reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciało po ciąży

Akka666

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Październik 2013
Postów
30
Miasto
Trzciana, Tarnow, Poland, Poland
Witam zastanawiam jak to było lub jest u was z waszym ciałem po urodzeniu dziecka? Moja szwagierka urodziła córę miesiąc temu...mówi że nie zależy jej na figurze...mieszkamy w jednym domu obserwuje ją i...trochę mnie to przeraża bo to młoda kobieta wydaje mi się że skoro zostaje się matką to nie znaczy że przestaje się być kobietą Ja bardzo się bałam że nie zrzucę zbędnych kilogramów że zostanie mi worek zamiast brzucha...jednak miałam to szczęście że już ze szpitala wróciłam niemal płaska:-) zostały dwa małe rozstępy na brzuchu który co prawda nie jest już tak jędrny jak przed ale nic nie zwisa:happy: Nie jestem jakąś maniaczką ale lubię się podobać...staram się dbać o siebie dla męża dla synka ale też dla samej siebie Chcę się czuć ze sobą dobrze:) A może przesadzam jak myślicie?

 
reklama
Myślę, ze każda z nas ma inne wartości. Pytanie, w jakim stanie jest Twoja szwagierka, być może w tej chwili jest tak zmęczona, że myśli bardziej o spaniu , niż o pięknej figurze? Natomiast zdecydowanie uważam, że warto o siebie zadbać, bo "stety", czy niestety od naszego wyglądu zależy samopoczucie i od samopoczucia też wygląd. Warto wygladać fajnie dla samej siebie, bo podnosi się samooocena a sporo dziewczyn po porodzie ma z nią kłopot...
 
tylko ona będąc jeszcze w ciąży mówiła że jej nie zależy...W ogóle jej podejście do np małżeństwa i zakładania rodziny... ja wyszłam za mąż w wieku 21lat potem zaraz postaraliśmy się o dziecko...nie mogła tego pojąć że w tak młodym wieku się na to zdecydowaliśmy...że powinniśmy się wyszaleć coś zwiedzić ale ja nie widzę problemu by iść na imprezę z mężem czy jechać gdzieś z dzieckiem:) dla mnie rodzina to nie koniec świata tak samo jak bycie matką to nie koniec kobiecości:) wiadomo że wiele się zmienia trzeba się poświęcić ale wart pozostać w trym wszystkim dawną sobą:)
 
Ostatnia edycja:
Nie zgadzam się, jeżeli się chce to wszytko można osiągnąć. Ale jeżeli zarówno w ciąży jak i po je się za dwoje to już inna sprawa. Mi bardzo ciężko było się zebrać jednak koniec z końców po 6 miesiącach od porodu moje ciało wróciło do formy. Najważniejsza jest motywacja i samozaparcie. By poprawić swoje samopoczucie po ciąży początkowo zakładałam bieliznę korygującą baby ono,która dobrze wzmacniała mięśnie brzucha.
 
Ja jestem 7 tygodni po porodzie i wlasnie miałam zacząć ćwiczyć,ale rozwalilam palecu nogi...;/ brzuch nie wyglada jakos źle, (nosze pas poporodowy), ale myśle,ze zadbanie po porodzie poprawi samopoczucie i samoocenę:)
 
Po ciąży bardzo źle się czułam z rozstępami ale w sklepie ziko dermo udało mi się znaleźć fajne kosmetyki na to w promocyjnych cenach więc teraz czuję się dużo bardziej komfortowo
 
ibobson zapraszam ! dopiero zaczynam ale mam zamiar opisywać moją przemianę po ciąży . Licze na wsparcie i pytania:) mam zamiar opisać moje codzienne treningi i co w tym czasie robi mój szkrab, żeby ułatwić powrót do figury wszystkim mamom :)
 
reklama
Bardzo źle się czułam ze sobą po ciąży, bo chciałam wrócić do swojej starej wagi sprzed ciąży. Powoli dochodzę do siebie, schudłam już prawie 5kg. Moją największą bolączką był cellulit, więc zdecydowałam, że kupię naturalny krem Vialise. Jestem nim zachwycona bo stosuję go już miesiąc i skóra ujędrniła się. Oczywiście ćwiczę do tego, ale efekty powoli widać :)
 
Do góry