reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urządzamy pokoje swoim Maluchom

U nas Fasol będzie miał od początku swój pokój. Mieszkanie w końcu było kupowane "pod dziecko" (wtedy jeszcze w planach). Pokój młodego jest fajny: ma piękny widok za oknem, jest dość duży i ustawny - 16,5 m2 w prostokącie. Można poszaleć. Dlatego co do mebli, już na start planujemy zakupić dość dorosły, a w każdym razie młodzieżowy zestaw: z biurkiem, z dużą szafą i dużym łóżkiem (myślę, że takim około 135-140 cm szerokości). Łóżeczko dziecinne będzie dokupione pasujące, przewijak będzie w formie nakładki na komodę, a duże łóżko i tak się przyda na niektóre noce dla mamusi lub tatusia (albo i mamusi i tatusia).

Styl pokoju dziecinnego mam już w głowie dość jasno ułożony. A w zasadzie dwa, do wyboru: dom przy plaży w Hampton albo mocno marynistycznie.

Jeżeli Hampton, to duuuuużo bieli i "powietrza". Meble wyłącznie białe, dominujące kolory to biel, chłodne odcienie błękitu, trochę piaskowego beżu, drobne detale w czerwieni i granacie. Coś w stylu zdjęć poniżej (niekoniecznie pokazują pokój dziecięcy, ale obrazują styl Hampton):
hampton_nurser.jpgarticle-1186074-04d836aa000005dc-26_634x462.jpg
mxarticle118607404d836aa0j

n7hamptonnurseryjpgj

hampton.pnghampton-beach-cottage-house-beautiful.jpg
Na ścianach koniecznie białe panele gdzieś do 120 cm wysokości. Na co najmniej jednej ze ścian fototapeta naśladująca widok za oknem w Hampton:

4jwidokhamptonj
widok_hampton.jpg

Jeżeli styl marynistyczny, to nieco podobnie, więcej marynarskich dodatków, więcej granatu i czerwieni. Meble pewnie też białe (jakoś mam dobry odbiór takich mebli dla dziecka, zawsze wyglądają świeżo i bezpretensjonalnie, nie boję się ich nawet dla chłopca).
n86a010534b9bde3970b01157j
6a010534b9bde3970b011570a5838f970c-800wi.jpg5003182_NavyWaldenTwBed_0509-1024x1024.jpg
n95003182navywaldentwbed0j

17-1969-01.jpgimg24l.jpgblue nursery.jpg
pencil.png
 
Ostatnia edycja:
reklama
A my wlasciwie to juz mamy pokoik dla Juniora :) Dom kupilismy niecaly rok temu, po remoncie. Poprzedni wlasciciele mieli dziecko i pokoik dla niego. A ze nie mielismy czasu na przemalowywanie tego pokoju (zreszta pomyslelismy, ze moze nam sie kiedys przydac). Pokoik jest pomalowany na kolor kawowy (?), taki bezowy. Przez srodek przebiga pasek z krolikami i misiami, w takim samym kolorze jak sciany :)
Jest tam rozkladana kanapa, na najdluzszej scianie zabudowana szafa z lustrami. Dokupimy lozeczko, ktore bedzie maluchowi sluzylo przez lata, ze wzgledu na odejmowane boczki. Przyda sie tez mala komode, na ktorej bedzie mozna polozyc przewijak. Jestesmy przygotowani. Aby tylko ciaza przebiegala jak dotychczas.
 
My nie wymyślamy niczego nadzwyczajnego, będzie tylko łóżeczko z baldachimem i komódka w naszej sypialni. Po pół roku przeniesiemy je do pokoju starszego synka i może nad łóżeczkiem ponalepiam jakieś fajne nalepki tak jak ma Piotruś. Żadnych mebli nie będziemy kupować
 
ja mam problem jak upchnąć drugie łuzeczko w sypialni :) bo mała jeszce nie pójdze spać sama di innego pokoju ale wygodniej by było wywalic do pokoju dzeci łużeczka a do nas kuopić drugie łóżko duze i byśmy w 4 spali
 
ja na razie jestem na etapie poszukiwania mieszkania. dopiero jak już będziemy mieli swoje własne m, zaczniemy się zastanawiac jak je urządzić. mam nadzieję, że już niedługo cos nam wpadnie w oko. niestety jedyne, które dotad mi się spodobało ktoś nam sprzątnął sprzed nosa :(

