reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lek duphaston

Dołączył(a)
13 Marzec 2023
Postów
3
Hej dziewczyny jestem osobą starająca się o ciążę na ostatniej wizycie lekarz zlecił mi stosować lek duphaston od 16 dnia cyklu przez 10 dni . Czy ktoś mógłby mi objasnic stosowanie leku jakie ma działanie na co się go stosuje
Pozdrawiam :)
 
reklama
Ma na celu uregulowanie cyklu. Z tymże że trzeba uważać, by nie zablokować nim owulacji.

Duphaston to sztuczny progesteron. W czasie cyklu poziom progesteronu rośnie od owulacji, a jego wyższy poziom utrzymuje się aż do @, tj. gdy poziom progesteronu spada, to przychodzi miesiączka. Jeśli nie spada, to można podejrzewać ciążę.
Duphaston ma pomóc zasymylować zarówno wzrost jak i spadek progesteronu, by dać ciału znać, kiedy @ ma przyjść.
 
Hej dziewczyny jestem osobą starająca się o ciążę na ostatniej wizycie lekarz zlecił mi stosować lek duphaston od 16 dnia cyklu przez 10 dni . Czy ktoś mógłby mi objasnic stosowanie leku jakie ma działanie na co się go stosuje
Pozdrawiam :)
Podzielę się opinią specjalisty, nie moją prywatną. Jeśli chodzi o wywołanie owulacji, owszem, może pomóc, natomiast lekarze często stosują duphaston bądź luteinę na podtrzymanie ciąży, co nie ma zastosowania, wręcz przeciwnie, może powodować poronienie. Jest to specjalista medycyny niekonwencjonalnej, więc nie każdy może się zgodzić z tą opinią. Moje zdanie jest takie, że im mniej chemii, tym lepiej, A sama wiem co mówię, bo miałam duże problemy hormonalne i duże problemy z zajściem w ciążę, a tabletki tylko jeszcze bardziej mi wszystko rozregulowaly. W ciążę zaszłam po 5 latach w okresie kiedy tylko naturalnie się leczyłam .
 
Podzielę się opinią specjalisty, nie moją prywatną. Jeśli chodzi o wywołanie owulacji, owszem, może pomóc, natomiast lekarze często stosują duphaston bądź luteinę na podtrzymanie ciąży, co nie ma zastosowania, wręcz przeciwnie, może powodować poronienie. Jest to specjalista medycyny niekonwencjonalnej, więc nie każdy może się zgodzić z tą opinią. Moje zdanie jest takie, że im mniej chemii, tym lepiej, A sama wiem co mówię, bo miałam duże problemy hormonalne i duże problemy z zajściem w ciążę, a tabletki tylko jeszcze bardziej mi wszystko rozregulowaly. W ciążę zaszłam po 5 latach w okresie kiedy tylko naturalnie się leczyłam .
No nie wiem. Ja brałam dupka na podtrzymanie ciąży i niczego mojemu synowi nie brakuje.
 
Podzielę się opinią specjalisty, nie moją prywatną. Jeśli chodzi o wywołanie owulacji, owszem, może pomóc, natomiast lekarze często stosują duphaston bądź luteinę na podtrzymanie ciąży, co nie ma zastosowania, wręcz przeciwnie, może powodować poronienie. Jest to specjalista medycyny niekonwencjonalnej, więc nie każdy może się zgodzić z tą opinią. Moje zdanie jest takie, że im mniej chemii, tym lepiej, A sama wiem co mówię, bo miałam duże problemy hormonalne i duże problemy z zajściem w ciążę, a tabletki tylko jeszcze bardziej mi wszystko rozregulowaly. W ciążę zaszłam po 5 latach w okresie kiedy tylko naturalnie się leczyłam .
Duphaston nie wywołuje owulacji a wręcz może ją zablokować. Coś kiepski ten Twój specjalista.
 
Duphaston nie wywołuje owulacji a wręcz może ją zablokować. Coś kiepski ten Twój specjalista.
Co do wywołania owulacji, to nie mój specjalista, ale ginekolog mi duphaston przepisywał. Duphaston ma regulować cykle i tym samym przyczyniać się do prawidłowej owulacji. Tutaj cytat jednego z forumowych lekarzy : ,, służy do wzmocnienia hormonalnego drugiej fazy cyklu i wpływa na prawidłową owulację w następnym cyklu". Wiadomo, że żaden lek sam w sobie nie wywołuje owulacji. Chodzi o terapie lekiem. Ale myślałam, że każdy będzie się domyślał o co chodzi. Następnym razem lepiej odbiorę słowa. Pozdrawiam.
 
reklama
Jeśli miałaś monitoring i jest potwierdzone, że owulacje masz 14 dc to jak najbardziej 16 dc możesz zacząć przyjmowanie duphasonu. Niestety byłam w podobnej sytuacji co Ty (plus niedomoga lutealna) i również zalecono mi przyjmowanie duphasonu od 16 dc przez trzy cykle po czym okazało się, że mam późniejszą owulacje a lekami najprawdopodobniej ją wstrzymywałam :( Jeśli nie planujesz monitorowania cyklu na USG to polecam robić testy owulacyjne i zgodnie z tym przyjmować lek.
 
reklama
Nie jeden przypadek, ale u żadnej z osób które ja znam dupek niczego negatywnego nie spowodował.
A u osób, które ja znam, można przypuszczać, że spowodował. Nawet czytając różne posty w Internecie, kobiety przyjmowały duphaston i nie mogły utrzymać ciąży. U mnie i siostry było podobnie przy luteinie, chociaż jest bezpieczniejsza od duphastonu. Dopiero kiedy naturalnie się leczyłam, to z ciążą i cyklami było wszystko ok. Napisałam już na początku, że nie każdy może się ze mną zgodzić, ja mówię z własnego doświadczenia, z doświadczenia znajomych i opieram się na opinii osób, które od lat śledzą temat. Jestem tylko zdania, że nie wszystko, co nam lekarze przepisują jest dla nas bezpieczne i że do wszystkich leków należy podchodzić z dużą ostrożnością, bo zwykle na jedno pomagają, a na drugie szkodzą. Na tym polega biznes farmaceutyki i też na tym polega niedoskonałość ludzka. Wiele osób ma dobre intencje, wielu lekarzy chce pomóc, ale niestety często wychodzi inaczej. Bardzo dobrze, że nie miałaś złych przygód z tym lekiem.
 
Do góry