reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zapłata za pierwszy miesiąc na L4

patka!97

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
12 Luty 2024
Postów
30
Hej dziewczyny pisze z Taką sprawą.9 lutego minęły 34 dni zwolnienia za które płaci pracodawca,na umowie termin wypłaty to był 10,dziś mamy 12 i pieniędzy dalej brak, zastanawiam się czy poczekać jeszcze kilka dni czy już mogę się odezwać,chodzi mi o to czy on ma obowiązek wypłacić mi to po tych 34 dniach lub ewentualnie w dniu kiedy zazwyczaj była wypłata czy ma na to jakiś określony termin ? I druga sprawa czy na PUE da się sprawdzić czy zostały przez pracodawcę złożone odpowiednie dokumenty czy muszę dzownic do Zusu lub iść tam osobiście ? Pracodawca mam wrażenie może chcieć robić pod górkę,więc zastanawiam się czy złożył te dokumenty...
 
reklama
Przez pierwsze 33 dni w roku kalendarzowym płaci pracodawca, potem ZUS. Termin wypłaty zasiłku jest zależny od tego, kiedy pracodawca złożył wniosek o wypłatę i jak szybko został on obsłużony przez pracownika ZUS.

Na PUE nie podejrzysz, czy złożył, ale z całego serca polecam umówić e-wizytę w ZUSie. Kilka razy miałam przyjemność wyjaśniać coś w ten sposób i zawsze udzielono mi pomocy albo odpowiedzi.
 
To też zależy od oddziału. W Poznaniu wypłacali mi często nawet przed końcem zwolnienia. A wiem, że bywały w Polsce przypadki, kiedy nawet odwołania do rzecznika praw obywatelskich nie pomagały.
 
Do góry