Bosonóżka twoje pomysły sa rewelacyjne. Dla chłopca wybrałabym styl marynarski, a styl Hampton dla dziewczynki :)
 
my mamy oprócz sypialni 2 maleńkie pokoje ale dzidzie chcemy mieć u siebie ... mieliśmy problem z kolorystyką dziecięcego zestawu... mamy ściany w kolorze "fioletowa biel" i wszystko tzn. łóżko stolik obrazki nawet rana lustra... CZARNE ... doszliśmy do wniosku że przełamiemy tą czerń i kącik bobasa zrobimy na biało :D:D
 
My mamy 3 -pokojowe mieszkanie, ale pokoiki malutkie.
Na poczatku tez planowałam urządzenie super pokoiku z pełnym wyposażeniem, ale z czasem poszłam po rozum do głowy i stwierdziłam, że nie mam to sensu.

Zaplanowałam tylko, ze mebelki będa drewniane, a nie z płyty i w naturalnym kolorze sosny. Kupilismy porządne łózeczko z szufladą i komodę sosnową. Z czasem na scianie zawisły sosnowe półki i obrazki w sosnowych ramach, potem pojawiło sie sosnowe krzesełko do karmienia, teraz przydała by sie skrzynia na zabawki:tak:

Sciany pomalowalismy na jasna pistacje i firaneczka z organzy w zielone i zółte kwiatuszki zawisła na oknie.

Mebelki zawsze mozna dokupic, jesli zachodzi potrzeba. A poki co- im wiecej miejsca do zabawy tym lepiej:tak:
 
My mamy 3 -pokojowe mieszkanie, ale pokoiki malutkie.
Na poczatku tez planowałam urządzenie super pokoiku z pełnym wyposażeniem, ale z czasem poszłam po rozum do głowy i stwierdziłam, że nie mam to sensu.

Zaplanowałam tylko, ze mebelki będa drewniane, a nie z płyty i w naturalnym kolorze sosny. Kupilismy porządne łózeczko z szufladą i komodę sosnową. Z czasem na scianie zawisły sosnowe półki i obrazki w sosnowych ramach, potem pojawiło sie sosnowe krzesełko do karmienia, teraz przydała by sie skrzynia na zabawki:tak:

Sciany pomalowalismy na jasna pistacje i firaneczka z organzy w zielone i zółte kwiatuszki zawisła na oknie.

Mebelki zawsze mozna dokupic, jesli zachodzi potrzeba. A poki co- im wiecej miejsca do zabawy tym lepiej:tak:

nooo...zresztą tak sobie myslę...że np urządzisz np chłopczykowi pokój w stylu strażackim ...a okaże się że ma zamiłowanie do tarzana i uwielbia kolor zielony a nie czerwony:-D albo dziewczynce zrobisz w stylu księżniczki a okaże się że wolałaby na niebiesko i z dużą ilościa misiaczków i zwierzaczków:-) myślę że u takich 2,5-3 latków juz da się wyczaic co bardziej lubią:-)
 
reklama
My mamy 2pokojowe mieszkanko, więc mniejszy pokój dla maluszka będzie. Planujemy tylko wymienić podłogę, kupić łóżeczko i jakąś komódkę pod przewijak, i łóżko dla rodzica (tzn. taką kanapkę dwuosobową, żeby za dużo miejsca nie zajmowała). Stwierdziliśmy, że maluszek od początku będzie w swoim pokoju, bo po pierwsze później ciężej by go było przestawić, a po drugie jeden rodzic będzie się mógł spokojnie wyspać, a drugi pójdzie do maluszka i tam z nim będzie spał jakby był jakiś problem. W domyśle oczywiście to tatuś musi się wyspać, żeby wstać rano wypoczęty przed pracą:-(
 
Do góry