reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomysły na oszczędzanie - podziel się swoimi lifehackami

reklama
Ja uważam, że podstawą oszczędzania jest wiedzieć na co i ile się wydaje. Jeżeli nie chce się komuś zapisywać na stałe ile wydaje i na co, to warto się temu poświęcić chociaż przez kilka miesięcy. Co za tym idzie - odkładanie pieniędzy od razu po wypłacie, a nie tego co zostanie.

Poza tym:
Większe zakupy raz w tygodniu
Kupowanie mięsa w dobrych cenach i zamrażanie - to robiłam zawsze.
Posiadanie w domu tzw. podstaw, żeby zawsze mieć z czego zrobić obiad, ciasto itp., a nie biegać często to sklepu.
Chemia na promocjach.
Gotowanie w domu, zwykle na dwa dni.
To takie pierwsze co wpada do głowy.

co do rozdawnictwa i osób, które czerpią z tego to już chyba taki typ. niestety znam takie osoby, ktore wyciągną kazdy możliwy zasiłek, będą żyć na minimum, byle tylko nie pracować. Mogą łazić od urzędu do urzedu za obniżeniem rachunków, czy uzyskaniem kolejnego świadczenia, ale za robotę się nie wezmą choć przez ten czas wyrobiłyby niezłą dniówkę, no ale do tego trzeba zakasac rękawy. Niestety obecna "aura" w naszym kraju sprzyja takim osobom. Bardzo mi z tego powodu przykro, zwłaszcza że moje dziecko mialo trzy miesiące temu operację na serce i z racji tego, ze na szczęście dobrze się ma, muszę płacić za echo ze swojej kieszeni. Wiecie, nie chodzi o pieniądze tylko o fakt. Tak nie powinno być.
 
a nie, to mi chodzi o takich na prawdę bezrobotnych :p w moim mieście jest kilka takich rodzin i nie widać, żeby byli "przy kasie" dlatego pytam :p bo jak kroją na lewo po 5k z pracy no to już jak paczki w maśle z pewnością żyją 😎
dla mnie - osoby mającej styczność z takimi osobami - bo trochę pracuję w tych tematach - jest to chyba z pokolenia na pokolenie, taka wyuczona bezradność i po prostu dla nich jest to normą. Jak dla nas iść do pracy, ugotować obiad itp.
 
A robicie jakieś przetwory? Zamrażacie coś?
ja co roku robię dżemy i musy z truskawek i jabłek albo jeżyny, czasami i nalewka z tego wyjdzie a tylko dlatego że mam na swojej działce i szkoda marnować a smaczniejszy jest swój dżem czy mus niż taki ze sklepu 🥰

Jeśli chodzi o oszczędzanie to większość została tu powiedziana ale ja też faktycznie już jakiś czas temu przeszłam w większości z karty na gotówkę, mamy ustalony budżet i oboje z mężem mamy ustaloną kwotę którą wybieramy z kont i rozdzielam to w "koperty tematyczne". Odkąd to stosuje to nie ma że brakuje mi na prezenty czy paliwo. A jak płaciliśmy bezpośrednio z kont i karta to nie było kontroli i nic nie mogliśmy oszczędzić. Teraz co msc idzie konkretną kwota także na wakacje więc spokojnie idzie uzbierać na wyjazd za granicę gdzie wcześniej nie dało się nawet połowy z tego odstawić.
Jak nie ma potrzeby to też staramy się chodzić, zamiast jeździć autem po mieście.
 
A czy któraś z was może prowadzi dom less waste? Jesli tak to jak wam się to udaje.
 
A czy któraś z was może prowadzi dom less waste? Jesli tak to jak wam się to udaje.
Nie wyrzucam jedzenia wgl. Chleb przerabiam na grzanki, warzywa jak widzę że im gorzej zaraz przerabiam, owoce do smoothie albo do ciasta. Ostatnio ktoś mi mówił, że wodę z suszarki wlewa do stacji parowej. Muszę spróbować.
 
Ostatnio ktoś mi mówił, że wodę z suszarki wlewa do stacji parowej. Muszę spróbować.
Chyba jestem bardzo zmęczona, bo w pierwszym momencie zaczęłam się zastanawiać co to za suszarka na wodę ;) Ja czasem wodę z suszarki używam do karchera i mycia podłóg :)
 
reklama
Ja co prawda nie umiem oszczędzać, ale żeby nie marnować jedzenia często korzystam z takich aplikacji jak foodsi czy too good to go - polecam jak ktoś ma punkty obok siebie

A już z mocnego podejścia pro ekologicznego to bardzo modny się robi free weganizm
 
Do góry