reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiana na plecach 3 latka - atopowa?

bleucoco

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Marzec 2019
Postów
14 408
Drogie Panie, od około 2 tygodni syn (3,5 roku) ma na plecach plamkę. Powiększyła się, na żywo jest delikatnie wypukła. Czy to może być zmiana atopowa? Zastanawiam się czy jest sens iść z tym do dermatologa. Innych zmian na skórze nie ma. Na razie sporadycznie smarowałam fenistilem. Może któraś z Pań miała styczność z podobną zmianą skórną u swojego dziecka?
 

Załączniki

  • IMG_5304.jpeg
    IMG_5304.jpeg
    1,5 MB · Wyświetleń: 321
  • IMG_5307.jpeg
    IMG_5307.jpeg
    1 MB · Wyświetleń: 79
reklama
Stacjonarnie oczywiście brak miejsc, ale zapisałam się telefonicznie na wtorek, wysłałam zdjęcia, może to coś wyjaśni 🙈 Dzięki!
Kocham NFZ 😂
Wiesz co, ja bym poszukała tak w miarę pilnie gdzieś terminu prywatnie i pytaj czy mają dermatoskop, bo to wcale nie jest takie oczywiste 🙈
 
Kocham NFZ 😂
Wiesz co, ja bym poszukała tak w miarę pilnie gdzieś terminu prywatnie i pytaj czy mają dermatoskop, bo to wcale nie jest takie oczywiste 🙈
No właśnie nie NFZ tylko Lux Med 🙈 Może jak da mi skierowanie na cito przez telefon to wtedy wyślą prośbę do placówki o dodatkowy termin albo zapiszę się do placówki współpracującej, ale to też skierowanie potrzebuję z Lux Med. We wtorek może chociaż tyle uda się załatwić. Z tym dermatoskopem zapytam się, ciekawe czy mi powiedzą czy mają 🙈 Podejrzewam, że skończy się na wizycie takiej całkowicie prywatnej, skoro taki sprzęt miałby być potrzebny w gabinecie.
 
No właśnie nie NFZ tylko Lux Med 🙈 Może jak da mi skierowanie na cito przez telefon to wtedy wyślą prośbę do placówki o dodatkowy termin albo zapiszę się do placówki współpracującej, ale to też skierowanie potrzebuję z Lux Med. We wtorek może chociaż tyle uda się załatwić. Z tym dermatoskopem zapytam się, ciekawe czy mi powiedzą czy mają 🙈 Podejrzewam, że skończy się na wizycie takiej całkowicie prywatnej, skoro taki sprzęt miałby być potrzebny w gabinecie
Lux medy nie lepsze 😂 chociaż może jakbyś powiedziala.przez telefon, ze to pilne to by Ci znaleźli?
Musisz mieć skierowanie?
 
Lux medy nie lepsze 😂 chociaż może jakbyś powiedziala.przez telefon, ze to pilne to by Ci znaleźli?
Musisz mieć skierowanie?
Do placówki współpracującej tak, muszą wystawić „zlecenie”, wtedy z tym numerem dzwonię do innej placówki i się umawiam. A do dermatologa jako takiego nie potrzebuję, ale nie ma terminów, a jeśli wystawią mi na cito to wtedy terminy magicznie się pojawiają albo gdzieś dopisują więc jest szansa 🙈 Poczekam do wtorku i zobaczę co powie dermatolog przez telefon i będę dalej kombinować :) Zawsze jest też szansa, że ktoś odwoła i akurat się załapiemy. Wiele więcej na ten moment nie zrobię 🙈 Zastanawiam się czy w tym czasie nie kupić zwykłego emolium albo innego kremu na atopię i sprawdzić czy to zrobi jakąś różnicę 🤷🏼‍♀️
 
Spróbować nie zeszkodzi! :) ewentualnie może do pediatry będzie szybciej termin, żeby to tez zobaczyć?
 
reklama
Hej! Postanowiłam zrobić update w razie gdyby ktoś kiedyś trafił na ten temat. Byliśmy u dermatologa i okazało się, że jest to zmiana grzybicza skóry. Najprawdopodobniej złapał na basenie i tak powoli się to rozwijało. Co ciekawe pediatra na to nie wpadł, dopiero dermatolog :) Dostaliśmy krem przeciwgrzybiczy miejscowo i antybiotyk w kremie miejscowo :)
 
Do góry