reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpniówki gotują

no pewnie już piszę
6 jaj
3/4 szklanki maki tortowej
3/4 szklanki maki ziemniaczanej
szklanka i trochę cukru
1,5 płaskiej łyżeczki proszku do pieczenia
no i standart
z białek ubic pianę z cukrem, do ubitej dodac żółtka, miksować, dodawac mąke z proszkiem delikatnie miksowac, pic w 180 stopniach 40-50 minut, trzeba sprawdzać
z biszkoptu z wierzchu schodzi taka "skórka" trzeba ja całą zdjąc i najlepiej zjeść :-)
biszkopt ma jedna wadę, słabo nasiaka masą, więc ja go zawsze nasączam czym mi tylko do głowy przyjdzie - kawa, herbata, soki, alkohol
 
reklama
a tort wymysliłam sobie taki
biszkopt
1 masa
wiśnie takie ala kisiel (z czarnego lasu) na to masa bita śmietana + biała czekolada
biszkopt
2 masa
ananasy, brzoskwinie, banany w masie budyniowej, ale zrobionej na soku pomarańczowym ( z ciasta mandaryn)
biszkopt
na wierzch będzie masa z bitej smietany+czekolada biała
 
Na życzenie Marty:

Brokułowa sałatka z fetą

1 brokuł świeży lub paczka mrożonych
5 jajek
3-4 ogórki kwaszone
puszka kukurydzy
15 dkg sera zółtego
1 opakowanie sera feta
ewentualnie 1 ząbek czosnku
majonez
sól
pieprz

Brokuły ugotować al dente w osolonej wodzie.
Jajka ugotować na twardo, pokroić w kosteczkę.
Ogórki, fetę pokroić w kostkę. Ser zółty można zetrzeć na tartce.
Jeśli lubimy czosnek to wyciskamy jeden ząbek do majonezu i mieszamy. Majonez mieszamy ze wszytkimi składnikami sałatki, dodajemy pieprz i odrobinę soli.
Sałatka jest najlepsza, gdy chociaż trochę przegryzie się w lodówce.

SMACZNEGO!!!
to jest oryginalny przepis a ja z braku kilku składników zrobiłam po swojemu.
Nie dałam ogórków, bo wydaje mi się, ze będzie za słone.
Nie dałam sera żółtego, bo brakło.
Zamiast dodawać czosnek zrobiłam sos czosnkowy Knorra, ale też zmodyfikowany, sos+majonez+śmietana.
Sałatka wyszła suuuper. Już się nażarłam:sorry:

Na życzenie Agaty

Rogaliki drożdżowe

Składniki
1kg mąki
1 margaryna ( rozpuszczona)
10 dkg drożdży ( rozczyn)
4 jajka lekko ubite
pół szkalnki cukru
1 szklanka mleka ( letniego)

marmolada

Z drożdży zrobić rozczyn ( rozkruszyć drożdże, dodać odrobinę cukru i odrobinę letniego mleka, wymieszać i zostawić do wyrośnięcia.
Po wyrośnięciu rozczynu wymieszać wszystkie składniki razem ( of kors bez marmolady:-p).Ugniatać aż ciasto będzie odchodziło od łapek, następnie znów zostawić do wyrośnięcia.
Wyrośnięte ciasto podzielić, następnie rozwałkować, wyciąć trójkąty i nałożyć marmoladkę ( byle nie za rzadką bo się będzie wylewać przy pieczeniu) i zawinąć w zgrabne rogaliki.
Układać na blszce wysmarowanej margaryną ( ja piekłam na blaszce wyłożoną papierem do pieczenia i też się udało).
Piec w nagrzanym piekarniku w 180 st. aż będą rumiane.
Posypać cukrem pudrem.

SMACZNEGO!!!
 
