reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

1 roczek :-)

futrzakowa

yea! to ja!
Dołączył(a)
24 Czerwiec 2010
Postów
3 962
Miasto
3miasto
Dziewczyny:-) w związku ze zbliżającymi się urodzinkami naszych maleństw podzielmy się informacjami w jaki sposób planujemy spędzić ten dzień. Prawdopodobnie u wielu z nas będzie impreza... jak macie zamiar to zorganizować? jaki tort? jakie menu? czy tort ze składników by nasze dzieciaczki mogły go jeść? ...
 
reklama
Popieram!! Sama chciałam założyć, uprzedziłaś mnie :) Później postaram się napisać o naszych roczkowych planach jak pozbieram myśli ;)
 
W kwestii tortów to ja wciąż się waham, generalnie jak wiecie marna ze mnie kuchareczka, a ciasta piekę jedynie z paczki ;) No ale Futrzak mnie namawia i w sumie może się jednak odważę.. W każdym razie szukam insipracji hihi
Na urodzinach mojej chrześniaczki jadłam boski tort pralinowy z Sowy - wodny świat, naprawdę pyszny, a podoba mi się taki - myszki na serze :)

ser.jpg

Minusem jest oczywiście cena, najmniejszy kosztuje 120zł i z tego co pamiętam, to starczy może na 10-12 osób, a ja potrzebuję na około 20 :/

Zastanawiam się nad tą masą marcepanową czy cukrową - co to jest i jak to się robi i czy trudno??
Bo gdyby się udało to można poszaleć :)

bajkowy.jpgklapouchy.jpg
 
Ostatnia edycja:
No jeśli chodzi o nas to tort będzie z bitą śmietaną, który zrobię sama. Wiem jakie są składniki, jakiego pochodzenia no i zero chemii. Wiem, że nie wszystkie maluch będą mogły mieć taki tort bo jeszcze nie piją mleka krowiego lub mają uczulenie. Nasza Zosia codziennie je danonka (i to mega, bo zwykły to tylko apetyt wyostrza) no i kocha budyń waniliowy na zwykłym krowim mleku od zaprzyjaźnionej krówki. Co do reszty dań to jeszcze się zastanawiam ale w tym tygodniu mam zamiar zając się zaproszeniami urodzinowymi.
 
A właśnei zaproszenia - pamiętacie DMUCHAWIEC ?? Robiła piękne kartki i zaproszenia, może jeśli ktoś ma ochotę, to się do niej zwróci z zamówieniem :) Ja chyba rezygnuję z zaproszeń, mamy ciedzienny kontakt, wwszyscy wiedzą co gdzie kiedy, więc nie będę tak wyskakiwać z kartką jeszcze :p
 
Futro, jak tylko coś wymyślę w kwestii tortu to na pewno się tym podzielę ;-) Na razie wiem tyle, ze na pewno ciacho nie będzie z cukierni tylko upieczone ze swojskich składników, bo mamy do takich dostęp.
Kasia, a ta bita śmietana to będzie sama śmietana czy z jakimś dodatkiem? Ty zawsze jakieś ciekawe przepisy podrzucałaś..
Malinko, piękne te torty. Ja robiłam tort z masą marcepanową na drugi ślub mojej mamy. To byl pierwszy i ostatni raz, bo umęczyłam się nieziemsko! Ale mam znajomą z innego forum, która takie cuda robi jak gdyby nigdy nic..

Ja nawet nie wiem gdzie będziemy robić imprezę. Stołu się od roku nie dorobiliśmy, więc nie mam możliwości usadzenia gości. W knajpie znowu drogo i dla Gabrysi średnio, bo przecież nie będzie siedzieć całą imprezę przy stole :sorry2: Muszę się za to w końcu wziąć!
 
reklama
My cały czas myślimy:) Tort będzie upieczony przez moją mamę, to na razie tyle wiemy;) No i dalej nic nie wiemy:-)
A nasz Jaśko z Gabrysią w tym samym dniu urodzony:-D

A jakie prezenty planujecie dla swoich maluchów?
 
Do góry