reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta keto to lek na wszystko?

Chce_byc_mama_wielu

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Październik 2019
Postów
4 418
Hej. Czy jest duzo tutaj osób ktore dłuższy czas stosują dietę keto u siebie i swoich malutki h dzieci? Naprawdę jest taka dobra? Czy ludzie chorzy na cukrzyce i lub io moga ją stosować? Ja nie wyobrazam sobie calkiem zrezygnowac z makaronu, kaszy, marchwi czy ziemniakow.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Na pewno nie jest "lecznicza na wszystko". Nawet strony zachęcające do tej diety informują, że trzeba się skontaktować z lekarzem lub wyszkolonym dietetykiem jeśli ma się choroby przewlekle. I jak z kazda dieta: wiele zależy od jadłospisów i przestrzegania reguł.
 
Jak nie wyobrażasz sobie zrezygnować z tego co wymieniłaś, to noe jest dieta dla Ciebie. Bo odzywiania siebie nie mozna odbierać jako karę. Rozważ diete niski ig...
 
Jak nie wyobrażasz sobie zrezygnować z tego co wymieniłaś, to noe jest dieta dla Ciebie. Bo odzywiania siebie nie mozna odbierać jako karę. Rozważ diete niski ig...
Na pewno bede robic krywa cukrzycowa w ciazy i zobacze co wyjdzie. No i sama sobie zbadam krzywa insulinowa. Wiem, ze jakis czas bede w stanie powstrzymac sie od makaronu czy pieczywa ale nie wyobrzam sobie zycia bez ziemniaków 🤦 jajek niestety tez za bardzo nie lubie. Z tego co kojarzez w tej diecie jest duzo tlustych rzeczy, co tez srednio mi odpowiada. Podsumowujac razej np a dwa tyg nie oplaca mi sie wprowadzac takiej diety.
 
Na pewno bede robic krywa cukrzycowa w ciazy i zobacze co wyjdzie. No i sama sobie zbadam krzywa insulinowa. Wiem, ze jakis czas bede w stanie powstrzymac sie od makaronu czy pieczywa ale nie wyobrzam sobie zycia bez ziemniaków 🤦 jajek niestety tez za bardzo nie lubie. Z tego co kojarzez w tej diecie jest duzo tlustych rzeczy, co tez srednio mi odpowiada. Podsumowujac razej np a dwa tyg nie oplaca mi sie wprowadzac takiej diety.
Krzywa insulinowa w ciąży to strata pieniędzy. A skoro jesteś w ciąży, to wdrażanie diety keto jest złym pomyslem, dziecko potrzebuje węglowodanów - nawet przy cukrzycy ciążowej. Na co chcesz się leczyć dieta keto? Masz jakieś dolegliwości?
 
Na pewno bede robic krywa cukrzycowa w ciazy i zobacze co wyjdzie. No i sama sobie zbadam krzywa insulinowa. Wiem, ze jakis czas bede w stanie powstrzymac sie od makaronu czy pieczywa ale nie wyobrzam sobie zycia bez ziemniaków 🤦 jajek niestety tez za bardzo nie lubie. Z tego co kojarzez w tej diecie jest duzo tlustych rzeczy, co tez srednio mi odpowiada. Podsumowujac razej np a dwa tyg nie oplaca mi sie wprowadzac takiej diety.
Zadnego efektu w poprawie zdrowia przez 2 tyg nie osiągniesz, sama adaptacja organizmu trwa minimum 4 tyg...
 
Szczerze mówiąc myślałam o keto dla siebie. Ze względu na choroby przydało by mi się. Rozmawiałam o keto z dietetykiem klinicznym. On sam schudł kilkadziesiąt kg na tej diecie. Był pod opieką guru diety, brał suplementy, miał rozpisaną dietę. Niestety, ze skutkami ubocznymi i ogromnymi brakami boryka się do dziś. Rozwalił sobie układ hormonalny. To nie jest tak, że to ultra zdrowa dieta jak twierdzą bracia z YT. Ile znacie osób na keto od conajmniej 10 lat, z fenomenalnymi wynikami? Krótkotrwale może i owszem się nada, ale radykalne wyrzucanie z diety węgli nie jest zdrowe. Trzeba ograniczyć węglowodany, używać tych zdrowych, pełen przemiał, kasze, makarony, ale całkowita ich eliminacja zdrowa nie jest. Łatwo zrobić sobie krzywdę, trudniej naprawić. Nie jestem przeciwniczką tej diety, raczej keto sceptyczna. Fajnie by było jakby działała na lata.
 