Ppszukuje pilnie jakiegoś sprawdzonego przepisu na nalewke,lub jakiś trunek z pigwy.
Strasznie mi obrodziły w tym roku.
 
dorzucę wam przepis na zajebistego chinola, juz nie zamawiamy tylko sama robię :-)
najpier smażę na oleju albo masełku
- filet z kuraka albo prosiaka
- cebulkę
-pieczarki
potem dorzucam podgotowane warzywa i dalej smażę
- marchewkę
-groszek
-brokuły
dodaję ugotowane i pokrojone
- grzybki wietnamskie
do tego daję
-pędy bambusa
-kiełki soi świeże lub z puszki
-kapustę pekińską
wszystko sobie na małym ogniu trzymam aż kapusta pekińska zmniejszy objętość
zalewam makaron chiński (jak nie ma to kupuję zupki chińskie ale tylko i wyłącznie Vifon bo tam jest dobry makaron)
dorzucam na patelnię makaron (patelnia musi byc duuuża, albo vok)
mieszam i doprawiam trochę chili lub tabasco i do tego sos (zamiast sojowego wyczaiłam winiary jest rewelka )
przyprawy_wplynie.jpg


jest pyyyyyyyyyyyszne, mój chłop tylko to by żarł
 
Słowiczku wielkie dzieki,jak zrobie to ci jaka flaszeczke podeśle priorytetem,no chyba ze nie wyjdzie.
gaga chinćik brzmi smakowicie chyba wyprubuje:tak:
 
50 dag mąki
20 dag cukru pudru
20 dag miodu
12 dag masła lub margaryny
1 jajo
1 dag sody oczyszczanej
2 łyżki stołowe przypraw korzennych do piernika

Mąkę wymieszać z sodą (czubata łyżeczka), zrobić wgłębienie na środku, wlać miód, dodać przyprawy korzenne, cukier, masło i jajo. (Miód można też wcześniej podgrzać razem cukrem i korzeniami, a potem przestudzić i połączyć z mąką).
Zagnieść ciasto jak na pierogi. Wyrabiać aż będzie gładkie i jednolite w przekroju.
Ciasteczka można piec różnej grubości :)
Ciastka piec w nagrzanym piekarniku około 10 minut. Trzeba uważać, żeby nie zrumieniły się zbyt mocno, bo mogą stać się zbyt twarde i nabrać nieco goryczki.
Pierwszego dnia po upieczeniu pierniczki są bardzo twarde, doskonałe stają się po dwóch - trzech dniach, gdy nabiorą wilgoci i zmiękną.
Można je długo przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniku. Należy tylko pamiętać, żeby przed jedzeniem zostawić je na dwa dni odkryte w miseczce albo koszyczku, żeby mogły wchłonąć wilgoć z powietrza :) Można je lukrować i dowolnie ozdabiać. Nadają się do powieszenia na choince.

Uwaga:
Zamiast cukru pudru można użyć zwykłego cukru, ale wówczas kryształki będą widoczne w ciasteczkach.
Amatorzy mniej słodkich wypieków powinni raczej zredukować ilość cukru do 10-15 dag, szczególnie, jeśli pierniki mają być lukrowane.

to jest przepis ściągnięty z jakiegos forum, ja robiłam z 1kg mąki, lukier robiłam tak
żółty
kurkuma, pół szklanki cukru pudru + 2 łyżeczki wody

czerwony
odrobina(pół łyżeczki ) soku z buraków pół szklanki cukru pudru + 2 łyżeczki wody
niebieski
powerade niebieski 3 łyżeczki ipół szklanki cukru pudru
zielony
3 łyżeczki soku kiwi+cos tam pół szklanki cukru pudru
pomarańczowy
3 łyżeczki soku pomarańczowego przecierowego pół szklanki cukru pudru
 
reklama
Żużaczku, ratuj!! Jakie grube powinno być ciasto po rozwałkowaniu? CHyba zrobiłam za cienkie. Pierniczki wysżły przepyszne, ale zaraz po wyjęciu z piekarnika. Teraz są twarde jak kamienie. Tylko te grubsze daje się ugryźć. Jestem beznadziejna. Nawet pierniczków nie umiem upiec:zawstydzona/y:
 
Do góry