reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla nas i naszych Maluszków

Obiecałam sobie, że jak tylko minie I trymestr zejdę do piwnicy i wyciągnę ubranka, które podostawałam kiedyś od znajomych:zawstydzona/y: ale z nudów zeszłam dzisiaj i przywlokłam do domu 6 dużych, pekatych reklamówek ubranek typowo dla dziewczynki (dlatego teraz się jeszcze gorliwiej będę modlić o dziewuszkę) Po oględzinach ciuszków, stwierdziłam, że do 10 mies nie będę musiała nic kupować oprócz skarpetek:-) Przyniosłam też 1 torbę taką jak z Ikei ubranek dla chłopca, tu podobnie - 0-12 mies, ale ciuszków o wiele mniej więc można coś dokupić:laugh2: Opłacało się zbierać ubranka po dzieciach znajomych i chomikować je po szafkach i piwnicach, myslę, że sporo dzięki temu zaszczędze:-D
 
reklama
struss- Już powyciągałaś? I gdzie je teraz będziesz trzymać?
Jejku już resztą sił się powstrzymuje żeby nie isc na strych polukać ubranka po Matim. I teraz już prawie mi tą resztkę sił odebrałaś :szok::-D
 
:-) Ewelinka nie łam się i nie przeglądaj jeszcze ubranek, jest czas... ja poszłam z głupoty i nudów, a teraz w pokój mam zagracony siatkami:baffled: zapewne jutro zaniosę je spowrotem do piwnicy, by za kilka miesięcy znów je wyciągnąc- z moim szczęściem zrobie to jak tylko dowiem się co to za płeć:-)
Ale musze przyznać, takie maleńkie kaftaniki, czy mikro body są słodziutkie :happy:
 
Wózek też mam dostać po dziecku kuzynki;-) i tak jak mówisz, całe szczęście, że i w moim wypadku kuzynka mieszka w dalszej dzielnicy Gdańska bo już bym dawno miała oblookany wózek:-)
 
Spokojnie ja tez powyciagalam ze strychu ubranka poogladalam sobie nacieszylam sie i schowalam spowrotem. Ja mam karton dla chlopca tak na 0-4 miesiaca i reklamowke dla dziewczynki. A reszte bede zbierac po woli tak od polowy listopada bo troche tego jest a tak na raz to finansowo nie damy rady:-/ Bo jak poogladalam to wszystko nie malo kosztuje nawet pieluchy flanelowe minimum 4 zl a jak juz sie kupi pare pieluch takich pare takich i juz 50zl sie nazbiera. Ale stwierdzilismy ze jak co miesiac cos kupimy to bedzie mniejsze obciazenie finansowe.
 
wiem, że to głupio zabrzmi, ale... co to są pieluszki wielorazowe? weszłam na jakieś forum, tu kieszonki, tu bambus tu polar. matko święta o co chodzi, któraś z Was używała?
 
reklama
Makao - pieluszki wielorazowe, to takie w których wkłady są wyciągane i PRANE.
Masz majteczki takie na rzepy, a wkład właściwy jest zdejmowany.
Ponoć jest to tańsze niż pampersy, jednak wielorazowa pieluszka swoje kosztuje.
Są też (podobno) zdrowsze dla malucha - mniej odparzeń, szybciej dziecko uczy się samodzielnie korzystać z nocnika etc.

Ja nie korzystałam, moja znajoma owszem. Niby zachwalała jakie to cudo, ale prania co nie miara - tym bardziej gdy maluszkowi schodzi na początku ok 10 pampersów na dzień! Nie wyobrażam sobie zapierać, prać, suszyć.
Zobacz załącznik 588165
 
Do góry