reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersia...

Można tak karmić (2-3x dziennie) starsze dzieci, zwłaszcza jeśli karmi sie wyłacznie cycem do 5-6 miesiąca a potem wprowadza pokarmy stałe, moja kolezanka z pracy tak karmiła do roku czasu, ale udaje się to chyba tylko po ustabilizowaniu laktacji czyli min. po 12 tyg (20 tygodniach) karmienia, a nie niestety po 6-8 jak u mnie
 
reklama
ja właśnie jestem na etapie ograniczania karmienia do dwóch na dobę (wracam do pracy), do 6 miesiąca karmiłam 6-7 razy na dobę, w 7 miesiącu wprowadziłam inne pokarmy i ograniczyłam cyca do 5 dziennie, teraz doszłam już do 3 dziennie i jeden raz odciągam (wieczorem bo Natka ładnie śpi), planuję w ciągu najbliższego tygodnia zrezygnować jeszcze z jednego karmienia a później wyeliminować wieczorne odciąganie i zostać jeszcze przez najbliższy miesiąc (może dwa) na cycu o 6 rano i 17.30, potem zrezygnujemy całkiem bo planujemy rodzeństwo dla Natki :-)
 
ja właśnie jestem na etapie ograniczania karmienia do dwóch na dobę (wracam do pracy), do 6 miesiąca karmiłam 6-7 razy na dobę, w 7 miesiącu wprowadziłam inne pokarmy i ograniczyłam cyca do 5 dziennie, teraz doszłam już do 3 dziennie i jeden raz odciągam (wieczorem bo Natka ładnie śpi), planuję w ciągu najbliższego tygodnia zrezygnować jeszcze z jednego karmienia a później wyeliminować wieczorne odciąganie i zostać jeszcze przez najbliższy miesiąc (może dwa) na cycu o 6 rano i 17.30, potem zrezygnujemy całkiem bo planujemy rodzeństwo dla Natki :-)

ja ze względu na to rodzeństwo też muszę ograniczyć karmienia bo z karmieniem cycem cos nam nie wychodzi...
 
Kat, Futro podziwiam Was za odwagę, dwójka takich maleństw to niezłe wyzwanie :O My tak jak Magdzior poczekamy trochę.. Chyba jak Jaś pójdzie do przedszkola, może wezmą mi go jak skończy 2,5 roku to musielibyśmy zapylić gdzieś na początku 2013 ;)

Futrzak to ja za stara będę ;ppppppppp Kiedyś mówiłam, że chcę wszystkie dzieci do 30, ale ledwie z jednym się wyrobiłam ;)
 
Katjusza, Futrzakowa- ja nie karmie już od trzech miesięcy, ale...właśnie się ostro zabieramy za myślenie o kolejnym dziecku:-). Lata nie te już więc trza się brać by później nie okazało się, że znów musimy czekać na bąbla dwa lata.
 
Ale Wam zazdroszczę. Ja z wielu względów muszę zapomnieć o drugim Bąbelku. Poza tym nie wiem czy dałabym radę znieść kolejnego wcześniaczka, albo co gorsza kolejne poronienie. Zastanawiamy się nad adopcją. A piersią nadal karmię na żądanie, jestem na urlopie, więc nie ma przeszkód. Tylko mleczka coraz mniej. I nie pomaga to, że Alusia śpiewa do cycusia;-)
 
reklama
Do góry