reklama

Jeśli masz poczucie, że bycie rodzicem to ciągła walka, czujesz złość i bezsilność na siebie i swoje dziecko,

i chcesz skutecznych technik, które działają długofalowo - weź udział w webinarze.


EFSA stwierdził, że olej palmowy może stwarzać ryzyko zachorowania na raka. Producent Nutelli rozpoczął kampanię reklamową, która ma zapewnić klientów, że jego produkt jest bezpieczny.


Projekt budzi wiele zastrzeżeń wśród rodziców i nauczycieli. Rzecznik praw dziecka i Związek Nauczycielstwa Polskiego apelowali o jej zawetowanie.


Naukowcy odkryli, że u osób z dysleksją mózg ma zmniejszoną zdolność adaptacji sensorycznej. Utrudnia im to m.in naukę czytania


Najnowsze badanie pokazuje, że również bliskie przyjaźnie pomiędzy dziećmi mogą skutkować przekazywaniem sobie lęków oraz kopiowaniem reakcji zachowań w sytuacjach, kiedy pojawia się strach.


Prace nad wdrażaniem reformy edukacyjnej, w tym opracowywaniem nowej podstawy programowej, idą pełną parą i przyjmują zawrotne tempo. Niestety nawet entuzjaści ośmioklasowych szkół podstawowych nie mają się z czego cieszyć. Wygląda bowiem na to, że podstawa programowa, bez której nic się nie uda, jest tworzona na kolanie i po łebkach – przynajmniej ta z zakresu języka polskiego.


Prawie wszystkie dzieci uczą się liczyć przy użyciu palców, ale często taki sposób jest uważany za gorszy. To błąd!


Czy wiecie, że pisanie jest jedną z najbardziej złożonych umiejętności życia codziennego? Dzieci zaczynają ją rozwijać długo przed tym zanim sięgną po ołówek lub długopis. Jak im pomóc w nauce?


Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała, iż poszczególne rządy na świecie powinny podnieść podatki na napoje z wysoką zawartością cukru, aby w ten sposób walczyć z epidemią otyłości i cukrzycy.


Dwie najbardziej radykalne zmiany, jakie ma wprowadzić planowana reforma edukacji dotyczą ustroju szkolnego i zagadnień programowych. Nie można się oprzeć wrażeniu, że powinna ona nosić nazwę "Program chaos plus".