reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Materac piankowy, pianka-lateks

Ja tam miałam dla obu grykę/kokos od urodzenia do zeszłego weekendu i wszystko było git. Identyczne materace, jedna śpi jak zabita, drugą budzi mleko. Obie proste, sprawne, oddychają i generalnie mają czynności życiowe w normie.
Ja czytałam opinie o gryce, że mogą się tam robaki zagnieździć. Ale oczywiście nie zawsze tak musi być. Właściwości są ok, więc jak najbardziej można na nim spać.
 
reklama
Ja czytałam opinie o gryce, że mogą się tam robaki zagnieździć. Ale oczywiście nie zawsze tak musi być. Właściwości są ok, więc jak najbardziej można na nim spać.
O robakach przeczytałam przypadkiem gdzieś, jak zobaczyłam reklamę materaca z tworzywa sztucznego i to był argument, że robaków nie będzie. Gorąco mi się zrobiło, od razu przeryłam ich łóżeczka, ale luz. I tak spały bez świadomości, że śpią na materacach kiepskiej jakości 🤣🤣🤣 Widocznie się sprawdza, że im mniej wiesz, tym lepiej śpisz 🤣
 
O robakach przeczytałam przypadkiem gdzieś, jak zobaczyłam reklamę materaca z tworzywa sztucznego i to był argument, że robaków nie będzie. Gorąco mi się zrobiło, od razu przeryłam ich łóżeczka, ale luz. I tak spały bez świadomości, że śpią na materacach kiepskiej jakości 🤣🤣🤣 Widocznie się sprawdza, że im mniej wiesz, tym lepiej śpisz 🤣
Też ta Gryka to musiałaby być słabej jakości i zanieczyszczona już u producenta więc jeśli kupuje się materac z niewiadomego źródła to tak może być. Myślę że żaden szanujący się producent materacy dziecięcych do tego teraz nie dopuści.
 
@Casablanca7 Tak jak pisałam materac ma być do łóżeczka. Faktycznie nie dopisałam, że dla niemowlaka.
@Malina126 Nie jestem zwolennikiem gryki czy kokosa.
Z wielu artykułów wynika, że najlepszym rozwiązaniem jest utwardzana pianka wysokoelastyczna, ewentualnie z dodatkiem lateksu.
U dzieci do wieku przedszkolnego nie powinno stosować się materaca sprężynowego.

Jestem nastawiona na piankę lub piankę z lateksem. Potrzebuje tylko opinii i pomocy w dobraniu odpowiedniego modelu.

@NiebieskookaEM jaki konkretnie model mieliście?
Nie pamiętam jaki, bo to było z 6 lat temu, ale chyba coś hipoargicznego ? Nie pamiętam. W każdym razie pianka - lateks i biało - zielony z zewnątrz.
Córka używała z 3-4 lata.
 
Też ta Gryka to musiałaby być słabej jakości i zanieczyszczona już u producenta więc jeśli kupuje się materac z niewiadomego źródła to tak może być. Myślę że żaden szanujący się producent materacy dziecięcych do tego teraz nie dopuści.
No niekoniecznie z niewidomego źródła. Zazwyczaj takie rzeczy mogą się "zadziać" na etapie magazynowania. A gryka podatna jest na działanie robaków.
 
Też ta Gryka to musiałaby być słabej jakości i zanieczyszczona już u producenta więc jeśli kupuje się materac z niewiadomego źródła to tak może być. Myślę że żaden szanujący się producent materacy dziecięcych do tego teraz nie dopuści.
Wiesz, jak kupowałam ten pierwszy-pierwszy materac to po prostu popatrzyłam jakie ma oceny na Allegro i oglądałam zdjęcia kupujących, więc teoretycznie to też był materac z niewiadomego źródła ;) Potem dokupiłam po prostu identyczny dla drugiej. Potem do łóżeczek kupiłam tego typu, ale większy. Pasował, nie narzekały, spały stosunkowo dobrze, to nie wnikałam. Niestety nie stać nas było i nadal nie jest na materace wydać tysiące złotych, więc nawet nie szukałam Rolls Royce'ów wśród materaców :D W Simsach na motherlode zawsze brałam wszystko co najdroższe, bo było najdroższe i największe, ale życie to życie :D
 
Wiesz, jak kupowałam ten pierwszy-pierwszy materac to po prostu popatrzyłam jakie ma oceny na Allegro i oglądałam zdjęcia kupujących, więc teoretycznie to też był materac z niewiadomego źródła ;) Potem dokupiłam po prostu identyczny dla drugiej. Potem do łóżeczek kupiłam tego typu, ale większy. Pasował, nie narzekały, spały stosunkowo dobrze, to nie wnikałam. Niestety nie stać nas było i nadal nie jest na materace wydać tysiące złotych, więc nawet nie szukałam Rolls Royce'ów wśród materaców :D W Simsach na motherlode zawsze brałam wszystko co najdroższe, bo było najdroższe i największe, ale życie to życie :D
Dlatego napisałam że tak może być, ale jak widać nie musi. Ja tam nie mam gryczanego materaca ale też połowa dzieci w mojej rodzinie na takich spała i myślę że te robaczane historie są często mocno ubarwione
 
Dlatego napisałam że tak może być, ale jak widać nie musi. Ja tam nie mam gryczanego materaca ale też połowa dzieci w mojej rodzinie na takich spała i myślę że te robaczane historie są często mocno ubarwione
No pewnie. Wiesz, gdybym miała taki motherlode w realu, to też bym brała wszystko co najdroższe bez patrzenia na inne, ale myślę, że dziecku raczej się nic nie stanie na tej nieszczęsnej gryce. Dlatego się zdziwiłam, dlaczego absolutnie nie te materace.
 
Dlatego napisałam że tak może być, ale jak widać nie musi. Ja tam nie mam gryczanego materaca ale też połowa dzieci w mojej rodzinie na takich spała i myślę że te robaczane historie są często mocno ubarwione
Ale tutaj nie trzeba nic ubarwiać. Wszystko zależy od tego jak taki materac jest przechowywany i czy podczas użytkowania nie jest non stop wilgotny. Bo to są idealne warunki do rozwoju tych robaków tzw gryzków.
Czasami nawet sami producenci nie mają pojęcia o tym co w tej gryce tkwi.
 
reklama
Do góry