reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Acard we wczesnej ciazy

Moj lekarz również zalecił branie acardu zapobiegawczo, mimo iż 2 poprzednie ciaze prawidłowe i donoszone. Także brałam od 7 tygodnia…
 
reklama
Hej, od kiedy i do kiedy bralyscie akard? przed ciąża? Po pozytywnym teście? I do którego tygodnia ciąży? Jestem po 3 poronieniach, planuje zajść w ciążę w najbliższym czasie. Badania mam wszystkie ok. Lekarz mi wspominal coś o tym, ale chciałabym dowiedzieć się więcej 😊
 
Hej, od kiedy i do kiedy bralyscie akard? przed ciąża? Po pozytywnym teście? I do którego tygodnia ciąży? Jestem po 3 poronieniach, planuje zajść w ciążę w najbliższym czasie. Badania mam wszystkie ok. Lekarz mi wspominal coś o tym, ale chciałabym dowiedzieć się więcej 😊
Ja zaczęłam brać po pozytywnym teście, co prawda u mnie początek(6+2), ale narazie wszystko ok. Biorę acard 100+ inne leki( dwa poronienia, mutacje MTHFR i PAI-1) choć z pierwsza ciąża nie było problemu z zajściem.
 
Ja zaczęłam brać po pozytywnym teście, co prawda u mnie początek(6+2), ale narazie wszystko ok. Biorę acard 100+ inne leki( dwa poronienia, mutacje MTHFR i PAI-1) choć z pierwsza ciąża nie było problemu z zajściem.
No ja wgl nie mam problemu z zajściem, tylko wszystkie się kończyły w 6-7 tygodniu ciąży. Przyczyny dokładnej nie znają. Badania wszystkie ok. Plan mojego ginekologa jest taki że bez niczego mam się starać zajść w ciążę. Kiedy wyjdzie poztywyny test mam zrobić badanie krwi, po 48 godzinach mam powtórzyć jak wzrośnie poziom to da mi wtedy progesteron i steryd na podtrzymanie. Ewentualnie akard. jakie leki bierzesz? Bralas coś przed zajściem?
 
No ja wgl nie mam problemu z zajściem, tylko wszystkie się kończyły w 6-7 tygodniu ciąży. Przyczyny dokładnej nie znają. Badania wszystkie ok. Plan mojego ginekologa jest taki że bez niczego mam się starać zajść w ciążę. Kiedy wyjdzie poztywyny test mam zrobić badanie krwi, po 48 godzinach mam powtórzyć jak wzrośnie poziom to da mi wtedy progesteron i steryd na podtrzymanie. Ewentualnie akard. jakie leki bierzesz? Bralas coś przed zajściem?
W sumie u mnie podobnie, dwie straty w 10 TC i 6tc.
Od pozytywnego testu acard i heparyna, w między czasie beta w odstępie 48h i odrazu wizyta dorzucił mi jeszcze luteinę, magnez, kwas foliowy choć witaminy które biorę mają w składzie kwas, ale dał dodatkowo. Biorę jeszcze Euthyrox na niedoczynność.
Przed zajściem brałam tylko witaminy Pr.en.at.al u.no
W pierwszej ciąży nie miałam problemu z zajściem i utrzymaniem.
 
Kwas właśnie też dodatkowy mi przepisał. Witaminy też biorę takie same, no cóż. Zostaje tylko spróbować i mieć nadzieję że będzie ok 😊życzę powodzenia 😊
 
Ja przyjmuje acard od 13tyg. Ze względu na niskie białko Pappa ,które wyszło przy badaniu krwi przy 1 badaniu prenatalnym,acard zleciło labolatorium...dawka 150mg do 36tc mam je brać.
Ogólnie też byłam i troszkę przerażona i zaskoczona wynikiem,ponieważ wcześniej raczej nie miałam kłopotów z ciśnieniem..sercem.. acard mi zalecono brać tylko ZAPOBIEGAWCZO żeby uniknąć stanu przeciwrzucawkowego. ;) to biorę,nie powinno zaszkodzić bo acard to jak aspiryna. ;) pytałam też mojego lekarza rodzinnego co on na to i Doktorka mi powiedziała,że acard w ogóle nie jest skuteczny, że ona poleca właśnie aspirynę.
Rozumiem Cie,bo co lekarz to inna opinia,metoda ;)
Ale jeśli acard nie jest tak skuteczny jak się moja Doktor wyraziła to może nie ma co się przejmować:)
Albo może skorzystaj z opini jeszcze jednego lekarza. ;) dla porównania i św.spokoju.
Aspiryna ma znacznie większą dawkę ASA i jest zakazana w ciąży. acard 75mg czy 150mg jest ponoć bezpieczny a i często zalecany.
 
Ja dostałam Acard 150 w trakcie starań i kontynuuję teraz we wczesnej ciąży z powodu słabych przepływów w tętnicy macicznej w pierwszej ciąży zdrowej donoszonej (wtedy zwiększone ryzyko hipotrofii i napadów rzucawkowych).
 
reklama
Do góry