Polskie dziewczynki nie wierzą w siebie. Niepokojący raport Dove

W badaniach Światowej Organizacji Zdrowia, przeprowadzonych w 42 krajach, polskie dziewczynki znalazły się na ostatnim miejscu pod względem poczucia własnej wartości.


"O!Błędne dyktando". Namów dziecko do wyzwania

Konkurs "O!Błędne dyktando", organizowany pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, zachęca młodych użytkowników internetu, w wieku od 6 do 19 lat, do sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu ortografii i gramatyki. Namów dziecko do wyzwania!


Jesteś krytycznym rodzicem? Zobacz co się dzieje z mózgiem twojego dziecka

Dzieci krytycznych rodziców mogą unikać patrzenia na twarze wyrażające emocje. To może wpływać na ich relacje z innymi ludźmi i być jednym z powodów, dla których nie zauważają pozytywnych reakcji.


40 tysięcy podpisów pod petycją ograniczającą dzieciom niepełnosprawnym dostęp do nauczania indywidualnego w szkole

Rodzice dzieci niepełnosprawnych z całej Polski walczą o zmianę rozporządzeń, które ograniczają dzieciom z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego dostęp do nauczania indywidualnego na terenie szkoły. Pod petycją do minister edukacji Anny Zalewskiej zebrano ponad 40 tys. podpisów.


7- klasiści przeciążeni nauką - alarmuje  Rzecznik Praw Dziecka. Czy jego list coś zmieni?

Rzecznik Praw Dziecka postanowił się pochylić nad sytuacją siódmoklasistów. Wyniki badań nie napawają optymizmem.


Jesteś nadopiekuńczym rodzicem? Szykuj się na kłopoty z dzieckiem!

Badania opublikowane przez Amerykańskie Stowarzyszenie Psychologiczne udowadniają, że bycie nadopiekuńczym rodzicem to prosta droga do kłopotów z dzieckiem.


EstroVita czyli zdrowie w butelce

W pełni naturalna, a przy tym bezpieczna i dobrze wchłaniana przez ludzki organizm porcja kwasów tłuszczowych omega-3, 6 i 9.


Prezerwatywy są rakotwórcze, czyli nowy program edukacji seksualnej

W sytuacji, kiedy babyboomowe forum jest codziennie zalewane pytaniami od nastolatek, czy mogą być w ciąży, nowy program "W stronę dojrzałości” wydaje się być po prostu kuriozalny. Czy już wiecie, czego będą się uczyły Wasze dzieci?


Rodzice najczęściej uważają, że ich starsze dziecko jest bardziej zdolne

Rodzice uważają swoje starsze dziecko za bardziej zdolne, choć jest jeden wyjątek od tej reguły. Jeśli pierworodnym jest chłopiec i ma ona młodszą siostrę, to ona prawdopodobnie będzie faworyzowana jako ta mądrzejsza. Dowiodły tego najnowsze badania.


Dzieci muszą się bawić. Zbyt wiele nauki źle wpływa na ich rozwój!

Uwierz, że twój przedszkolak nie musi czytać, liczyć do 1000 i mówić w pięciu językach, żeby osiągnąć "gotowość szkolną”. Nie daj sobie tego w mówić.


Strona 1. z 8.