reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płaczliwe niemowle

kama9877

Początkująca w BB
Dołączył(a)
19 Luty 2024
Postów
27
Cześć, mój synek tydzień temu skończył 6 miesięcy i cały teraz tydzień budzi się dosłownie co 15 minut na pierś w nocy ☹️ kręci się , wierci , kwęka nie może usnąć , odrywa się od piersi zaczyna troszkę poplakiwac i znowu ją łapie, w dzień też jest płaczliwy. Jakieś dwa tyg temu wyszliśmy z choroby ( przeziębienie kaszel, katar) więc bardzo w to wątpię, że to przez chorobę. Dziaselka też ma wydaje mi się że normalne nie, ślini się jak zawsze i wkłada wszystko do buźki i zaczął bardziej niż wcześniej ulewac po jedzeniu. Nie wiem co się dzieje i myślę czy zgłosić się faktycznie do lekarza czy to może być jakiś skok rozwojowy czy zęby, wariuje już powoli, chodzę jak zombie, od tygodnia czasu nie przespałam ciągiem nawet 2 godzin...pomocy co mam zrobić 😕😔
 
reklama
1. Możesz spróbować podać ibuprom przed spaniem. Jeśli budzą zęby, to powinno pomóc. Tj. jeśli pomoże, to będzie znaczyło, że dziecko coś boli.

2. Czy rozszerzasz dietę? Może synkowi coś nie służy?

3. Warto zajrzeć do buzi - może zrobiły mu się jakieś afty?

4. Lekarz to dobre rozwiązanie, pod warunkiem że masz takiego z głową ;) Szczerze mówiąc fajnych pediatrów spotkałam jedynie w poradniach neonatologicznych...
 
1. Możesz spróbować podać ibuprom przed spaniem. Jeśli budzą zęby, to powinno pomóc. Tj. jeśli pomoże, to będzie znaczyło, że dziecko coś boli.

2. Czy rozszerzasz dietę? Może synkowi coś nie służy?

3. Warto zajrzeć do buzi - może zrobiły mu się jakieś afty?

4. Lekarz to dobre rozwiązanie, pod warunkiem że masz takiego z głową ;) Szczerze mówiąc fajnych pediatrów spotkałam jedynie w poradniach neonatologicznych...
podałam Ibuprom ostatnio nawet w ciągu dnia bo właśnie płakał i nic to nie dało dalej było to samo ☹️.
Tak rozszerzam, ale bardzo powoli i bacznie go obserwuje i wątpię, że to przez to.
Patrzyłam w buźce nic nie ma.
A co do lekarza to ja właśnie latam jak głupia dosłownie... I nawet ostatnio też myślałam że go coś boli jakiś miesiąc, półtora miesiąca temu bo płakał bardzo i się okazało u lekarza że nic mu nie jest. Ogólnie też często mi się przeziębia bo mam jeszcze w domu trzylatka i on łapie choroby najczęściej i nas zaraza. Jestem bardzo często u lekarzy, a martwię się dlatego, że u starszego jak i u tego mniejszego inaczej przechodzi zapalenie uszu.. niedawno mały miał zapalenie obustronne uszu i nic nie było żadnych objawów oprócz płaczu... Żadnej gorączki kataru nic tylko płakał. Martwię się po prostu ale też nie chce jechać do wylęgarni zarazków po to żeby Pani doktor powiedziała mi że nic mu nie jest ...
 
mam kidofen max , podałam 1,2 ml mały waży około 9 kilo. Tyle nam kazała dawać Pani doktor jak mały był ostatnio przeziębiony
1000005707.jpg
 
podałam Ibuprom ostatnio nawet w ciągu dnia bo właśnie płakał i nic to nie dało dalej było to samo ☹️.
Tak rozszerzam, ale bardzo powoli i bacznie go obserwuje i wątpię, że to przez to.
Patrzyłam w buźce nic nie ma.
A co do lekarza to ja właśnie latam jak głupia dosłownie... I nawet ostatnio też myślałam że go coś boli jakiś miesiąc, półtora miesiąca temu bo płakał bardzo i się okazało u lekarza że nic mu nie jest. Ogólnie też często mi się przeziębia bo mam jeszcze w domu trzylatka i on łapie choroby najczęściej i nas zaraza. Jestem bardzo często u lekarzy, a martwię się dlatego, że u starszego jak i u tego mniejszego inaczej przechodzi zapalenie uszu.. niedawno mały miał zapalenie obustronne uszu i nic nie było żadnych objawów oprócz płaczu... Żadnej gorączki kataru nic tylko płakał. Martwię się po prostu ale też nie chce jechać do wylęgarni zarazków po to żeby Pani doktor powiedziała mi że nic mu nie jest ...
U mnie nocne popłakiwania u maluchów były przez zęby. Nie musi byc ich widać, by maluch czuł ból. A smarujesz dziasla maściami? Ja przy ząbkowaniu, jak np kolejna noc byla z płaczem smariwałam dentinoxem i dawałam czopka.
 
U mnie nocne popłakiwania u maluchów były przez zęby. Nie musi byc ich widać, by maluch czuł ból. A smarujesz dziasla maściami? Ja przy ząbkowaniu, jak np kolejna noc byla z płaczem smariwałam dentinoxem i dawałam czopka.
tak mój mały budzi się ciągle dosłownie co 15 min... W dzień by na mnie Wisial nie mogę nic zrobić w domu zbytnio bo tylko go odłożę na chwilę to płacz , nawet ciężko go zabawkami zająć... Wiem że mu ciężko przytulam go bardzo dużo , ale chciałbym chociaż trochę się wyspać a nie śpię prawie nic ... Plus starszak też chciałby żebym się z nim pobawiła czy coś a ja nie mam czasu ☹️
 
reklama
Z ibupromem/paracetamolem to właśnie jest często problem, że lekarze przypisują na wiek, zamiast na wagę.
Spróbuj podać dawkę jak wyżej - bo dawałaś prawie 2x za mało. Stąd mógł być brak reakcji.
 
Do góry