reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

6 miesięczne dziecko nie chce leżeć na brzuchu

Ani91867

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Listopad 2021
Postów
2 375
Mam mały problem z synem, za nic w świecie nie chce leżeć na brzuchu. Próbowałam wielu rzeczy. Zabawki i moje leżenie z nim nic nie daje. Po 3 min leżenia na brzuchu jest zaraz płacz. Macie może jakiś pomysł żeby go do tej pozycji przekonać?
 
reklama
U mnie było to samo, w końcu zrobiłam niedobrą rzecz i podstawiłam pod nos kontrastowe filmiki na YT. Podziałało.
 
U mnie było to samo, w końcu zrobiłam niedobrą rzecz i podstawiłam pod nos kontrastowe filmiki na YT. Podziałało.
Wolałabym tego uniknąć. Umówiłam nas na wizytę do fizjoterapeuty. Wiem że brzuszkowanie jest ważne tylko jak go do tego przekonać.
 
Ostatnia edycja:
Polecam wizytę u fizjoterapeuty. Naprawdę taka konsultacja i zlecone ćwiczenia dają super efekty. Ja od noworodka rozstawałam przed córką obrazki kontrastowe i inne. Może spróbuj maty wodnej a z ćwiczeń może kołyskę. Obraca się samo na bok i brzuszek?
 
Polecam wizytę u fizjoterapeuty. Naprawdę taka konsultacja i zlecone ćwiczenia dają super efekty. Ja od noworodka rozstawałam przed córką obrazki kontrastowe i inne. Może spróbuj maty wodnej a z ćwiczeń może kołyskę. Obraca się samo na bok i brzuszek?
Kula się i przekręci się jak go zachęcę ale zaraz jest płacz
 
Wolałabym tego uniknąć. Umówiłam nas na wizytę do fizjoterapeuty. Wiem że brzuszkowanie jest ważne tylko jak go do tego przekonać.
U nas też były takie akcje.
Wizyta u fizjo bardzo dużo nam pomogła.
My szliśmy co prawda wcześniej bo po 3 miesiącu ale z powodu paru dodatkowych rzeczy.
Nie mniej - u nas już po 2 wizytach chciał leżeć na brzuszku dłużej niż 15 minut a to był wtedy dla nas mega sukces 🙈 bo zwykle po 2minutach już był ryk niemiłosierny.
 
reklama
Wolałabym tego uniknąć. Umówiłam nas na wizytę do fizjoterapeuty. Wiem że brzuszkowanie jest ważne tylko jak go do tego przekonać.
Też byliśmy, właśnie z tego powodu. Córka fizycznie zdrowa, ale uparta jak jasna cholera, a że dzieci nie mają takiego myślenia "pocierpię, ale wyjdzie mi na zdrowie", to leżeć na brzuszku nie chciała. To co powiedział wydało mi się to logiczne i nie odpuszczałam. Codziennie była zmęczona ciut później, a potem już zaczął się konkretny rozwój ciała, więc nie zmuszałam jej do leżenia na brzuchu.
 
Do góry