reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Debridat,zmiana mleka poraz 4 i dziecko cierpi nadal

U nas podobnie bylo- syn mial 10dni,to się zaczęło. Zajechaliśmy do szpitala wieczorem, tam synek był spokojny, bo zasnął w samochodzie. Akurat kupke zrobił, lekarka uznała ją za prawidłową. Po wywiadzie wyszło, że to kolki (karmiony był pierś + mm). Nie przepisała nam nic, musi minąć samo i już. Trudny czas to był. Dobrze, że dziecko nie pamięta.

No u nas też kupę zrobił i cisza, ale lekarz się uparł żeby został w szpitalu żeby mieć na niego oko.
 
reklama
Ja miałam zalecone 10 kropel przed każdym karmieniem. Możesz też spróbować sab simplex, ale to trzeba szukać i sprowadzić z Niemiec (przynajmniej kiedyś był w pl niedostępny w aptekach).
Kilka może trwać kilka minut, może kilka godzin. Podobno (tak mi mówiła położna) po 6-8 tyg powinno się zacząć poprawiać. I u nas tak było. Z reguły po 3 miesiącu mijają, chociaż są dzieci, którym schodzi dłużej.
Nam pomagały masaże, ciepłe kąpiele i termofor z pestek wiśni.
@Majka&Luki Żeby wyjść z espumisanem 100 na to co jest w SabSimplex to właśnie trzeba 10 kropli dawać do każdego posiłku. Na takie zachowanie dziecka o którym piszesz może pomóc Espumisan, ale dawka jest ważna i poprawę ze wzdęciami powinnaś widzieć od razu. Natomiast z laktoza czy białkiem mleka krowiego - to może trwać zanim się uspokoi. Nasz lekarz rodzinny nie zapisuje debridatu, ma jakies "ale".
 
reklama
Nie pamiętam, które mleko obecnie podajesz - ale sprawdź zawartość żelaza w nim. Ono bywa odpowiedzialne za kolor kupki. Może wcale ten kolor nie jest taki zły - u nas po Nutramigenie były zielone, ale takie bardziej seledynowe i to było ok.
 
Do góry