reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety maluszków

Cześć dziewczyny! Ja też mam dziecko z czerwca. Mój synek ma problem z kupką. Muszę mu pomagać czopkiem. Mam pytanie (szczególnie kieruję je do Papitkaa) czy macie jakieś sposoby na problemy z wypróżnianiem? Podawałam mu Bebiko 1 później Bebiko 2. Teraz zmieniłam na Bebilon. Nie ma jeszcze efektów... Synek je trochę warzyw, owoce chętniej. Pije mało (poza mlekiem). Odstawiłam kasze ryżowe, bo ponoć zatwardzają, ale nie pomogło. Daję mu laktulozę, też szczególnie nie pomaga. Początkowo pomagały śliwki z Gerbera, ale na krótką metę. Nie wiem, czy ja coś źle robię, czy mu mleko nie służy. Papitkaa czemu zmieniałaś na Hippa? Czy to mleko pomaga w problemach "kupkowych", czy akurat na takie zmieniłaś i to był strzał w 10? Nie wiem co robić, lekarze mówią, że takie problemy może mieć, że ich dzieci też tak miały i tyle z ich pomocy. Synek pije dość dużo mleka na noc, bo około 240ml. W nocy je dwa razy po około 150ml i w dzień około 100ml. Macie jakieś pomysły co mogę zrobić żeby mu pomóc?
Ja zmieniłam na hipp bo nie robił kupy po bebiko 2, Bebilon ma taki sam skład co bebiko wiec raczej nie pomoże. Zdecydowałam na hipp bo mi dużo osób doradzało oczywiście to były osoby które miały doczynienia z brakiem kupki po bebiko 2. Ja daje hipp od trzech dni i jest wszystko dobrze kupka normalna brzunio nie boli i gazy schodzą nie ma żadnych negatywnych objawów. Mó Kuba w ogóle jest dzieckiem słonnym do zaparć i hipp pomógł. Po bebiko od razu po jakichś 2 h po podaniu był płacz jakby miał kolke i kupy nie mógł zrobić jak mu pomogłam termometrem to takie bobki wychodziły jak królika.
 
reklama
Hej dziewczyny,
zacznę od tego, że jestem mocno w stresie...:eek:
Mój fundziek mały jest z czerwca 2012.
w styczniu zaczęliśmy rozszerzać dietę od
3dni marchewka
2dni przerwy
2dni marchewka+ziemniak
1dzień przerwy
2dni burak/burak+ziemniak
2dni przerwy
2dni dynia/dynia+ziemniak
2dni przerwy
Zaobserwowałam wysypkę na buźce, szyjce i brzuszku.
Ugotowałam burak+dynia+ziemniak szyjka się pogorszyła, plamy jakby atopowe, swędzące:(
Dodam, że mały pod koniec września miał bardzo brzydką reakcję alergiczną na mleko modyfikowane. Miałam zapalenie piersi i lekarz kazał mi na tydzień odstawić od piersi i dać modyfikowane...wypił mały może z 60ml i odrazu pokrzywka, czerwony cały, chrypa, problemy z oddychaniem ... masakra :(

Zatrzymałam się teraz bo zgłupiałam.
Nie wiem co robić.Lekarz każe dalej dawać pokarmy stałe nie patrzeć na plamki na szyjce:(
Chcę zacząć wszystko od nowa i proszę o waszą pomoc, jak powinnam to zrobić bo już sama nie wiem...

Mały jest tylko na piersi.
8 pobudka
8/9 pierś przy rozszerzaniu dawałam kleik ryżowy na wodzie+pierś
9/10 drzemka
11/12 pierś przy rozszerzaniu zupka
czasami po 13 drzemka 30minut
14 pierś przy rozszerzaniu pieczone jabłko
czasami blisko 16 drzemka 30minut
16/17 pierś przy rozszerzaniu ziemniak z mojego obiadu
19/20 pierś
spanie
23/24 pierś
3/4 pierś
6 pierś
I od nowa...

proszę o pomoc
Pozdrawiam
 
mnie nie pasuje i burak na początek i jakiś ziemniak z twojego obiadu czy pieczone jabłko (rozumiem że sama piekłaś) więc może spróbuj zacząć od gotowych warzyw czy owoców w słoiczkach tylko najpierw weź te bezpieczne
 
reklama
Szłam zgodnie z zaleceniami lekarza, który ekspozycję na gluten przy naszej alergii kazał wprowadzić po 2 tygodniach z zupkami warzywnymi.
Dostaliśmy taki schemat:
Pierwsze 2 tygodnie:
zupki warzywne: marchewka, marchew+ziemniak, dynia, dynia+ziemniak wszystko z łyżeczką oliwy z oliwek/ oliwa z pestek winogron/masełka.
Następne 2 tyg: pod koniec gotowania zupek 2pł łyżeczki kaszy manny
Następne 2 tyg:1-2cm pietruszki, poczekać 3 dni, potem kilka ziarek groszku, potem malutki kawałek selera.
Następne 2tyg: pół żółtka co drugi dzień
Następne 2tyg: żółtko na zmianę z mięskiem.

tylko co ja teraz mam zrobić?????
przypomnę, że malec mój jest z 30czerwca a my aktualnie jemy rano tylko 120mlwoda + 4pł łyżeczki kleiku ryżowego.
czekam aż przygasną plamki na szyjce...
 
Do góry