reklama

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała, iż poszczególne rządy na świecie powinny podnieść podatki na napoje z wysoką zawartością cukru, aby w ten sposób walczyć z epidemią otyłości i cukrzycy.


Dwie najbardziej radykalne zmiany, jakie ma wprowadzić planowana reforma edukacji dotyczą ustroju szkolnego i zagadnień programowych. Nie można się oprzeć wrażeniu, że powinna ona nosić nazwę "Program chaos plus".


Jedna z największych organizacji zdrowia w Stanach Zjednoczonych opublikowała najnowsze wytyczne dotyczące ograniczenia spożywania słodyczy oraz innych produktów cukrowych (w tym również napojów) przez dzieci.


Jeśli liczysz, że dzięki strategii poinformowania dziecka, że została mu jeszcze chwila zabawy przed ekranem – unikniesz sytuacji konfliktowych, jesteś w błędzie. Dowodzą tego nowe badania.


Nowe badania, które pojawiły się w 'Developmental Psychology' wykazały, że już trzylatki potrafią rozpoznawać, kiedy ktoś jest im coś dłużny.


Dzieci zasypiające później mają dużo większe prawdopodobieństwo problemów z nadwagą jako nastolatki


Jeśli nie potrafisz przekonać dziecka do tego żeby jadło warzywa, chodziło spać o odpowiedniej porze, czy sprzątało swój pokój - mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Zastosuj odwróconą psychologię.


Jej spożycie zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania na nowotwory. Niemiecka organizacja zajmująca się kontrolą żywności wezwała do wycofania batoników ze sprzedaży.


W klasach I-IV będzie obowiązywał ”poziom podstawowy", zaś w klasach V-VIII - "poziom gimnazjalny".


Szwedzcy naukowcy sprawdzili jak zanieczyszczenie powietrzaa jest powiązane z liczbą recept na leki. Niestety jest.