reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plamienie

Dołączył(a)
22 Wrzesień 2018
Postów
3
Hej Dziewczyny,
Jestem w 10 tyg ciąży, 23.09 nad ranem poszłam zrobić siusiu i podczas podcierania zobaczylam jasna różowa krew. Na spokojnie położyłam się do łóżka , polezałam 30 min i znowu poszłam sprawdzić i było to samo. ( Bielizna czysta) krew widoczna tylko na papierze. pojechałam na pogotowie, czekałam jakieś 2 h na lekarza, zbadał mnie wziernikiem, zrobił USG i wszytko ok, widziałam bijące serduszko. Po powrocie do domu już sytuacja się nie powtórzyła aż do wczoraj około godziny 15.... Dzwonię do mojej lekarski i jej mówię co i jak . Ona jeśli na bieliznie nie m krwi tylko podczas podcierania i to w małych ilościach to mam być spokojna , wziąć nospe i odpoczywać. Dziewczyny stresuję się , czy któraś z Was miała tak sytuację ? Dodam że to są znikome ilości krwi, brzuch mnie nie boli, tylko macica tak jakby siedziały tam dwa skrzaty i sobie za nią ciągnęły.... Dzisiaj już nic nie ma ... . Z góry dziękuję za rady.
Jedna ciążę poroniłam, ale to było obumarcie (dowiedziałam się na USG) pójdę dzisiaj do lekarza bo nie wytrzymam z nerwów [emoji852]️
 
reklama
Natalia jak się boisz idź na pogotowie niech sprawdza czy wszystko ok może powinnaś brać dupfaston lub Luteine. Plamienia mogą się pojawiać przy niskim progesteronie. Może sprawdź jaki masz poziom , doktorka powinna bardziej przykładać się do twojej ciążyjak juz straciład bąbla. Dbaj o siebie. Powodzenia
 
Tak naprawdę na tym etapie możesz tylko wziąć progesteron (luteina, duphaston) nospe i odpoczywać. Wiele dziewczyn ma takie plamienia
 
Ja miałam plamienia w 6 tygodniu, najpierw jasna świeża krew (niewiele). Zaraz po wystąpieniu plamień pojechałam do lekarza i okazało się, że mam krwiaka. Spadł też progesteron (był w normie, ale przy dolnej granicy), więc zaczęłam suplementować. Potem jeszcze przez 2 tygodnie miałam brązowe, ciemne plamienie. Pani doktor zaleciła mi pić dodatkowo rumianek i brać dużo witaminy c (3 x 750 mg), aby pomóc krwiakowi się wchłonąć i dzień, w którym zaczęłam stosować te ziołowe herbatki, był ostatnim z plamieniem... (mimo że tego samego dnia na usg krwiak jeszcze był widoczny i lekarka uprzedzała mnie, że plamienia mogą jeszcze chwilę potrwać). Za tydzień już było czysto :).
 
Do góry