reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienie a seks

Dołączył(a)
2 Maj 2024
Postów
5
Witam, straciłam niedawno ciążę w 7 tygodniu.
Obyło się bez zabiegu, przebywam aktualnie w domu, krwawienie powoli ustaje. Lekarka mówiła, że ponowne starania się o dziecko można rozpocząć za 3 miesiące i z tego co się orientuję jest to zazwyczaj zalecany termin. Z czego on wynika? Przebywałam na sali z kobietą, która w ponowna ciążę zaszła już po 2 miesiącach.
Poza staraniami, kiedy właściwie bez obaw można zacząć współżycie? Bo ta kwestia również mnie nurtuje. Czy jeśli ustaną objawy (krwawienie, bóle) i ja będę już gotowa, to znak, że już możemy?
Może z emocji, nie przyszło mi do głowy, żeby zapytać o to lekarkę podczas wizyty. Kolejną mam umówioną w poniedziałek, ale jeżeli krwawienie do tego czasu ustanie mam ją odwołać. Jedynie mam jeszcze powtórzyć test beta-HCG, chociaż nie wiem, czy jest w tym sens ponieważ już w ten poniedziałek wynik wskazywał tylko na 180...
 
reklama
Ja miałam zabieg w 11tc i mogłam się starać po pierwszej @. Zaszłam po drugiej.

A pytania powinnaś zadać swojemu lekarzowi. Być może widział coś na USG i stąd taka jego decyzja.

A beta-HCG powinnaś powtarzać, aż będzie ujemna, tj <5. Może się zdarzyć, że nie do końca sama się oczyścisz i beta będzie pozytywna - wówczas potrzebny będzie zabieg.
 
Przykro mi z powodu Twojej straty 💔

Co do seksu - możesz do niego wrócić, gdy tylko będziesz gotowa. Jeśli było to poronienie samoistne i oczyściłaś się sama, to nie ma przeszkód, aby zacząć starania już w kolejnym cyklu - znane są przypadki, że dziewczyny zachodziły w szczęśliwą ciążę w cyklu tuż po poronieniu. W tym czasie 3 miesięcznego oczekiwania chodzi zarówno o to, żeby Twój organizm doszedł do siebie (co gdy nie ma łyżeczkowania jest znacznie łatwiejsze) oraz żeby Twoja psychika była gotowa na ewentualne obciążenie kolejną ciążą - a wiem z własnego doświadczenia, że ciąża po poronieniu to trudniejszy kawałek chleba.

Mój lekarz zaleca kontrolę w terminie 10- 14 dni po poronieniu, żeby upewnić się, że wszystko oczyściło się prawidłowo.
 
Ja się starałam od razu i po okresie zaszłam w ciążę, z której mam już czteroletnie dziecko. Zabieg miałam w 9tc.
 
Ja poroniłam samoistnie w 5 tygodniu i lekarz mówił, że od razu możemy się starać. Tylko po 3 tygodniach miałam powtórzyć test (jestem w UK) ale zamiast tego poszłam do ginekologa który powiedział , że ładnie się oczyściłam . Dodał , że na pewno za 3 miesiące wrócę w ciąży .
 
Miałam zabieg łyżeczkowania w 10tc
Moja prowadząca po zrobieniu USG powiedziała, że po miesiączce możemy się starać i od razu się udało 😊
 
Do góry