reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienie od ginekologa.

Tak jak dziewczyny piszą, L4 może być wystawiane od wizyty do wizyty albo max na miesiąc.
Kiedyś wystawiali od razu do końca ciąży ale tak już nie robią.
Po prostu nie mogą tak robić.

Dostajesz niezdolność z kodem oznaczającym ,,dolegliwości ciążowe".
A ZUS bardzo nie lubi nie pracujących a siedzących na L4.
Dzisiaj masz niezdolność z powodu dolegliwości, ale no ... co to za dolegliwość trwająca bite 8-9miesięcy ?
Dlatego wystawiają po 2-3tygodnie.
Dzisiaj czy za miesiąc masz straszne nudności i siedzisz.przyklejona do wc, potem masz straszne zawroty głowy , czy w kregosłupie ci walnęło, potem masz duszności i nabrzmiałe stopy i nie umiesz na nich stać ani chodzić ...
Rozumiesz ?
Te dolegliwości się zmieniają.
A na cały okres ciąży z góry nie ma żadnej dolegliwości.
 
reklama
Kobiecie w ciąży przysługuje 270 dni zwolnienia lekarskiego, lekarz ginekolog nie może wystawić tego w całości do porodu?
Nie, nie może.
W sumie to zabrzmi okrutnie. Lecz nie wiemy nigdy jak sie ciąża potoczy, kiedy faktyczny poród nastąpi. Wiec co wtedy z l4 ? Lekarz wystawia od wizyty do wizyty i też roznie bywa. Mialam wystawione l4 a łyżeczkowanie w 10 tygodniu, nie brałam z szpitala l4, bo akurat miałam od lekarza wystawione. Ale nikt ci nie da zwolnienia do porodu odrazu.
 
Mam znajoma która również pracowała w tej samej firmie, była zdolna i chętna do pracy, tylko kadry powiedziały ze nie uniemożliwia jej pracy i nie wyrazili zgody, aby pracowała, dlatego pytam i ze mną będzie równie to samo.
 
Mam znajoma która również pracowała w tej samej firmie, była zdolna i chętna do pracy, tylko kadry powiedziały ze nie uniemożliwia jej pracy i nie wyrazili zgody, aby pracowała, dlatego pytam i ze mną będzie równie to samo.

Firma ma ci dostosować stanowisko, abyś mogła pracować. A tak wam wmawiają, abyście szły na l4. Maaasakra
 
Mam znajoma która również pracowała w tej samej firmie, była zdolna i chętna do pracy, tylko kadry powiedziały ze nie uniemożliwia jej pracy i nie wyrazili zgody, aby pracowała, dlatego pytam i ze mną będzie równie to samo.
radzę ci - nie brnij w ten temat bo cię tu żywcem za to zjedzą 😄
 
reklama
radzę ci - nie brnij w ten temat bo cię tu żywcem za to zjedzą 😄
Czemu żywcem?
Ja w pierwszej ciąży byłam aktywna do porodu a w drugiej ciągle na l4, a to szpital, a to plamienie i tak w kółko. Jeśli ktoś ma powód to l4 to niech korzysta, ale jeśli ktoś bierze l4, aby odpoczac to sorry. Słabo według mnie.
 
Do góry