reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słoiczki

Darcia33

Aktywna w BB
Dołączył(a)
25 Wrzesień 2022
Postów
84
Dzień dobry. Moja córka jutro skończy 4 miesiące, karmię ją mlekiem modyfikowanym. dzisiaj planuje jej dać pierwszy raz marchewkę ze słoiczka chociaż z 3 łyżeczki. Na słoiczku jest podane po 4 miesiącu...Mam nadejdzie że nie jest za wcześnie na pierwszy obiadek. Córka ma duży apetyt 😅 proszę o jakieś rady...
 
reklama
Wg najnowszych wytycznych dietę powinno rozszerzać się po 6 m-cu.
Ja bym poczekała.

I ja bym po prostu sama ugotowała marchewkę i ją roztarła. Szkoda pieniędzy na te słoiczki.
 
Wg najnowszych wytycznych dietę powinno rozszerzać się po 6 m-cu.
Ja bym poczekała.

I ja bym po prostu sama ugotowała marchewkę i ją roztarła. Szkoda pieniędzy na te słoiczki.
Tak mówią że od 6 miesiąca ale jak dziecko jest karmione piersią tak słyszałam. Wiem że marchewka swoja najlepsza ale malutka dostała słoiczki w prezencie i je też musimy zjeść 😀
 
Ja też roszerzalam dietę po 4 i nie jest to nic złego, rób to po prostu stopniowo. My to zrobiliśmy ze względu na problemy z "kupka", pediatra mowila sama, że kiedy zaczniemy wprowadzać soki, owoce, warzywa to dziecko zacznie lepiej trawić i tak też było. Jeśli dziecko wyraża chęć i gotowość do karmienia od 4 mc nie widzę przeszkód, wręcz polecam. Po co czekac ? Nie rozumiem tego nowoczesnego blw, 6 mc itd
Nasz syn za kilka dni konczy 8 mc i zjada dużo posiłków stałych, które jemy również my.
 
Tak mówią że od 6 miesiąca ale jak dziecko jest karmione piersią tak słyszałam. Wiem że marchewka swoja najlepsza ale malutka dostała słoiczki w prezencie i je też musimy zjeść 😀


Ty wiesz co dla twojego dziecka jest dobre i nie słuchaj innych, bo moga ci doradzić ale ty odpowiadasz za córkę. Dostałaś? To probuj. Moze zjesc pol malego sloiczka a moze tylko 3 łyżeczki. My tez zaczynalismy od sloiczkow, jednak obiadki srednio mu smakowaly, wiec szybko zaczął smakować naszych rzeczy. Także testuj, powodzenia !
 
Ja też zaczynałam od słoiczków tylko że marchewka córkę zatwardzała, łagodniejsza jest np. dynia.
 
Ale jak karmić 4 miesięczne dziecko?
W sensie tak - w leżaczku niebezpiecznie, do stabilnej pozycji siedzącej daleka droga. Nawet na kolanach sadzać takiego brzdąca to jednak mega niewygodnie bo jeszcze mu ciężko utrzymać taka pozycje 🤷🏻‍♀️

jeżeli nie ma jakiś zaleceń medycznych zeby szybciej rozszerzać diete to bym poczekała ;)
 
reklama
Ale jak karmić 4 miesięczne dziecko?
W sensie tak - w leżaczku niebezpiecznie, do stabilnej pozycji siedzącej daleka droga. Nawet na kolanach sadzać takiego brzdąca to jednak mega niewygodnie bo jeszcze mu ciężko utrzymać taka pozycje 🤷🏻‍♀️

jeżeli nie ma jakiś zaleceń medycznych zeby szybciej rozszerzać diete to bym poczekała ;)

W bujaczku można karmić. My tak robiliśmy. Dziecko jest półleżące i nie ma szans, aby sie zakrztusiło.
 
Do góry