„Tak”, które pozwala rozwiązać problemy

Zapraszamy cię do małego eksperymentu. Zrób w waszym domu dzień „na tak” i poznaj wielką moc tego małego słowa.


Świat w rękach młodych! Nastolatki prowadzą warsztaty dla małych pacjentów

Uważa się, że młodzi ludzie są tak skupieni na sobie i życiu on-line, że niekoniecznie liczą się dla nich interakcje i inni ludzie. Licealistki z XVII L.O. im A. Frycza Modrzewskiego w Warszawie udowadniają, że tak nie jest. Dziewczyny sa inicjatorkami akcji „W górę serca”, która pomaga małym pacjentom szpitali.


Co z maturą z matematyki. NIK ostrzega, a MEN odpowiada

Najwyższa Izba Kontroli skrytykowała poziom nauczania matematyki w Polsce i zasugerowała, by zawiesić obowiązkową maturę z tego przedmiotu. Jakie jest stanowisko Ministerstwa Edukacji Narodowej w tej sprawie?


Start drugiej edycji programu WzmocniONE

Rozpoczęła się druga edycja ogólnopolskiego programu WzmocniONE, którego celem jest wspieranie poczucia podmiotowości kobiet, wyrównywanie szans społecznych oraz budowa społeczeństwa obywatelskiego. Do zdobycia granty po 40 tys. zł.


Rekrutacja do przedszkola na rok 2019/2020. Co powinni wiedzieć rodzice?

Czy wiesz, jak i kiedy zapisać dziecko do przedszkola na rok 2019/2020? Jakie obowiązują kryteria i harmonogram? Trzymaj rękę na pulsie, by nie przegapić terminów.


Polskie dziewczynki nie wierzą w siebie. Niepokojący raport Dove

W badaniach Światowej Organizacji Zdrowia, przeprowadzonych w 42 krajach, polskie dziewczynki znalazły się na ostatnim miejscu pod względem poczucia własnej wartości.


"O!Błędne dyktando". Namów dziecko do wyzwania

Konkurs "O!Błędne dyktando", organizowany pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, zachęca młodych użytkowników internetu, w wieku od 6 do 19 lat, do sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu ortografii i gramatyki. Namów dziecko do wyzwania!


Jesteś krytycznym rodzicem? Zobacz co się dzieje z mózgiem twojego dziecka

Dzieci krytycznych rodziców mogą unikać patrzenia na twarze wyrażające emocje. To może wpływać na ich relacje z innymi ludźmi i być jednym z powodów, dla których nie zauważają pozytywnych reakcji.


40 tysięcy podpisów pod petycją ograniczającą dzieciom niepełnosprawnym dostęp do nauczania indywidualnego w szkole

Rodzice dzieci niepełnosprawnych z całej Polski walczą o zmianę rozporządzeń, które ograniczają dzieciom z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego dostęp do nauczania indywidualnego na terenie szkoły. Pod petycją do minister edukacji Anny Zalewskiej zebrano ponad 40 tys. podpisów.


7- klasiści przeciążeni nauką - alarmuje  Rzecznik Praw Dziecka. Czy jego list coś zmieni?

Rzecznik Praw Dziecka postanowił się pochylić nad sytuacją siódmoklasistów. Wyniki badań nie napawają optymizmem.


Strona 1. z 8.