reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Posiłki dla niejadka

Ma dopiero 7m, to o wiele za wczesnie i na dwa posiłki i na oczekiwanie, ze zje pełny obiad ;) to ma byc zabaqa smakami na tym etapie. Ilości, ktore zjada są ok.
Tylko gdyby próbował i zjadał chociaż niewiele a on nie chce. Zazwyczaj podstępem udaje mu się wcisnąć kilka łyzeczek ale nie o podstęp przecież tu chodzi tylko żeby sam chciał próbować..
 
reklama
Tylko gdyby próbował i zjadał chociaż niewiele a on nie chce. Zazwyczaj podstępem udaje mu się wcisnąć kilka łyzeczek ale nie o podstęp przecież tu chodzi tylko żeby sam chciał próbować..
Ale to dalej jest w normie. Ma probować nowych konsystencji i smaków, jak mu wciskasz na siłę, to gdzie tu próbowanie?

Proponuj, nie wciskaj.
 
8 miesięcy to jeszcze bardzo małe dziecko, zwłaszcza, że korygowanych ma 7. Podawaj cierpliwie różne smaki i konsystencje. Dobre są różne podłużne kształty, które łatwo złapać i które wystają z rączki. Oczywiście miękkie, żeby język mógł to rozetrzeć o podniebienie. Krztuszenie się i wypluwanie to normalna rzecz w tym wieku, ale rozumiem, że trudno Ci się na to patrzy, miałam to samo. Jedyne co mnie by niepokoiło u Was to te wymioty później po mleku, według mnie warto to zasygnalizować pediatrze. Jak mój miał około 7 miesięcy to też na jakiejś wizycie się pożalilam, że nie chce jeść stałych pokarmów. Według lekarza to była wina tego, że dużo karmię w nocy, ale nie kazał mi ograniczać, tylko dać dziecku jeszcze miesiąc.
 
8 miesięcy to jeszcze bardzo małe dziecko, zwłaszcza, że korygowanych ma 7. Podawaj cierpliwie różne smaki i konsystencje. Dobre są różne podłużne kształty, które łatwo złapać i które wystają z rączki. Oczywiście miękkie, żeby język mógł to rozetrzeć o podniebienie. Krztuszenie się i wypluwanie to normalna rzecz w tym wieku, ale rozumiem, że trudno Ci się na to patrzy, miałam to samo. Jedyne co mnie by niepokoiło u Was to te wymioty później po mleku, według mnie warto to zasygnalizować pediatrze. Jak mój miał około 7 miesięcy to też na jakiejś wizycie się pożalilam, że nie chce jeść stałych pokarmów. Według lekarza to była wina tego, że dużo karmię w nocy, ale nie kazał mi ograniczać, tylko dać dziecku jeszcze miesiąc.
Dziękuję za odp. Chyba po prostu muszę uzbroić się w cierpliwość. Ale tak jak piszesz chciałoby się, żeby dziecko jadło chociaż trochę. Ma dwa zęby to mógłby nawet trochę pogryzc😉 Nie wiem tylko ile dać mu tego czasu..
 
Też to słyszałam. Kwestia tylko właśnie czy jest zdrowy.

Mam 9 letnią córkę - właściwie od zawsze (poza urodzeniem) na 3 centylu. Jest zdrowa, nie wygląda na zabiedzą, ba nawet na chudą - je tylko obiady i to też w mocno ograniczonym repertuarze (jesteśmy na diecie wegańskiej) nigdy bym jej nie określiła jako niejadka, widocznie tyle potrzebuje :) nawet jej zazdroszczę bo ja tam bym mogła jeść na okrągło
 
reklama
Dziękuję za odp. Chyba po prostu muszę uzbroić się w cierpliwość. Ale tak jak piszesz chciałoby się, żeby dziecko jadło chociaż trochę. Ma dwa zęby to mógłby nawet trochę pogryzc😉 Nie wiem tylko ile dać mu tego czasu..
Dziecko i tak nie rozdrabnia jedzenia zębami ;)

Powiem tak - mój syn jadł już ladnie 4 pełne posiłki, całe porcje, ja zadowolona, że mniej mleka, a tu nagle przestał 🙈 i przez 2 tygodnie potrafił zjeśc 5 łyżeczek jedzenia przez cały dzień. A dalej sadzałam go na 4 posiłki. Dopiero teraz, po prawie 3 tygodniach zaczyna coś jeść bardziej, ale i tak zjada może 1/4 tego, co wcześniej.

Tylko zrobilam mu morfologię kontrolnie no i podaję i czekam.
 
Do góry