reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak to jest z tym zachodzeniem w ciąże

letniamamusia

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Maj 2024
Postów
39
Cześć dziewczyny, kiedyś już miałam konto tutaj ale postanowiłam ze na nowo założę.
Mnie to ciekawi jak to jest z tym zachodzeniem w ciąże, bo wiecie mówi się ciagle tutaj na forum i ogólnie o zachodzeniu w ciąże podczas owulacji, ale słyszałam od niektórych ze nie nylo to podczas owulacji. Ciagle mnie to nurtuje, czy da się w końcu zajść czy nie da poza owulka, bo wiecie nawet kalendarzyki wskazują na kilka dni z wysoka płodnością. Jeśli się da to czemu wszędzie są te pytania ile jest się dpo. Kiedyś zaszłam raz w ciąże ale skończyła się bardzo źle i nawet nie wiem kiedy w nią zaszłam bo nie używałam żadnych kalendarzyków, testów owu ani nic totalnie. Zawsze myślałam ze można praktycznie cały miesiąc zachodzić tylko wiadomo, i większe i mniejsze szanse, ale czytając te forum mętlik w głowie się zrobił a tym bardziej jak zapamiętałam skądś zdanie ze owulacja to jedyny dzień w który mozna zajść w ciąże.
 
reklama
Bez owulacji w ciążę nie zajdziesz. Plemniki są w stanie w organizmie kobiety przetrwać kilka dni, czekając na owulację i ten czas przed owulacją, który mogą te plemniki przetrwać – to są właśnie dni płodne. Owulacja może się przesunąć i wtedy można „niespodziewanie” zajść w ciążę, gdy stosuje się kalendarzyk jako metodę antykoncepcji.
 
Tak w skrócie :
W dniu owulacji pęka pęcherzyk i uwalnia komórkę jajową wtedy ona może połączyć się z plemnikiem i dochodzi do zapłodnienia. Więc teoretycznie tylko w owulację zachodzi się w ciążę. Ale..
Ale plemniki w pochwie kobiety żyją zazwyczaj 2-3 dni, są przypadki, że mogą żyć do 7 dni i wtedy czekają sobie na komórkę i zapładniają. Wniosek - kilka dni przed owulacją i chwilę po kobieta jest płodna i może być z tego ciąża.
 
Bez owulacji w ciążę nie zajdziesz. Plemniki są w stanie w organizmie kobiety przetrwać kilka dni, czekając na owulację i ten czas przed owulacją, który mogą te plemniki przetrwać – to są właśnie dni płodne. Owulacja może się przesunąć i wtedy można „niespodziewanie” zajść w ciążę, gdy stosuje się kalendarzyk jako metodę antykoncepcji.
jestem ciekawa bo staram się i chciałam dokładniej poznać tą zasadę, a nie powiem działam na zasadzie staram się przez cały miesiąc, chodź teraz wiem kiedy szczególnie.
 
Tak w skrócie :
W dniu owulacji pęka pęcherzyk i uwalnia komórkę jajową wtedy ona może połączyć się z plemnikiem i dochodzi do zapłodnienia. Więc teoretycznie tylko w owulację zachodzi się w ciążę. Ale..
Ale plemniki w pochwie kobiety żyją zazwyczaj 2-3 dni, są przypadki, że mogą żyć do 7 dni i wtedy czekają sobie na komórkę i zapładniają. Wniosek - kilka dni przed owulacją i chwilę po kobieta jest płodna i może być z tego ciąża.
no tak w sumie zasadę owulacji znam ale nie znałam zasady tych dni płodnych przed i po skoro można tylko w owulacje.
 
no tak w sumie zasadę owulacji znam ale nie znałam zasady tych dni płodnych przed i po skoro można tylko w owulacje.
zachodzi się w ciążę tylko i wyłącznie podczas owulacji.
Nie jesteś w stanie wyłapać idealnego momentu owulacji, plemniki są w stanie trochę przeżyć dlatego zalecany jest regularny seks podczas starań
 
A jeszcze spytam, jak interpretować wynik testu, jak wychodzi mi pozytywy to mam się starać od razu tego samego dnia czy czekać ileś tam. Bo gdzieś słyszałam ze chyba od pozytywnego testu owulacja występuje po jakiś tam czasie.
 
A jeszcze spytam, jak interpretować wynik testu, jak wychodzi mi pozytywy to mam się starać od razu tego samego dnia czy czekać ileś tam. Bo gdzieś słyszałam ze chyba od pozytywnego testu owulacja występuje po jakiś tam czasie.
Przeczytaj ulotkę dołączona do testu
Test pozytywny wskazuję, że owulacja nastąpi od 24 do 36 godzin najczęściej
Ale najbardziej wiarygodnym monitoringiem owulacji jest wizyta u ginekologa.
 
reklama
A jeszcze spytam, jak interpretować wynik testu, jak wychodzi mi pozytywy to mam się starać od razu tego samego dnia czy czekać ileś tam. Bo gdzieś słyszałam ze chyba od pozytywnego testu owulacja występuje po jakiś tam czasie.
Ja polecam taki zestaw: apka Premom, testy owulacyjne (apka podpowiada, kiedy i ile robić) i do tego mierzenie temperatury, aby wyznaczyć dzień, kiedy już doszło do owulacji :)
 
Do góry