reklama
Niezwykłe gry Alexandra
materiał partnera (*)

Niezwykłe gry Alexandra

Już niedługo Święto naszych ukochanych najmłodszych – Dzień Dziecka. Z tej okazji każda z naszych pociech oczekuje jakiegoś prezentu. Ważne, aby w tym wyjątkowy dniu przekazać im coś co nie tylko sprawi im ogromną radość, ale także korzystnie wpłynie na ich rozwój, dostarczy im bodźców do rozwoju intelektualnego.

Alexander, producent gier planszowych i zabawek edukacyjnych z okazji Dnia Dziecka przygotował dla najmłodszych wspaniałą ofertę.

Puzzle Magnetyczne

Wszystkie dzieci uwielbiają puzzle, dzięki którym ćwiczą zarówno zdolności manualne, jak i percepcyjne. Alexander przygotował szczególną wersję Puzzli Magnetycznych, zapakowanych w pudełko w kształcie książki. Dzięki magnetycznej powłoce puzzle można układać w pozycji pionowej. Produkt jest idealną zabawką do zabrania w podróż.

Na rynku znajduje się w chwili obecnej 10 produktów z serii Puzzle Magnetyczne dopasowanych do różnych zainteresowań dzieci: Ubranka, Farma, Samochody, Cyferki, Literki, Królewicz i Królewna, Czerwony Kapturek, Kot w Butach, Na Ulicy, Przebieranki.

Kolejnym produktem Alexandra kochanym przez dzieci są Magiczne Mozaiki.

Kreatywna zabawka edukacyjna pozwalająca tworzyć niemal nieskończoną ilość fantazyjnych obrazków.

W jej skład wchodzi plastikowa tablica z otworami oraz w zależności od wariantu od 80 do 900 wpinek (w 7 kolorach oraz 3 wielkościach).

Do zestawu dołączony jest album zawierający ponad 100 inspiracji. Zabawka ćwiczy kreatywność i wyobraźnię, umiejętność sprowadzenia obrazów do najważniejszych cech.

Dla starszych chłopców idealnym prezentem są zestawy pojazdów do samodzielnego montażu z serii Mały Konstruktor.

Każdy model składa się z elementów metalowych o różnej wielkości i kształcie oraz kolorowych elementów z tworzyw sztucznych, takich jak koła i siedzenia.

Zestaw zawiera narzędzia, umożliwiające samodzielne złożenie tytułowego modelu oraz wielu innych konstrukcji własnego pomysłu.

Elementy są tak dobrane, że zabawa jest praktycznie nieograniczona. Pojazd można wielokrotnie skręcać i ponownie rozkręcać, a jego solidna konstrukcja sprawia, że po złożeniu można nim się swobodnie bawić.

Do zestawu dołączono obrazkową instrukcję, przetestowaną przez dzieci i dorosłych. Spokojnie poradzą sobie z nią już sześciolatki.

Mały Konstruktor doskonali sprawność manualną, uczy skupiania uwagi, pobudza kreatywność, doskonali rozwój poznawczo-ruchowy. Uczy też obserwacji i planowania. Tu liczą się pomysłowość i cierpliwość.

W przypadku niepowodzenia (np. kiedy konstrukcja przewraca się) dziecko uczy się szukać przyczyny, modyfikować swoje działania, znajdować alternatywne rozwiązania. To po prostu doskonały trening zarówno dla ciała, jak i dla umysłu! Małego Konstruktora uwielbiają także ojcowie, którzy chętnie spędzają czas ze swoimi pociechami na wspólnym majsterkowaniu.

Dla dziewczynek - seria Top Fashion

Wszystkie dziewczynki uwielbiają przebieranki. Dlaczego więc nie wykorzystać tego upodobania do ćwiczeń zdolności manualnych, tak ważnych w przygotowaniu małych rączek do pisania. Alexander proponuje serię Top Fashion – zestaw 5 kartonowych lalek prezentujących różne typy urody.

Zabawa polega na samodzielnym wycinaniu oraz komponowaniu umieszczonych w opakowaniu ubiorów. Układane kreacje można łatwo mocować i zmieniać na modelce za pomocą taśmy dwustronnej.

Istnieje możliwość ustawienia modelki w pionie, dzięki czemu można się nią bawić po wyklejeniu stroju.

Pudełko zawiera 10 plansz do wycinania, 2 plansze z elementami samoprzylepnymi, postać modelki z tektury, taśma przylepna, 2 elementy stojaka, patyczek, instrukcję.

Nie ma niczego piękniejszego niż czas wspólnie spędzany z dzieckiem. Alexander prezentuje dwie wspaniałe propozycje na świetną zabawę dla całej rodziny. 

Gra „Gorący Ziemniak” oraz „Nie Śmiej Się!”.

Zobacz nasze gry!

