reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌸 Listopadowe mamy 2024🤰🌸

Cześć dziewczyny. Jak samopoczucia w weekend? U mnie pogoda beznadziejna więc i nastawienie słabe. Wczoraj cały dzień padał deszcz, a dziś co prawda nie pada, ale tak zimno, ze nawet nie chce się wychodzić z domu. Narobiłam jedynie pierogów i zagroziłam, mąż się śmieje, że na ciężkie czasy jak już nie będę miała sily gotowac🤣
U mnie dziś zima, rano był śnieg. Mam zupełny brak energii, tylko bym jadła i spała na zmianę. Ciekawe ile kilo mi przybędzie🙄 w pierwszej ciąży było tylko +6 kg, a teraz startowałam z większą masą i już +2 kg. No trudno, najważniejsze żeby wszystko było dobrze. Ja to już czekam na USG pierwszego trymestru, niestety do 16.05.24 jeszcze sporo czasu. Jeśli wszystko będzie tak jak sobie wymarzyłam, to po tym badaniu podzielę się z bliskimi radosnymi wieściami.
 
reklama
U mnie odpukać chyba faktycznie zaczął się miodowy miesiac od dwóch dni. Fakt że codziennie budzę się 3-4 i do 6 nie śpię to mimo tego nie mam już dokuczliwych mdłości i spać się mocno nie chce... 🥰
Mogę przybić piątkę, niezależnie o której się położę codziennie od kilku dni mam pobudkę 4-5 i nie śpię do 7 🥺 ale drzemka w ciągu dnia jest obowiązkowa, nawet jak spróbuję nie spać to i tak o 18 czy 19 mnie zmiecie na przerwę 😅
 
Cześć dziewczyny. Jak samopoczucia w weekend? U mnie pogoda beznadziejna więc i nastawienie słabe. Wczoraj cały dzień padał deszcz, a dziś co prawda nie pada, ale tak zimno, ze nawet nie chce się wychodzić z domu. Narobiłam jedynie pierogów i zagroziłam, mąż się śmieje, że na ciężkie czasy jak już nie będę miała sily gotowac🤣
Ja wczoraj miałam takie skoki ciśnienia, od razu mroczki przed oczami, w głowie wirowało i purpurowe policzki… szok🙈 dziś brak sił, ale chociaż pojadłam na obiedzie u babci, więc łączny bilans weekendu wychodzi na zero😜 jutro badania krwi a w piątek kontrola USG 🙈
 
Cześć dziewczyny wczoraj miałam wizyte serduszko ❤ biję ciąża według ostatniej miesiaczki dzisiaj 9+2 a według usg dzisiaj 8+0 ale pani doktor powiedziała że wszystko dobrze czy któraś też tak miała?
Ja miałam różnicę 6 dni (ale ja wiem, że mam późno owulację), natomiast na ostatnim usg babka powiedziała, że jest tylko 2, więc na razie się nie przywiązuję i czekam na prenatalne.
Dziewczyny jesteście już na l4? Bo ja obecnie 8 tydzień wizyta w poniedziałek i jakoś boję się że może się skończyć tym że gin mi nie da zwolnienia. Dodam że pracuję w przedszkolu z dzieciakami i nie wyobrażam sobie pracować pomijam fakt wirusów , bakterii i tego że nie mogę się skupić na pracy bo moje zmęczenie jest niestety straszne 😲. Mam nadzieję że gin weźmie to wszystko pod uwagę . Mam również wysokie ciśnienie leczę się od kilkunastu lat na nadciśnienie mój lekarz prowadzący powiedział że absolutnie mam nie wracać do pracy i tyle . Dzięki za odpowiedzi. Buziaki miłego wieczorku ❤️
Jeszcze się nie spotkałam z tym, żeby w PL ktoś w ciąży nie dostał L4, kiedy o nie prosi, więc nie stresuj się na zapas :) Mnie na każdej wizycie gin sam proponuje.
Dzisiaj się zmartwiłam, po stosunku pojawił się taki jakby bezowy brazowy sluz. Któraś z was tak miała?😳
Ja nie miałam, bo do prenatalnych postanowiłam żyć w celibacie 😂 ale lekarka mówiła, że po stosunku to raczej nic niepokojącego.

Ja wczoraj miałam urodziny, więc odstawiliśmy młodą do babcie i byliśmy na koncercie w ciemności (jakby ktoś miał okazję, to polecam :) ), a później na tajskim żarełku. Zakończyliśmy niby jeszcze przed północą, ale rano mnie dziecko obudziło o 5 i do 16:00 czułam się jak trup, chociaż połowę dnia i tak przespałam. Do tego wieczorem jakieś plamienie znów, a ledwo kilka dni temu odstawiłam luteinę. Czy któraś miała przepisana i potwierdzi, kiedy odstawiała? Mnie lekarz nie powiedział więc po tygodniu bez plamienia przestałam brać, a może powinnam cały czas do kolejnej wizyty...? 🤔
 
U mnie dziś zima, rano był śnieg. Mam zupełny brak energii, tylko bym jadła i spała na zmianę. Ciekawe ile kilo mi przybędzie🙄 w pierwszej ciąży było tylko +6 kg, a teraz startowałam z większą masą i już +2 kg. No trudno, najważniejsze żeby wszystko było dobrze. Ja to już czekam na USG pierwszego trymestru, niestety do 16.05.24 jeszcze sporo czasu. Jeśli wszystko będzie tak jak sobie wymarzyłam, to po tym badaniu podzielę się z bliskimi radosnymi wieściami.
Do mnie śnieg dotarł dzisiaj🤦 u mnie w pierwszej ciąży +8 i też startowałam z trochę niższej wagi, teraz mam +1 ale fakt, że bardzo mało robię i duuuzo odpoczywam. Tak po cichu liczę że nie dojdzie mi więcej niż 10😉
 
Ja wczoraj miałam urodziny, więc odstawiliśmy młodą do babcie i byliśmy na koncercie w ciemności (jakby ktoś miał okazję, to polecam :) ), a później na tajskim żarełku. Zakończyliśmy niby jeszcze przed północą, ale rano mnie dziecko obudziło o 5 i do 16:00 czułam się jak trup, chociaż połowę dnia i tak przespałam. Do tego wieczorem jakieś plamienie znów, a ledwo kilka dni temu odstawiłam luteinę. Czy któraś miała przepisana i potwierdzi, kiedy odstawiała? Mnie lekarz nie powiedział więc po tygodniu bez plamienia przestałam brać, a może powinnam cały czas do kolejnej wizyty...? 🤔
Ja biorę duphaston już 6 tygodni i nie odstawiam mimo, że plamienia kilka dni temu ustaly. Ciągnę od wizyty do wizyty. Teraz kontrolę mam w piątek i zobaczę co lekarz powie. Jak byłam ostatnio to powiedział, że nawet jak plamienia ustąpią to raczej będę brać do końca trymestru, wiec zobaczę co teraz mi powie .
 
reklama
Ja dzisiaj na 17.15 prenatalne ..
jestem przerażona, bo dopiero teraz przeczytałam opinie o lekarzu, do którego idę ..
wkleiłam dwie przykładowe :/
Na samą myśl, że mam tam iść .. to chce mi się 💩 🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️🥺
 

Załączniki

  • IMG_6009.png
    IMG_6009.png
    82,2 KB · Wyświetleń: 73
  • IMG_6010.png
    IMG_6010.png
    77,9 KB · Wyświetleń: 70
Do góry