reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowa mama u lekarza:)

reklama
Agatkas, na pewno miałaś robione, ale moze masz wpisane jako VDRL, bo ja tak mam napisane, a to jest dokładnie to samo co WR

Jak już pisałam miałam to robione na początku ciąży i teraz lekarz nie mówił że mam powtarzać, poza tym nie miałabym sie jak zarazić, bo my w ciąży prawie nic...
 
U mnie widzę jakieś inne obyczaje panują. Szpital nie wymaga badań, o których piszecie, a lekarze też ich nie przepisują. W pierwszej ciązy też nie miałam robionych. Nie wiem, co o tym myśleć. :baffled:

A Jasiek jednak dostał antybiotyk i jesteśmy do końca tygodni uziemieni w domu. Ma stan zapalny w gardle i uszka też jakieś trochę zapalone :-( Ciężki tydzień nas czeka, bo Jaś nauczony codziennie gdzies wychodzić - na spacerki, wycieczki, do babci, itp. A tu czeka nas domowy areszt :-(
 
To ja już dziewczyny nic nie wiem.
W mojej karcie przebiegu ciąży są dwa rodzaje badań obowiązkowe i nieobowiązkowe. Do obowiązkowych należy
- cytologia (miałam robioną przed ciązą, ale ona obowiązuje przez rok, więc w ciązy nie robiłam),
- glikemia na czczo (I trymestr),
- test tolerancji gluzkozy 75 g lub 50 g,
- VDRL (czyli WR),
- Hbs Ag.
Nieobowiązkowe:
- test podwójny I trymestru,
- test podwójny II trymestru,
- badania cytogenetyczne,
- toxoplazmoza,
- HCV,
- posiew w kierunku paciorkowców.

Wiadomo, ze morfologia i mocz to podstawowe badania i mocz mam na każdą wizytę, a morfologię miałam 3 razy.
Tak jest u mnie w karcie i lekarz raczej sie tego trzyma
 
Ja miałam właśnie teraz robione WR i HBs (drugi raz) i oprócz tego, że mam wpisane to do karty ciąży, to gin kazał mi wyniki badań zabrać ze sobą. Na paciorkowca będę miała robione w przyszłym tygodniu.

Więc pewnie co szpital, to inne wymagania :-)
 
Ja teraz bede miała w czwartek robiony test na paciorkowca, moja ginka kazała mi kupic w aptece test ona go mi zrbi i potem powiedziała ze trzeba go zawiez do labolatorium. A ja czytam w internecie ze te testy maja wyniki po 10 min, jakos same. Aaaaaa i jeszcze najlepsze, w mojej aptece pani nie wiedziała co to jest za test, kazałam jejh go zamówic u swojego dostawcy, ale mam nadzieje ze ja kupie go dobrze, liczyłam na wiedze pani magister w aptece, ale niestety ... kurde mogłam jechac do innej apteki :-(
 
Ja WR miałam robione w czerwcu i mój gin nie kazał mi go powtarzać....HBS w sierpniu i też tylko raz....oprócz tego z koniecznych miałam robione:toxo,CMV,różyczka,TSH,cytologia,glukoza na czczo,GCT no i oczywiście częściej morfologie i badanie ogólne moczu...:-)i oczywiście wymaz...
 
reklama
Sawka dowiedz się w szpitalu w ktorym zamierzasz rodzić czy potrzebne będą Ci te badania, u mnie sa konieczne wiec juz zrobiłam zarówna HBS jak i WR:tak:

ale z tego co wiem nie każdy szpital wymaga tych badan....WR mialas na pewno robione na poczatku ciazy...;-)
w szpitalu w którym będę rodzic obowiązkowe jest badanie Hbs Ag i WR
WR miałam robione na początku ciąży ale z tego co wiem pod koniec ciąży też trzeba powtarzać to badanie, a na paciorkowca chyba jeszcze poczekam do wizyty, tylko tak jak wam pisałam wizytę mam dopiero 21.11 czyli prawie za dwa tygodnie i boję się czy zdążę bo do tego czasu mogę już urodzić (będzie to końcówka 38 tyg)
 
Do góry