Co zrobić, żeby dziecko z ferii nie przywiozło wszawicy?

Co zrobić, żeby dziecko z ferii nie przywiozło wszawicy?

Treść powstała we współpracy z partnerem (*)

Twoje dziecko lada moment wyjedzie na ferie zimowe, a ty już teraz zastanawiasz się, co spakować do jego walizki. Chcesz, by było przygotowane na każdą ewentualność.

Na pewno nie zapomnisz o zapasie bielizny i ubrań, przekąsek i kosmetyków. Ale zadbaj o coś jeszcze! O to, by dziecko, oprócz pięknych wspomnień i fantastycznych wrażeń, nie przywiozło do domu nieproszonych gości, czyli wszy.

Choć zarazić się wszami można niemal w każdej sytuacji – w kinie, sklepie czy autobusie – to na ich inwazję szczególnie narażone są dzieci, które przebywają w grupach. Choć wszy nie latają, doskonale sobie radzą i z łatwością zmieniają właściciela – przechodząc z włosów na włosy.

W przypadku dzieci, które podczas zabawy czy rozmowy nie zachowują dystansu, chętnie dzielą się gumkami do włosów, spinkami czy grzebieniami, jest to bardzo proste. Wystarczy, że jedno z nich będzie miało wszy, by po krótkim okresie, przy sprzyjających wszom okolicznościach, zawitały także w waszym domu (ściślej mówiąc – w waszych włosach).

Brzmi niespecjalnie? To fakt!

Nikt nie cieszy się ani na obecność wszy we włosach, ani na wizję niekończącego się maratonu gruntownych porządków, które należy koniecznie przeprowadzić po wyleczeniu domowników: odkurzania, sprzątania i prania wszystkiego, co tylko da się wyprać.

Na wszawicę nie można się uodpornić czy zaszczepić. Ale mamy też dobrą wiadomość. Można jej skutecznie zapobiegać. Co możesz zrobić, by zminimalizować ryzyko wizyty nieproszonych gości?

  • Uczulaj dziecko, by nie pożyczało swojego grzebienia, czapki, ręcznika czy gumek do włosów.
  • Zapakuj do jego kosmetyczki Hedrin Ochrona®, który zapewni dziecku (i całej waszej rodzinie) skuteczną profilaktykę. To preparat, który zawiera aktywny składnik chroniący przed rozwojem wszawicy. Dodatkowo ma przyjemny, owocowy zapach, a preparat można nakładać tak na suche, jak i mokre włosy. Ma postać sprayu, dzięki czemu jest wydajny i łatwy w aplikacji, działa także jak odżywka ułatwiając rozczesywanie włosów.
  • Poproś opiekuna grupy, by po umyciu spryskał włosy twojego dziecka lub - gdyby dziecko nie myło przez ten czas głowy - dopilnował, by aplikacja odbyła się przynajmniej dwa razy na suche włosy.

Bardzo ważne jest, by rodzice zachowali czujność i byli świadomi, że wszawica to powszechny problem, który może dotknąć każdego. To dlatego trzeba co jakiś czas przeglądać włosy dziecka i sprawdzać, czy nie ma w nich nieproszonych gości, a w przypadku gdy się pojawią – zdecydowanie działać.


Ocena: 5 z 5. Ocen: 1

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją:
reklama

Niezbędniki w dziale serwisy partnerskie