reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy zaczęły raczkować wasze brzdące?

moja mała tez nie przymierz się do raczkowania, na brzuszku strasznie szybko fika nogami ale w powietrzu, chętnie staje podtrzymywana, ALE UWAGA!!!!!!!! byłam wczoraj u ortopedy żeby sprawdził na usg czy jest wszystko ok. Sprawdził wszystko w normie, ale pytałam czy może sobie tak "chodzić" podtrzymywana? i powiedział że absolutnie bo dopuki sama nie stoi to mięśnie są jeszce nie gotowe i stawy się mogą uszkodzić, więc nie stawiam jej. SUKCES - mała od tygodnia robi kupki na nocniś!!!!!!! Jak widzę że zaczyna to sadzam ją a jej jest chyba łatwiej i stasznie się cieszy. Polecam spróbujcie - nie ufajda się tak jak w pieluszce.
 
reklama
u nas, z tym raczkowaniem też jest kiepsko...
leży na brzuszku,kręci sie w koło, ślizga się do tyłu,czasami wyciąga ręce do do przodu i nic...tylko nerwy!!!
czasami ponosi dupkę ale wtedy głowa idzie w dół ;D
tak to wygląda...
nie ma jak ręce mamy...
 
u nas wielkie checi i to tyle...
dupka idzie do gory, nastepuje zabarcie i fruuu....do tylu. wiec jak dotychczas zasuwamy na wstecznym, ze az huczy. pozycje do raczkowania czesto przybieramy, ale to chyba tylko do zdjec :D
 
Już wiem od kiedy dzieci zaczynaja raczkowac bo właśnie moja Maja od 01.09. zaczęła śmigać do przodu, miała wtedy 7,5 m-ca
 
Moja Zuza generalnie lubi pozycje na brzuszku (obecnie pelza) ale bede w szoku jak zacznie raczkowac bo u nas w rodzinie to rzadkosc.... no chyba ze po tatusiu- tego nie wiem (nie rozmawiamy z tesciowa) ;)
 
Kubuś opanował technikę podciagania sie na rączcie która układa podkaltke piersiową i wtedy podnoi sie przesuwając sie do przodu wygląda to bardzo zabawnie ;D
 
Alunia raczkuje że hej od jakiegoś miesiąca czyli jak miała 7 miesięcy to się nauczyła, wcześniej też czasami skakała do przodu jak żaba, no i w tym samym okresie zaczeła wstawać przy meblach. Teraz to już zasuwa na nóżkach trzymając się czego tylko można. Czasami nawet się puszcza i stoi tak przez kilka sekund a potem klapie na pupcie, choć siadanie ze stojaka ma opanowane.
 
reklama
Witam,
moja Bogusia zaczęła raczkować jak miała skończone 7 m-cy. Wcześniej stawała na czterech, kiwała się, później było odpychanie się do tyłu, a teraz nie mogę spóścić jej z oczu. Wszędzie chce zajrzeć.

Pozdrawiam styczniowe mamusie
powodzenia
 
Do góry