reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Różny wiek ciąży na USG

Olaoch

Początkująca w BB
Dołączył(a)
30 Sierpień 2022
Postów
17
Hej Dziewczyny,
mam do Was pytanie, czy też miałyście podawane różne określenia wieku ciąży wynikające z USG, które się ze sobą nawzajem nie pokrywały?
Miałam USG 20.09 i wiek ciąży został określony na 8 tygodni i dwa dni. 24.09 trafiłam do szpitala i przy przyjęciu miałam ponownie USG, gdzie lekarz stwierdził 9 tydzień i 2 dzień (a powinien być chyba 8 tyg. i 6 dni). Te terminy się ze sobą nie pokrywają. Czy mieliście taka sytuacje i czy to normalne? Niestety w szpitalu trudno o jakąś informację ze strony lekarzy :(
 
reklama
to normalne gdy bada się ciążę na różnych sprzętach przez różnych lekarzy👍
Serio.
Tak jak wyżej, wystarczy minimalna różnica w pomiarze usg i już jest inny termin.
 
Tak jak piszecie, różny sprzęt inny lekarz. Ale u mnie na przykład na dwóch różnych sprzętach u dwóch różnych lekarzy wyszedł idealnie taki sam termin. 🙃🙃 tydzień młodsza ciąża niż z OM. Także tu nie ma reguły i bym się bardziej stresowała gdyby był większy odchyl niż tygodniowy.
 
Hej Dziewczyny,
mam do Was pytanie, czy też miałyście podawane różne określenia wieku ciąży wynikające z USG, które się ze sobą nawzajem nie pokrywały?
Miałam USG 20.09 i wiek ciąży został określony na 8 tygodni i dwa dni. 24.09 trafiłam do szpitala i przy przyjęciu miałam ponownie USG, gdzie lekarz stwierdził 9 tydzień i 2 dzień (a powinien być chyba 8 tyg. i 6 dni). Te terminy się ze sobą nie pokrywają. Czy mieliście taka sytuacje i czy to normalne? Niestety w szpitalu trudno o jakąś informację ze strony lekarzy :(
Tak :) Córka była o 4 dni młodsza, a syn z USG wychodzil tydzien starszy, a w okresach swietnosci 2 tyg. Zapowiadali mi dwa kloce a urodzilam maluchy :p
 
reklama
W obu ciążach na każdym USG miałam inny termin :D Czasem były to odstępstwa 1-2 dni, a czasem tygodnia, ale to normalne, bo wystarczy, że lekarzowi drgnie ręka, wyznaczy punkt pomiaru o milimetr dalej i już termin zmieniony. Nic się nie przejmuj :)
 
Do góry