reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki prezent na chrzciny?

Krzyży się u nas nie daje-nawet takich zawieszek na łańcuszki-bo to krzyż na drogę-tak mówią. Ja dałam medalik i złoty łańcuszek. Ale prezenty mogą być różne. ;)Srebrna łyżeczka z inicjałami, buciki, na allegro jest pełno pomysłów.
 
reklama
Nasz synek dostał pieniążki na chrzciny. Fajnie, nie rozeszły się, ale najfajniejsze pamiątki to taki mały srebrny aniołek na obrazku i łańcuszek z medalikiem. Uważam, że warto jednak jakiś drobiazg dać, na pamiątkę....
 
ostatnio mój mąż był ojcem chrzestym u swojego siostrzeńca i standardowo kupiliśmy świecę do chrztu (generalnie chyba w większości rodzin tak się przyjęło, że ojciec chrzesty kupuje świecę, a matka chrzestna szatkę) no i do tego kupiliśmy śliczny obrazek z dzieciątkiem w łożeczku, nad którym stoją aniołki z latarenką, no i do tego jeszcze pluszowa zabawka, którą mały jak przechwycił, tak nikomu oddać nie chciał :-) ja osobiście nie jestem za obdarowywaniem pieniędzmi, bo co po nich zostanie? - żadna pamiątka...
 
Ja na chrzciny kupiłam srebrną łyżeczkę z wygrawerowanym imieniem mojej chrześnicy. W sumie to przez przypadek ją wypatrzyłam,bp poszłam do Apartu po medalik, a na wystawie mieli te łyżeczki. Dla mojej niuni jak się urodzi też bym chciała taką łyżeczkę:)
 
reklama
U mnie było bardzo podobnie, z tym że to nie ja kupowałam tylko rodzice Chrzestni i zaproszona rodzina. Trzy lata temu chrzciliśmy naszego 6-cio miesięcznego synka. Chrzestni znaleźli w internecie prześliczne pamiątki chrztu - srebrną łyżeczkę z wygrawerowaną datą Chrztu oraz grzechotkę ze srebra. Bardzo ładnie wykonane, nie dziwię się Anecie, że również postanowiła kupić coś takiego. Sama, jeśli zostanę kiedyś matką chrzestną z pewnością zakupię tam podobne pamiątki na chrzest. Poza tym, uważam, że z okazji Chrztu warto pomyśleć zarówno o przydatnych dla niemowlaka prezentach np. doskonałe są przenośne leżaczki czy piankowe klocki. Jak i o typowych pamiątkach Chrztu, które będą upamiętnieniem tego dnia.
 
Do góry