reklama
Sprawdzona klasyka – książki do czytania z Najmłodszymi
materiał partnera (*)

Sprawdzona klasyka – książki do czytania z Najmłodszymi

O tym, że warto czytać razem z dziećmi, i to od najmłodszych lat, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Pytanie brzmi – jakie tytuły wybrać? My stawiamy na klasykę, czyli książki, w których od lat zakochują się kolejne pokolenia dzieci i rodziców, które ujmują nie tylko opowieścią, ale i pięknymi ilustracjami.

Zabawy z Cliffordem

Clifford – wielki czerwony pies – ma już ponad 50 lat! Po raz pierwszy zamerdał ogonem w książce Normana Bridwella w 1963 roku, a w 1988 roku wszedł z łapami do telewizji. Niedawno Clifford trafił na półki polskich księgarń w klasycznym wydaniu, z oryginalnymi ilustracjami autora.

Clifford – wielki czerwony pies – ma już ponad 50 lat! Po raz pierwszy zamerdał ogonem w książce Normana Bridwella w 1963 roku, a w 1988 roku wszedł z łapami do telewizji. Niedawno Clifford trafił na półki polskich księgarń w klasycznym wydaniu, z oryginalnymi ilustracjami autora. „Clifford. Wielki czerwony pies” to wydanie kolekcjonerskie pierwszego opowiadania o Cliffordzie, które zapoczątkowało jego międzynarodową sławę.

Natomiast w opasłym tomie „Clifford. Wielka księga przygód” zebrane zostały najciekawsze przygody sympatycznego psiaka – te mądre i pełne fantazji opowieści do dziś podbijają serca dzieci na całym świecie.  
Zajrzyj do środka książki

Cztery pory roku w Jeżynowym Grodzie

Mieszkańcy Jeżynowego Grodu po raz pierwszy zdobyli sympatię małych i dużych czytelników ponad trzydzieści lat temu. Brytyjska pisarka Jill Barklem stworzyła ciepły i bezpieczny świat myszek, w najdrobniejszych szczegółach oddając przy tym bogactwo natury. Teraz polscy czytelnicy wreszcie mogą cieszyć się wszystkimi opowiadaniami – na każdą porę roku – i oryginalnymi ilustracjami autorki.
Zajrzyj do środka książki:

Myszy Michaela Bonda

„Bajka o mysiej rodzinie”, przetłumaczona przez Marię Makuch, przygotowana jest w formie książki obrazkowej. Bogato zdobione, atrakcyjne dla dzieci ilustracje Emily Sutton zachęcają do poznania uniwersalnej opowieści, która pozwala na wspólne czytanie rodziców z dziećmi. Poza elementem rozrywkowym książka ma na celu rozwój estetyczno-literacki naszego małego czytelnika. Autorem książki jest Michael Bond – twórca ukochanego Misia Paddingtona, który już niedługo znowu pojawi się na dużym ekranie.
Zajrzyj do środka książki

reklama
reklama