reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Drzemki

Całkowicie bez ciśnienia zapytam, nie boicie się wczesnej pobudki? :D
Bo ja jakbym mojego położyla przed 19 na noc, to na bank o 3/4 miałby już dzień 😱

o 19 to w lecie ja jeszcze na spacerze planuję śmigać 😂 własnie jestesmy po 2 drzemce. W sumie też mogłabym go przestawić już na jedną, bo coraz gorzej usypianie nam idzie, ale za nic nie widzę tego, zeby od pobudki o 12 dotrwał mi do kąpania o 20.
Ja nie, u nas spi 20-7 i dla mnie jest idealnie, z drzemki wstaje ok 15.
 
reklama
Całkowicie bez ciśnienia zapytam, nie boicie się wczesnej pobudki? :D
Bo ja jakbym mojego położyla przed 19 na noc, to na bank o 3/4 miałby już dzień 😱

o 19 to w lecie ja jeszcze na spacerze planuję śmigać 😂 własnie jestesmy po 2 drzemce. W sumie też mogłabym go przestawić już na jedną, bo coraz gorzej usypianie nam idzie, ale za nic nie widzę tego, zeby od pobudki o 12 dotrwał mi do kąpania o 20.
U nas jeśli są dwie drzemki to ta druga kończy się o 19 najpóźniej, wieczory już są fajne długie, można jeszcze wyjść. Nie wyobrażam sobie kłaść dziecko spać na noc o 19 ale też mamy inny klimat bo nie mieszkam w PL 🫣 jak jest jedna drzemka to wpada ok 14.30
6/7 to nie, ale moj tak wstaje połozony o 21 😂
chyba nigdy nie wstałam o 6 😂 u nas spanko 22-9.30 a w weekendy nawet 10-10.30 się zdarza 😁
 
A i odpowiadając autorce (u nas za tydzień roczek) też powoli przechodzimy na 1 drzemkę ok 4-4,5 h po wstaniu i staram się pilnować żeby to była minimum godzina a najlepiej dwie godziny spania. Zdecydowanie łatwiej mi utrzymać dłuższe okno aktywności rano niż po południu.
 
Całkowicie bez ciśnienia zapytam, nie boicie się wczesnej pobudki? :D
Bo ja jakbym mojego położyla przed 19 na noc, to na bank o 3/4 miałby już dzień 😱

o 19 to w lecie ja jeszcze na spacerze planuję śmigać 😂 własnie jestesmy po 2 drzemce. W sumie też mogłabym go przestawić już na jedną, bo coraz gorzej usypianie nam idzie, ale za nic nie widzę tego, zeby od pobudki o 12 dotrwał mi do kąpania o 20.
Nie;) Synek (21 miesięcy) zasypia ok. 19 i śpi do 6;) ma też jedną 3h drzemkę;) śpi tak odkąd skończył 14 miesięcy i poszedł do żłobka
 
Moja córka skończyła 9 miesięcy, gdy miała skończone 8 miesięcy to zdecydowała, że chce mieć tylko 1 drzemkę około 2 godziny. Spać chodzimy o 20.00, wstajemy między godz. 9-10, o 13.00 drzemka
 
Całkowicie bez ciśnienia zapytam, nie boicie się wczesnej pobudki? :D
Bo ja jakbym mojego położyla przed 19 na noc, to na bank o 3/4 miałby już dzień 😱

o 19 to w lecie ja jeszcze na spacerze planuję śmigać 😂 własnie jestesmy po 2 drzemce. W sumie też mogłabym go przestawić już na jedną, bo coraz gorzej usypianie nam idzie, ale za nic nie widzę tego, zeby od pobudki o 12 dotrwał mi do kąpania o 20.

To chyba standardowo zależy od dziecka.
Co prawda mój Stasio ma 4 miesiące, ale chodzi spać 19-20 i wstaje koło 7 obecnie.
W miedzy czasie ma jedna pobudkę na KP około 4-5 rano
 
Drzemki jak dzieci są różne. Mój 13 miesieczniak ma dwie drzemki cały czas. Spanie mamy ok 20:30-6:30 (maksymalnie) niezależnie o której go położę to budzi się zawsze między 6 a 630. Drzemka pierwsza 10-12 drzemka druga 16-17. U nas chodzi to jak w zegarku plus minus 30min. Jeśli się zdarzy że zaśnie mi później na drzemkę to ja go budzę po prostu z takiej późnej drzemki maks po pół h i wtedy też ładnie zasypia w miarę o normalnej porze.
 
Moja córka skończyła 9 miesięcy, gdy miała skończone 8 miesięcy to zdecydowała, że chce mieć tylko 1 drzemkę około 2 godziny. Spać chodzimy o 20.00, wstajemy między godz. 9-10, o 13.00 drzemka
O matkoooo, zazdroszczę tego spania do 9😁

Do autorki, moja córka ma 9 miesięcy i dziś wstała o 6:30, o 10:30 miała 30 min drzemki i o 17 była sina ze zmęczenia, ale musiała bawic się poduszką....zasnęła na kolejne 30 min i o 20 po kąpieli i mleku nadal nie miała ochoty zasypiać...Także 😀 co dziecko to inny pomysł na życie 😀😀😀
 
Dziewczyny pomocy, już nie wiem co robić. Mój synek 11 miesięcy od jakiś 2 tygodni wariuje z drzemkami. Do tej pory miał dwie gdzie druga najpóźniej do 16 i sen nocny 18.30/19.30 a wstawał o 6.30.
Teraz wstaje ok 7.30 a nawet 8 i o ile pierwsza drzemka idzie gładko ( śpi max 1h ) to druga jest jakaś masakra. Godziny się przesuwają ale zawsze staram się trzymać ten odstęp 3 h . Dzisiaj np po drzemce 40 min wstał o 11 i jest godzina 15 a on dalej nie myśli o spaniu i teraz już dla mnie jest za późno żeby poszedł spac. Co w takiej sytuacji robić kłaść go o 18 już spać? W ogóle nie daje oznak zmęczenia. Nie ogląda bajek, jest na etapie chodzenia przy meblach więc jest ciągle zajęty 😂 jak nie raczkuje to chodzi przy meblach więc to nie jest przebodzcowanie raczej. Ja nie wiem czy on się teraz przestawia i przez to takie cyrki się dzieją? 😂
Nasz w wieku 11 miesięcy przeszedł na jedną drzemkę dziennie. U nas przed tą zmianą faktycznie pory drzemek i ich długość, pora zasypiania na noc i pobudki kompletnie się rozjechały - czysty chaos.
 
reklama
Jesteśmy na tym samym etapie (11 msc) i też często wypada nam już tylko jedna drzemka dziennie. Zależy o której rano wstanie i ile ta jedna drzemka trwa.
Próbuje go położyć po 3,5-4h ale jeśli nie zasypia a wariuje to nie walczę z nim tylko wracam do zabawy.
Generalnie wychodzę z założenia,że on lepiej wie czy chce spać czy nie. Jeśli nie marudzi, a wręcz przeciwnie skacze, wariuje, raczkuje, chodzi przy meblach to śpiący nie jest 😄
No dzisiaj właśnie tak zadziałalam po prostu poszliśmy na spacer zamiast go na siłę kłaść. Pobudka 7.30 a usnął o 12. Być może właśnie wchodzi w etap 1 drzemki
 
Do góry