reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cewnik Foleya

słoneczko26.

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
1 Marzec 2023
Postów
40
Jestem w 37tc mam za dużo wód plodowych, wysokie ciśnienie I białko w moczu. Dzisiaj w szpitalu lekarz stwierdził że zakładamy balonik.
Czy któraś z was go miała? Jak rozwinęła się akcja porodowa?
Założyli mi go ok 15 do tej pory nic szczególnego się nie dzieje.
 
reklama
U każdej zadziała inaczej. U mnie wywołał bardzo silne skurcze, a rozwarcie nie postępowało.
Z balonikiem warto dużo spacerować.
 
Jestem w 37tc mam za dużo wód plodowych, wysokie ciśnienie I białko w moczu. Dzisiaj w szpitalu lekarz stwierdził że zakładamy balonik.
Czy któraś z was go miała? Jak rozwinęła się akcja porodowa?
Założyli mi go ok 15 do tej pory nic szczególnego się nie dzieje.
Ja miałam. Na początku byly jakieś skurcze, ale wyciszyły się. Już straciłam nadzieję, ale kiedy nadchodziła moja kolej na kontrolę i wyjęcie cewnika, to balonik wypadł (kiedy byłam na toalecie). Później dostałam oksytocynę i poród sie rozkręcił.
 
Po założeniu dostałam silnych skurczy, wyciszyły się po paru godzinach (nikt z personelu się tym nie zainteresował, skurcze były co ok 5 minut, potem co 2). Nie wpadł, zrobił minimalne rozwarcie, ale za to wypadł czop.
W tym samym czasie koleżanką z łóżka obok miała założony cewnik i jej wypadł i rozpoczęła się akcja porodowa, więc nie ma reguły :)
 
Ja mialam zalozony we wtorek rano, mialam przeokropne skurcze, ale rozwarcie nie postepowalo (mialam wtedy na 2 cm bodajze). Urodzilam dopiero w piatek o 22 po indukcji tasiemka.
 
Jestem w 37tc mam za dużo wód plodowych, wysokie ciśnienie I białko w moczu. Dzisiaj w szpitalu lekarz stwierdził że zakładamy balonik.
Czy któraś z was go miała? Jak rozwinęła się akcja porodowa?
Założyli mi go ok 15 do tej pory nic szczególnego się nie dzieje.
U mnie balonik wypadł, miałam skurcze które się skończyły. Na następny dzień miałam odpocząć i kolejnego o 4 zrobili mi cc
 
Ja po baloniku nie miałam skurczy, podali mi oksytocynę i dopiero zaczął się poród. Urodziłam w 2,5 h.
 
O 8 założyli mi cewnik. Bardzo dużo chodziłam po schodach i o 17 podczas skurczu odeszły mi wody. Zaraz wyciągnęli balonik, bo miałam 7cm rozwarcia a o 23 urodziłam
 
Mi założyli balonik jakoś po południu, wieczorem miałam jakieś tam lekkie skurcze, ale się wyciszyły. Rano wypadł mi w toalecie. Nic się nie działo w sumie, tylko wypadł mi całkowicie czop 🤷🏼‍♀️ W ten sam dzień podłączyli mnie pod kroplówkę z oksytocyną, też nic się nie działo póki nie odeszły mi wody 😅 Od tego momentu dopiero się zaczęło i po 1,5h córka była już na świecie :)
 
reklama
Do góry