Szczerze mówiąc myślałam o keto dla siebie. Ze względu na choroby przydało by mi się. Rozmawiałam o keto z dietetykiem klinicznym. On sam schudł kilkadziesiąt kg na tej diecie. Był pod opieką guru diety, brał suplementy, miał rozpisaną dietę. Niestety, ze skutkami ubocznymi i ogromnymi brakami boryka się do dziś. Rozwalił sobie układ hormonalny. To nie jest tak, że to ultra zdrowa dieta jak twierdzą bracia z YT. Ile znacie osób na keto od conajmniej 10 lat, z fenomenalnymi wynikami? Krótkotrwale może i owszem się nada, ale radykalne wyrzucanie z diety węgli nie jest zdrowe. Trzeba ograniczyć węglowodany, używać tych zdrowych, pełen przemiał, kasze, makarony, ale całkowita ich eliminacja zdrowa nie jest. Łatwo zrobić sobie krzywdę, trudniej naprawić. Nie jestem przeciwniczką tej diety, raczej keto sceptyczna. Fajnie by było jakby działała na lata.
Właśnie moja tesciowa pozera doslownie tluszcz i sól. Dolewa do.wszystkiego oliwe albo smietanke 36%, zero owoców, makaronow, kasz. Z warzyw mowila, se ze dwa są dopuszzlne. Maka do bułek migdalowa plus mascarpone. Ja niestety patrząc na tak rwstrykcyjna diete robi mi sie niedobrze, a najlepsze jest to ze mowi, zebym zadnych węglowodanów nie dawala dzieciom. I ze kasza zbożowa wyjdzie mojemu synowi na " zdrowie" za 20, 30 lat. A kupuje takie bwz cukru dla niego. Dlatego pytalam o zdanie. Ona jest zafascynowana tymi bracmi i filmikami z yt. A nie byla nigdy z tym u lekarza czy detetyka. Ja natomiast mam problemy z tarczyca i lecse się u endokrynologa. Musze zapytac co sadzi dla mnie na temat diety.
 
Zadnego efektu w poprawie zdrowia przez 2 tyg nie osiągniesz, sama adaptacja organizmu trwa minimum 4 tyg...
To tym bardziej 🙈 ale i tak zapytam endokrynologa czy ona w ogole widzi wskazania cy przeciwskazania do stosowania takiej diety u mnie. Ale tez dopiero jak urodze, tak mysle. Nawet nie wiedziałem, że adaptacja trwa 4 tygodnie 🙉
 
reklama
W keto eliminujesz m.in. pszenice i jej produkty a także inne zboża glutenowe, więc - jeśliby wierzyć doniesieniom o benefitach z diety bezglutenowej przy chorobach tarczycy - z tego można mieć dodatni efekt. Ale znam endokrynologów, którzy uważają dietę bezglutenowa za głupotę nawet przy autoimmunologicznych zapaleniach tarczycy. Natomiast żeby ograniczyc gluten, nie trzeba być od razu na keto. Podobnie z ziemniakami, wg mojego reumatologa one (i inne psiankowate) wzmagają zapalenia w organizmie, ale ten lekarz żadnemu pacjentowi nie radzi odstawiać ziemniaków czy pomidorów - podaje tę informację dopiero, gdy pacjent się wypytuje czy powinien cos ograniczać. I znowu - nie musi być to od razu przejście na keto. Dla Ciebie ani info o glutenie, ani o ziemniakach nie jest zbyt budujące, skoro lubisz te produkty ;)

Twoja teściowa może czuje się lepiej, ale ona jest na innym etapie życia, ludzie są różni, mają różne dolegliwosci. W ciąży zaleca się dietę zbilansowana, jeśli wyjdzie Ci cukrzyca, to będziesz musiała przejść na dietę cukrzycowa i to już będzie dla Ciebie wyzwanie. Możesz sobie coś czerpać z przepisów teściowej, ale bez przesady. Tym bardziej, że keto zdaje się ogranicza czynnik wzrostu a w ciąży tego czynnika jest dużo dla malucha (ze wszelkimi także średnio pozytywnymi zmianami dla matki).
 

Podobne tematy

Do góry