reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacyjne szaleństwo

EdytaLLL

Aktywna w BB
Dołączył(a)
12 Październik 2016
Postów
77
Hej dziewczyny. Piszę do Was bo chyba ze stresu zwariuje. Jestem już w 3 trymestrze ciąży. No i wpadłam na blok srokao. Myślałam że kosmetyki które zmieniłam w ciąży są ok. Jednak nie. I wyrzuciłam wszystko. Do kąpieli i do balsamowania ciała juz znalazłam. Teraz szukam jakiegoś bezpiecznego kremu do twarzy na dzień, jakiegoś kremu pod oczy i płynu micelarne to do demakijażu. Może są tu dziewczyny które są w tym zafiksowane i podpowiedza mi co kupić? Zbliża się lato nie chce plam też na twarzy dostać. Wczoraj kupiłam alterra a okazuje się że ma olej sojowy a lepiej go unikac. Nie wiem czy kupić masło shea nierafinowane i się tym smarować na przemian z balsamem i dawać jako krem na twarz czy jak. Zamiast cieszyć się że z dzidzia wszystko ok ja się zamartwiam co mam użyć żeby było dobrze. Sroka nie odpisuje na wszystko niestety:/ myślałam też o kremie pielęgnacyjnym dla noworodków po prostu ale nie mają filtra żadnego. Nie wiem już sama.
 
reklama
Przede wszystkim nie daj się zwariować. Niepotrzebnie wyrzucałaś. Trzeba było choć dokończyć :) SrokaO pisze mądrze, ale nie przesadzajmy też w drugą stronę. Nie zapominajmy, że kosmetyki ogólnie są chemią wspomagającą. Jak ktoś chce wrócić do korzeni to babka, błoto i maseczki z trawy. Zwracaj uwagę na składy. Co do kremów pielęgnacyjnych zobaczysz czy będą Ci w ogóle na początku potrzebne, nie kupuj na zapas. Każdy dzieć jest inny. Jednemu w razie w pomoże natura, inny będzie potrzebował emolientów bo to zadziała. Z czasem się sama nauczysz.
 
Popieram nie ma co popadać paranoję :) Ale tez warto wybierac dobre produkty.
Masło shea polecam jaknajbardziej. Ja nim brzuchol w ciąży smarowałam od samego poczatku. A teraz mojego bobasa nim smaruje.
Jeśli chcesz mieć pewność, że wybierasz bezpieczne kosmetyki szukaj takich, które mają odpowiednie certyfikaty BDIH, Ecocert, Natrue. Będziesz pewnie zmuszona kupowac online.
Ja kupuje na stronie ecco-verde.pl i bardzo polecam tam kosmetyki Sante i Dr. Scheller. Każdy kosmetyk ma tam podany skład i certyfikaty.
Na polskiej stronie ecospa.pl za to możesz kupić naturalne oleje i składniki, mają też receptury by sobie samemu coś przyrządzić :)
 
Do góry