reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Program babcia plus

Guziczek9319

Fanka BB :)
Dołączył(a)
23 Wrzesień 2019
Postów
1 508
Cześć, może któraś z was jest bardziej zorientowana.
W tym roku kończy mi się urlop macierzyński ale dostałam świetna propozycję odziedziczenia gospodarstwa rolnego. Chciałabym je przejąć ale wtedy moje dziecko musi miec opiekunkę . Czy nowe świadczenie "babcia plus", aktywny rodzic obejmuje osoby ubezpieczone w KRUSie? Nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat .
 
reklama
Ale babcia plus jeszcze nie działa. Może stąd nie możesz znaleźć info?
Nie działa, ale są już informacje np. że będzie dotyczyło aktywnych zawodowo rodziców, że będą 3 warianty pomocy, niestety o osobach płacących KRUS i pracujących w gospodarstwie rolnym nie znalazłam nic.
 
Cześć, może któraś z was jest bardziej zorientowana.
W tym roku kończy mi się urlop macierzyński ale dostałam świetna propozycję odziedziczenia gospodarstwa rolnego. Chciałabym je przejąć ale wtedy moje dziecko musi miec opiekunkę . Czy nowe świadczenie "babcia plus", aktywny rodzic obejmuje osoby ubezpieczone w KRUSie? Nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat .
Dziś przyjęli projekt ustawy. Trzeba czekać aż będzie dostępny żeby posprawdzać takie szczegóły. Możesz sprawdzać na ISAPie.

O mam: https://legislacja.gov.pl/projekt/12383900/katalog/13051100#13051100
 
Ostatnia edycja:
Cześć, może któraś z was jest bardziej zorientowana.
W tym roku kończy mi się urlop macierzyński ale dostałam świetna propozycję odziedziczenia gospodarstwa rolnego. Chciałabym je przejąć ale wtedy moje dziecko musi miec opiekunkę . Czy nowe świadczenie "babcia plus", aktywny rodzic obejmuje osoby ubezpieczone w KRUSie? Nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat .
DEFINICJA AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ
✅️
Podleganie obowiazkowo ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowemu od podstawy, której łączna wysokość dla obojga rodziców wynosi nie mniej niż 100% minimalnego wynagrodzenia za pracę (w tym dla każdego rodzica nie mniej niż 50% lub 30% na jdg)
✅️
Podleganie ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu rolników

✅️
Pobieranie zasiłku (ale nie po ustaniu tyt. do ubezpieczenia):
✔️
macierzyńskiego
✔️
chorobowego
✔️
opiekuńczego
✔️
wyrównawczego
✔️
świadczenia reh.
✅️
Podleganie obowiązkowo ubezpieczeniu zdrowotnemu - gdy zgłoszenia dokonuje ZUS.

Wychodzi na to, że jeśli będziesz miała ubezpieczenie emerytalno-rentowe z KRUS to powinno Ci się należeć :)
 
Do góry