reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pieluchowanie wielorazowe czy jednorazowe????

bra...na sam początek doradzono mi Pampersy - podobno najlepiej przylegają i są najbardziej chłonne
 
reklama
bra ja już pisałam (ale jedna z dziewczyn mówiła ze u niej odwrotnie było więc nie wiem )
ja miałam pampersy , ale że one te jedynki mają siatkę to jak mała się załatwiała to siatka jej się przyklejała do cipuszki i ją odparzała więc kupowałam huggiesy dopóki nie zaczęła wstawać bo były za sztywne później i utrudniały jej ruch np przy wstawaniu i chodzeniu przy scianach:tak: wtedy zmieniłam na pampersy a te większe nie mają tej siateczki więc już nie odparzały
także 4 mieprwsze miesiące huggiesy później pampersy:tak:

a dla chłopca znów pampersy lepsze bo dzięki pipolkowi siatka się nie przylepia do dupki , ale znów huggiesy tu u mjej koleżanki robiły tak że synkowi się ta watka przyklepajła do grzybka i musiał za kazdym razem dobrze czyścić..

jakby nie patrzeć to nawet to logicznie brzmi:-p
ale wiem że któraś majówka mówiła że jej córcię huggiesy odparzyły ..
więc musisz iść metodą prób i błędów;-)
 
dzięki kamcia ,na to wycodzi, że metodą prób i błędów :) chyba to tez zależy od stopnia wrazliwości skórki takiej maluszki. zobaczymy w praktyce :)
 
no tak... bo tyle ile pup tyle opini:-p hehe
musisz sama sprawdzić, polecam jednak kupić na 1 raz jedną pakę pampersów
najwyżej będziesz zmieniać;-) bo wiadomo że pampersy najlepsze...
a później możeswz nawet z tanimi kombinować..
ja np w pl używam zawsze DADA z biedronki chyba bo są tez dobre
a raz mi mama kupiła inne (bo uznała ze tamte za drogie i wzięła inne bo było ich więcej w tej samej cenie:sorry:) no i były jak cerata , ile się nawkurzałam przy przebieraniu , musiałam częściej zmieniać bo się dupka małej robiła czerwona, a jak już zapięłam to nie dało się odpiąć bo się cała ceratka przylepiała do napów które były jak tasma klejąca... co gorsza jak dotknęłam napów ręką pokremowaną to pampers do wywalenia bo się już nie lepił:sorry:
 
U nas pampersy dla dziewczynki były najlepsze. Więc co pupa to osobny przypadek. Były chłonne, nie ceratowate i cienkie. Huggisy dla nas takie sobie bo sztywne. A te tańsze to grubsze były. Czasem używaliśmy takich bordowych rossmana ale teraz ich nie widzę - może zmieniły nazwę.

Nie wiem czy znacie program "brudna robota"? W tym tyg był odcinek o pieluchach wielorazowych. Tam gdzie kręcili ten odcinek była firma, która zajmowała się odbieraniem brudnych pieluch wielorazowych i dostarczaniem czystych. Oraz oczywiście praniem. Raz w tygodniu w niebieskim worku wystawia się pieluchy na ganek i firma zabiera a na ich miejsce dostaje się czyściutkie, wyprane i sterylne nowe. Ale najlepsza była sortownia i pralnia :) Skoro program nosi taką nazwę to wiadomo jak pieluchy użyte wyglądały. Ale jakie oni tam mieli pralki!!! W ciągu 2,5 godziny pralka robiła 13 cykli prania i sterylizacji! Potem suszenie i sprawdzali czy pieluchy mają odpowiednie ph nawet. Tak to człowiek mógłby używać wielorazowych.
 
U nas pampersy dla dziewczynki były najlepsze. Więc co pupa to osobny przypadek. Były chłonne, nie ceratowate i cienkie. Huggisy dla nas takie sobie bo sztywne. A te tańsze to grubsze były. Czasem używaliśmy takich bordowych rossmana ale teraz ich nie widzę - może zmieniły nazwę.

Nie wiem czy znacie program "brudna robota"? W tym tyg był odcinek o pieluchach wielorazowych. Tam gdzie kręcili ten odcinek była firma, która zajmowała się odbieraniem brudnych pieluch wielorazowych i dostarczaniem czystych. Oraz oczywiście praniem. Raz w tygodniu w niebieskim worku wystawia się pieluchy na ganek i firma zabiera a na ich miejsce dostaje się czyściutkie, wyprane i sterylne nowe. Ale najlepsza była sortownia i pralnia :) Skoro program nosi taką nazwę to wiadomo jak pieluchy użyte wyglądały. Ale jakie oni tam mieli pralki!!! W ciągu 2,5 godziny pralka robiła 13 cykli prania i sterylizacji! Potem suszenie i sprawdzali czy pieluchy mają odpowiednie ph nawet. Tak to człowiek mógłby używać wielorazowych.

wooow! a w którym to kraju?
 
A jaka pewność, ze wrócą do mnie moje pieluchy? Trochę to nierealne w naszych warunkach ;-) Ale pomysł jest.

U nas Pampers odparzał. Najbezpieczniej jest używać pieluszki bez dodatków, bez zapachów, nawilżaczy, gadżetów które tylko podrażniają lub uczulają. Jednorazówki nie miały wpływu na bioderka, nigdy nie mieliśmy z tym problemów.
 
hope...nie ma różnicy czy to będa pieluchy Twoje czy sąsiadki - bo i tak wszystkie sterylne -to w sumie jak nówka sztuka
 
Dokładnie, to nie były te same pieluchy. Ale spełniały niby normy czystości jak nowe. To było w USA. A firma się tym zajmowała od 30 lat :O Oczywiście podawali statystyki ile pampków rocznie trafia do śmieci i jak ciężko się ich pozbyć bo nie podlegają recyklingowi a jedynie je palą. A takie pieluchy wielorazowe są bardziej eko bo jedynie pranie coś tam pozostawia ale też używają detergentów jakiś bardziej eko i takich jak szpitale do prania rzeczy do sal operacyjnych. No mnie zaskoczył ten program chociaż praca tam była bardzo fuuuj :) Nie podali tylko kosztu miesięcznego korzystania z ich usług.
 
reklama
A jest różnica, markowe kosztują majątek. Sprawdziłam na Allegro i różnica jest bardzo odczuwalna, po kieszeni ;-)
 
Do góry