reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia

Wczoraj byłem prywatnie za moje pieniądze u pediatry z synem a ten konował zamiast się nim zająć to dał mi 35 min wykładu jakie to szczepienia są bezpieczne i przebadane.
A co najlepsze, zabronił podawać herbatki z kopru bo może zaszkodzić ale szczepionka będzie ok.
Żałosne jest to wszystko.
 
reklama
Wczoraj byłem prywatnie za moje pieniądze u pediatry z synem a ten konował zamiast się nim zająć to dał mi 35 min wykładu jakie to szczepienia są bezpieczne i przebadane.
A co najlepsze, zabronił podawać herbatki z kopru bo może zaszkodzić ale szczepionka będzie ok.
Żałosne jest to wszystko.
To zalezy pewnie ile dziecko ma, noworodkowi raczej herbatki nie podasz... Moja na koper reagowala jeszcze wiekszymi wzdeciami.

Ja moja corke przed szczepieniem badam. Robimy krew + rozmaz + crp oraz badanie moczu. To wazne zeby dziecko bylo zdrowe, a lekarze na nfz nie praktykuja profilaktyki zdrowotnej przed szczepiennej.

Napisane na C2105 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mam pytania :
1. Odnośnie schematu szczepień do tych co chcą szczepić : czy decydujecie się na te refundowane czy płatne ?? Jeżeli płatne to ten schemat 5 w 1 czy 6 w 1 ??
2. Do mamuś, które już szczepiły swoje pociechy, czy szczepionka na WZW B była dawana Waszym pociechom w pierwszej dobie czy odroczono to do kolejnej doby ? (Słyszałam, że różnie szpitale praktykują, dlatego pytam).
 
Mam pytania :
1. Odnośnie schematu szczepień do tych co chcą szczepić : czy decydujecie się na te refundowane czy płatne ?? Jeżeli płatne to ten schemat 5 w 1 czy 6 w 1 ??
2. Do mamuś, które już szczepiły swoje pociechy, czy szczepionka na WZW B była dawana Waszym pociechom w pierwszej dobie czy odroczono to do kolejnej doby ? (Słyszałam, że różnie szpitale praktykują, dlatego pytam).

Ad 1 - będę szczepić Mikołaja refundowanymi szczepionkami
Ad 2 - 7 lat temu jak rodziłam Lenkę to dostała w pierwszej dobie.
 
Aastelix jest wszystko na rynku tylko NFZ mówi tylko o 6w1 bo to muszą polecać. Ja będę szczepic pojedynczymi. Żadne 5czy6 w jednym

Napisane na HTC Desire 820G PLUS dual sim w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mamusia mi położna mówiła że zawsze można powiedzieć że nie chcesz żeby w pierwszej dobie zaczepili, tylko później, ale też radziła żeby nie szczepić tuż przed wyjściem do domu
 
Ja syna szczepie 5w1 bez dodatkowych szczepien

Corcie tez tak zamierzam. Przy czym rozciagam szczepiania poniewaz w pl mamy zbyt napiety kalendarz szczepien.
Dla przykladu syn szczepionke na rok dostal na drugie urodziny. Miala byc to mmr a ja podalam priorix.
 
reklama
Katja a dostaniesz 5w1 bo od nowego roku wycofali?? Ja obydwie córki tak szczepilam i byłam zadowolona teraz jak wycofali i jeszcze dołączyli pneumokoki wracam do tradycyjnych refundowanych. Więcej wkluc nie wiem jak to przeżyje ale wybieram mniejsze zło. Takie moje zdanie.
 
Do góry