<div class="green-overlay-container"><a href="javascript:void(null)" data-tooltip aria-haspopup="true" data-options="disable_for_touch:true" class="has-tip tip-top radius hp-video-play youtube-modal-reveal" data-film-id="tHwacL3H3-E" data-open="film-M0Qk" title="Gorący Ziemniak"><img class="lazyload" src="data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIAAAAAAAP///ywAAAAAAQABAAACAUwAOw==" data-src="https://i.ytimg.com/vi/tHwacL3H3-E/mqdefault.jpg" alt="Gorący Ziemniak"> <i class="fa fa-play-circle"></i></a></div><div id="film-M0Qk" class="reveal large" data-reveal aria-labelledby="titlefilm-M0Qk" aria-hidden="true" role="dialog"><h2 id="titlefilm-M0Qk">Gorący Ziemniak</h2><div class="flex-video widescreen vimeo"></div><a data-close class="close-button" aria-label="Zamknij">&#215;</a></div>
<div class="green-overlay-container"><a href="javascript:void(null)" data-tooltip aria-haspopup="true" data-options="disable_for_touch:true" class="has-tip tip-top radius hp-video-play youtube-modal-reveal" data-film-id="Y8UQo9TXMPU" data-open="film-A1QP" title="ALEXANDER - Nie Śmiej Się - gra planszowa"><img class="lazyload" src="data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIAAAAAAAP///ywAAAAAAQABAAACAUwAOw==" data-src="https://i.ytimg.com/vi/Y8UQo9TXMPU/mqdefault.jpg" alt="ALEXANDER - Nie Śmiej Się - gra planszowa"> <i class="fa fa-play-circle"></i></a></div><div id="film-A1QP" class="reveal large" data-reveal aria-labelledby="titlefilm-A1QP" aria-hidden="true" role="dialog"><h2 id="titlefilm-A1QP">ALEXANDER - Nie Śmiej Się - gra planszowa</h2><div class="flex-video widescreen vimeo"></div><a data-close class="close-button" aria-label="Zamknij">&#215;</a></div>
<div class="green-overlay-container"><a href="javascript:void(null)" data-tooltip aria-haspopup="true" data-options="disable_for_touch:true" class="has-tip tip-top radius hp-video-play youtube-modal-reveal" data-film-id="JVTiX4lZkfg" data-open="film-zMIw" title="ALEXANDER - Mały Konstruktor"><img class="lazyload" src="data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIAAAAAAAP///ywAAAAAAQABAAACAUwAOw==" data-src="https://i.ytimg.com/vi/JVTiX4lZkfg/mqdefault.jpg" alt="ALEXANDER - Mały Konstruktor"> <i class="fa fa-play-circle"></i></a></div><div id="film-zMIw" class="reveal large" data-reveal aria-labelledby="titlefilm-zMIw" aria-hidden="true" role="dialog"><h2 id="titlefilm-zMIw">ALEXANDER - Mały Konstruktor</h2><div class="flex-video widescreen vimeo"></div><a data-close class="close-button" aria-label="Zamknij">&#215;</a></div>
<div class="green-overlay-container"><a href="javascript:void(null)" data-tooltip aria-haspopup="true" data-options="disable_for_touch:true" class="has-tip tip-top radius hp-video-play youtube-modal-reveal" data-film-id="mccYr3OCtvQ" data-open="film-LNPz" title="ALEXANDER - Magiczne Mozaiki"><img class="lazyload" src="data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIAAAAAAAP///ywAAAAAAQABAAACAUwAOw==" data-src="https://i.ytimg.com/vi/mccYr3OCtvQ/mqdefault.jpg" alt="ALEXANDER - Magiczne Mozaiki"> <i class="fa fa-play-circle"></i></a></div><div id="film-LNPz" class="reveal large" data-reveal aria-labelledby="titlefilm-LNPz" aria-hidden="true" role="dialog"><h2 id="titlefilm-LNPz">ALEXANDER - Magiczne Mozaiki</h2><div class="flex-video widescreen vimeo"></div><a data-close class="close-button" aria-label="Zamknij">&#215;</a></div>

Nie Śmiej Się!” jest rodzinną grą planszową, w której co chwila wybuchają salwy śmiechu.

Kłopot w tym, że aby zdobyć przewagę nad rywalami, trzeba jak najdłużej zachować powagę.

Za pomocą bączka lub aplikacji losujemy gracza.

Wyciągamy kartę i rzucamy kostką, która wskaże hasło, które należy zademonstrować, w odmierzonym czasie. Zadanie polega na takiej demonstracji wylosowanego hasła, aby rozśmieszyć współgraczy.

Ten kto zaśmieje się pierwszy spada o jedno pole na planszy. Szczęściarz może wylosować nos klauna, który ułatwi mu zadanie.

„Gorący Ziemniak” to przezabawna gra rodzinna, sprawdzająca refleks.

Wylosuj pytanie, zakręć bączkiem odmierzającym czas, odpowiadaj jak najszybciej na zadane pytanie, oddając kolejnym graczom pluszowego Ziemniaka.

Runda, w której odpowiadamy na jedno pytanie trwa tak długo, jak długo kreci się bączek.

Rundę przegrywa osoba, która zostaje z Ziemniakiem w momencie, kiedy zatrzyma się odmierzanie czasu. Gracz taki spada o jedno pole na planszy. Przegrywa ten, kto pierwszy dotrze na dół planszy i upiecze się na grillu.  

Pamiętaj, że nasze gry możesz wygrać w Kalendarzu spełniającym dziecięce marzenia.

reklama