reklama

Jest zauważasz, że głównie skupiasz na negatywnym zachowaniu, a ono eskaluje - to czas na zmianę.


Naukowcy przyjrzeli się 11 600 dzieciom w wieku od 4 do 18 lat. Odkryli, że krótkie serie intensywnych ćwiczeń fantastycznie wpłynęły na dzieci, które miały nadwagę i podwyższony poziom insuliny we krwi.


Raport opublikowany w tym tygodniu przez Stanford History Education Group pokazuje, że uczniowie z trudem potrafili rozróżniać treści reklamowe i sponsorowane od artykułów.


Zarówno nauczyciele, jak i rodzice powinni pomóc dzieciom zwracać większą uwagę na błędy, które popełniają, żeby mogły się na nich uczyć.


Badanie dowiodło również, że zwierzęta domowe mogą mieć istotny wpływ na rozwój dziecka oraz pozytywne przełożenie na jego umiejętności społeczne i samopoczucie.


Nawet niewielkie, pozytywne interakcje mogą stanowić cenny wpływ na samopoczucie dziecka. Tylko czy w polskich przedszkolach to możliwe?


Mówisz dziecku, że kiedy dorośnie to zrozumie, czym jest ciężka praca? Poczekaj. Z badań wynika, że w tygodniu praca zajmuje mu aż 46 godzin!


EFSA stwierdził, że olej palmowy może stwarzać ryzyko zachorowania na raka. Producent Nutelli rozpoczął kampanię reklamową, która ma zapewnić klientów, że jego produkt jest bezpieczny.


Projekt budzi wiele zastrzeżeń wśród rodziców i nauczycieli. Rzecznik praw dziecka i Związek Nauczycielstwa Polskiego apelowali o jej zawetowanie.


Naukowcy odkryli, że u osób z dysleksją mózg ma zmniejszoną zdolność adaptacji sensorycznej. Utrudnia im to m.in naukę czytania