Niechciani goście, czyli jak pozbyć się wszawicy

Niechciani goście, czyli jak pozbyć się wszawicy

Treść powstała we współpracy z partnerem (*)

Wszawica to wciąż wstydliwy i nieustannie powszechny problem, który cyklicznie powraca na domowe forum. Dzieje się tak między innymi zimą, kiedy dzieci wracają z ferii. Może wy także mierzycie się z niechcianymi gośćmi i pytaniem: Jak pozbyć się wszawicy?

Wszawica, choć najczęściej dotyka dzieci przebywające na co dzień w dużych skupiskach, tak naprawdę dotyczy wszystkich. Wystarczy przymierzyć czapkę w sklepie „z niespodzianką” czy oprzeć głowę o fotel w kinie – i problem gotowy. Na szczęście tak szybko, jak można stać się nosicielem wszy, tak szybko można się ich pozbyć.

Co robić, by pozbyć się wszawicy?

Aby pozbyć się wszy należy działać zdecydowanie. Co robić?

Po pierwsze

Po pierwsze trzeba pozbyć się niechcianych gości z głowy. Ponieważ tu nie pomogą domowe eksperymenty, takie jak nacieranie głowy olejem czy octem, a także wyczesywanie czy próby wypłukania insektów, konieczne jest wsparcie profesjonalistów.

Sprawdź głowy wszystkich członków rodziny, a dla pewności kuracji poddajcie się wszyscy. Sięgnij po skuteczny i bezpieczny preparat, który rozprawi się z nieproszonymi gośćmi raz a dobrze. Postaw przede wszystkim na środki skuteczne i bezpieczne, co jest potwierdzone badaniami klinicznymi.

Warto sięgnąć po preparaty z serii Hedrin®, które są wyrobami medycznym zapewniającym skuteczną i nietoksyczną eliminację wszy głowowych i ich jaj (Hedrin Komfort, Hedrin Roztwór i Hedrin Raz - użycie określonych produktów powiązane jest z tym, czego w danej chwili oczekujesz).  

Po drugie

Po drugie - ponieważ wszy poza głową żywiciela mogą przetrwać do 36 godzin, a ich jaja nawet 14 dni, musisz pozbyć się ich z otoczenia.

  • Na pierwszy ogień powinna iść dodatkowa, zimowa warstwa odzieży, czyli czapki i szaliki. Trzeba je wyprać w temperaturze 60 stopni.
  • Rzeczy, których nie da się uprać (kurtki z kapturami, kołdry czy zabawki, z którymi dziecko np. spało), należy zamknąć w plastikowym worku na 14 dni.
  • Konieczne jest również dokładnie odkurzenie tapicerowanych mebli (sofy, kanapy, materace) oraz dywanów jeśli np. twoje dziecko na nich się bawiło (dzieci często bawią się, turlając po dywanie itd.). Trzeba także odkurzyć fotelik samochodowy. Pamiętaj - worek z odkurzacza zawiń w folię i wyrzuć.
  • Również, jeśli dziecko śpi z rodzicami lub przychodzi czasem spać do rodziców, konieczne jest poddanie takim samym porządkom łóżka mamy i taty.
  • Koniecznie umyj wszystkie szczotki, grzebienie, a także akcesoria, które miały kontakt z włosami (gumki, spinki, opaski).
  • W wysokiej temperaturze wypierz także ręczniki, pościel i ubrania, pluszaki z którymi śpi twoje dziecko.

Po trzecie - profilaktyka

Bardzo ważne w przypadku wszawicy jest profilaktyka, bycie uważnym i świadomym zagrożenia. Nawet jeśli twoje dziecko nie wyjeżdża na ferie zimowe i tak raz na jakiś czas przyjrzyj się skórze jego głowy. Sprawdzaj, czy nie ma na niej nieproszonych gości zwłaszcza teraz, kiedy z wypoczynku wrócą koledzy i koleżanki z grupy czy klasy.

Warto profilaktycznie stosować preparat, który zapewni całej rodzinie skuteczną ochronę przed wszawicą - na przykład Hedrin Ochrona®. Nie zapomnijcie zaaplikować go dzieciom na włosy przed wyjściem do szkoły lub przedszkola. Preparat ładnie pachnie, ułatwia rozczesywanie włosów i działa jak odżywka.

Ocena: Jeszcze nie ma ocen...

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją:
reklama

Niezbędniki w dziale serwisy partnerskie