reklama
Buty do szkoły dla dzieci - jaki model wybrać?
materiał partnera (*)

Buty do szkoły dla dzieci - jaki model wybrać?

Kupując buty do szkoły dla dziecka, warto postawić na wygodę, dobrej jakości materiały oraz modny fason. Takie połączenie da satysfakcję dla noszącego i będzie odpowiadać na oczekiwania rodziców. Jak wyszukać idealne buty?

Dzieci zwracają głównie uwagę na to, jak obuwie wygląda i czy np. jest ozdobione podobizną ulubionego bohatera bajkowego. To na rodzicach czy opiekunach spoczywa odpowiedzialność, by zadbali o komfort stóp swoich pociech, podczas długich godzin spędzonych w szkole. Najlepiej, jeżeli oczekiwania obydwu stron zostaną spełnione. Efekt ten z łatwością można osiągnąć, korzystając z bogatego wyboru modeli, dostępnych na www.eobuwie.com.pl/dzieciece.html. Ilość fasonów, kolorów oraz rozmiarów pozwoli wybrać buty idealne, które pochodzą wyłącznie od sprawdzonych i godnych zaufania producentów.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru?

Na początek warto zapoznać się z wymogami, jakie posiada konkretna palcówka oświatowa. Często zalecenia obejmują jasny kolor podeszwy, rzadziej konkretny kolor butów (dotyczy to szkół, w których jest jasno określony standard ubioru). Warto także rozpatrzyć podział na buty, wykorzystywane do zajęć wychowania fizycznego (powinny być typowo sportowe) oraz te, zakładane na korytarzach oraz w klasach. Jeżeli szkoła oferuje pełną dowolność, to należy skupić się na komforcie stopy dziecka i wygodzie zakładania.

Buty zapinane na rzep bądź wyposażone w wygodne gumki, szczególnie dobrze sprawdzą się w przypadku młodszych dzieci, mogących mieć jeszcze problemy z szybkim i skutecznym wiązaniem sznurówek. U maluchów szczególnie ważny jest także sztywny zapiętek, który stabilizuje intensywnie rosnącą stopę. Naturalne i pozwalające skórze oddychać materiały, będą dbać o komfort stóp.

Wielogodzinne chodzenie w zbyt miękkich butach, wykonanych ze sztucznych, nieprzewiewnych materiałów, często prowadzi do rozwoju grzybicy i przykrego zapachu. Dlatego optymalnie jest sięgnąć po buty skórzane, albo przynajmniej takie modele, które będą wyposażone w skórzane wkładki. Odpowiednią cyrkulację powietrza zapewniają podeszwy z wyprofilowanymi otworami (często występujące w modelach z oznaczeniem „zdrowa stopa”).

Staranne wykonanie także ma kluczowe znacznie dla wytrzymałości butów. Te o przeszywanych podeszwach okażą się znacznie odporniejsze, w porównaniu do swoich klejonych konkurentów. Intensywność zużywania butów przez dzieci w wieku szkolnym jest szczególnie wysoka.

Rosnące stopy to kolejne wyzwanie. Nie warto kupować idealnie pasujących rozmiarowo butów dziecięcych do szkoły, ponieważ w trakcie roku nauki, okażą się one niewystarczające dla potrzeb szybko rosnącej stopy. Jednocześnie należy unikać kupowania znacznie za dużych butów (szczególnie tych niesznurowanych), gdyż noszenie ich będzie kłopotliwe.

Idealną opcją jest wybór butów o około pół numeru większych, niż obecny rozmiar dziecięcej stopy. Buty sportowe dla dzieci, pochodzące od renomowanych producentów o rozpoznawalnym logo, to nie tylko dodatkowa satysfakcja dla maluchów, ale także większa gwarancja ich odporności w codziennym użytkowaniu oraz czyszczeniu.

Idealne buty do szkoły

Często, podczas zakupu butów do szkoły, rodzice zmagają się z sytuacją konfliktową. Dzieci skłaniają się ku modelom opatrzonym wizerunkiem ulubionych bohaterów bajkowych czy serialowych. Jednakże wybierając takie buty warto zwrócić uwagę na sposób wykonania i jakość zastosowanych materiałów.

Jeśli wykonane są one ze sztucznych materiałów, warto sięgnąć po kompromisowe rozwiązanie. Są nim wkładki, które z jednej strony mogą zapewnić odpowiednią pozycję stopy (dzięki właściwemu wyprofilowaniu) a z drugiej zagwarantują komfort noszenia, ponieważ są wykonane z materiałów, chroniących stopy przed poceniem.

Dodatki mają znaczenie

Dzieci znakomicie czują modę i chcą prezentować się dobrze w swoim środowisku. Dlatego też, decydując o zakupie odpowiedniego obuwia, kwestie jego wyglądu należy traktować z dużą starannością. Jak uniknąć sytuacji, w której dziecko uprze się na model, wykraczający znacząco poza rozsądne wytyczne (zarówno zakresie funkcjonalności, wygody czy ceny)?

Tutaj z pomocą może przyjść fortel, w ramach którego, zaproponujemy maluchowi możliwość wyboru, pośród kilku, wcześniej wytypowanych przez nas modeli.

Jest to rozwiązanie, które z jednej strony da dziecku poczucie decydowania o własnym wyglądzie, a z drugiej zagwarantuje rodzicom zachowanie odpowiednich parametrów nabywanego obuwia.

Sięgając do oferty eobuwie.pl można mieć pewność, iż zaprezentowane produkty będą spełniały oczekiwania zarówno rodziców, jak i dzieci. Nowości rynkowe odpowiedzą wzornictwem na potrzeby maluchów, chcących być na bieżąco z panującymi trendami a odpowiednia selekcja producentów, gwarantuje poszukiwaną jakość.

 

reklama
reklama

Niezbędniki w dziale szkoła