reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród SN czy CC?

Hmm, dużo:eek:
Ja jak przy Filipku poprosiłam położną ze szkoły rodzenia, to ona powiedziała tak: a po co, mało będziecie mieli wydatków. Jak chcecie to ok, ale według mnie wszystkie sa dobre i nie ma na co kasy wydawać.
No i jej posłuchałam i sobie odpuściłam. Okazało się że miała racje:-)
 
reklama
Nie bede rodzila w Polsce. Ale jak slucham albo czytam co sie dzieje na porodowkach to mnie krew zalewa!!!
Chol... jasna, to jest ich praca!!!! Piz.. jedne wykorzystuja to, ze kobiety w tej tak waznej chwili chca byc tylko potraktowane jak CZLOWIEK. A co z tymi, ktore nie maja by dac w lape 300, 500, 800 zl?
Mam wielka nadzieje, ze to sie zmieni.
W zeszlym tygodniu, w Trojce (radio Trojka) caly dzien mowiono o porodach; dzwolnili i pisali radiosluchacze. Oj, cisnienie mi sie niezle podnioslo. Mojemu M takze.
Brak slow!!! Po prostu brak slow!!!
 
Właśnie, się dowiedziałam, że w szpitalu w którym chcę rodzić indywidualna opieka wybranej położnej od lutego kosztuje 810zł:szok: Szpital musi wystawiać za to fakturę i niestety muszę zapłacić za to podatek. Wcześniej tak nie było i cena była o 200zł niższa. Musieli wprowadzić jakieś standarty ISO:eek:


a w którym szpitalu bedziesz rodziła tym w Swiętochłowicach??
 
a w którym szpitalu bedziesz rodziła tym w Swiętochłowicach??

W Katowicach na Raciborskiej

Z tego co się orietuje to w Świętochłowicach nie ma wogóle takiej możliwości, ale trzeba płacić za ZZO a na raciborskiej jest za darmo.

W sumie za ZZO i męża przy porodzie nie muszę płacić. Do gin też chodzę z NFZ, także ogółem cała opieka podczas ciąży dużo mnie nie wyniesie, nawet z opłaceniem położnej, sama już nie wiem
 
Ostatnia edycja:
ja sie bałam ze w moim tez bedzie z góry ustalona oficjalna kwota, bo wtedy jak nie dasz mogą Cie gorzej traktowac, naszczęscie na Goduli powiedzieli mi a co Pani to juz za wszystko chce płacić, niech Pani przyjezdza a sie nie martwi,
wiec mysle ze bedzie ok, a zawsze jak chcesz mozesz POTEM podziekować, ale przed chyba nie dam nic:tak:
 
. Milkshake, Koza a ile wy płacicie?
300zł- ale bez faktury itp. Po porodzie bezposrednio połoznej. Sama byłam w szoku że tak mało bo we wrocławiu standardem jest 600zł

Teoretycznie tam gdzie bede rodzic tez polozne maja dobra opinie i mozna sie bez tego obejsc. Ale ja chce z ta konkretna rodzic wiec jesli nie trafie nan jej dyzur to przyjedzie specjalnie. Wszystko z babeczka ustaliłam wiec chodzi mi własnie o ten komfort psychiczny.
Ale prawda jest ze jesli jesli chce sie płacic połoznej której sie nie zna itp to faktycznie nie ma to najmniejszego sensu.
 
300zł- ale bez faktury itp. Po porodzie bezposrednio połoznej. Sama byłam w szoku że tak mało bo we wrocławiu standardem jest 600zł

Teoretycznie tam gdzie bede rodzic tez polozne maja dobra opinie i mozna sie bez tego obejsc. Ale ja chce z ta konkretna rodzic wiec jesli nie trafie nan jej dyzur to przyjedzie specjalnie. Wszystko z babeczka ustaliłam wiec chodzi mi własnie o ten komfort psychiczny.
Ale prawda jest ze jesli jesli chce sie płacic połoznej której sie nie zna itp to faktycznie nie ma to najmniejszego sensu.

Kurcze to w porównaniu z moim szpitalem to prawie za darmo:eek:, za taką kwotę to bym się nie wahała
 
Mogłam jednak iść na polożna a nie na pielegniarke heh ile kasy miałabym za takie prywatne porody po dłuzszym czasie pracy ... ehh
 
w Gliwicach 700zł w sumie.... troche mnie to przeraziło :sorry: ale z tego położna dostaje niewiele... reszta idzie na szpital i na drugą położną co musi zastąpić tą na wyłączność (gdy ma dyżur)
 
reklama
w Gliwicach 700zł w sumie.... troche mnie to przeraziło :sorry: ale z tego położna dostaje niewiele... reszta idzie na szpital i na drugą położną co musi zastąpić tą na wyłączność (gdy ma dyżur)

To na sląsku ceny kształtują się podobnie:dry:. Dokładnie- położna do ręki pewnie dostanie połowę z tego. Musi zarobić jeszcze szpital i państwo eh. Nie ma co się dziwić, że wiele osób załatwia to na lewo, ale ja wolę nie ryzykować, poza tym w tym szpitalu raczej byłoby to nie realne.
 
Do góry