reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamusie gotują, szydełkują...

a dziewczyny zdradźcie mi mniej więcej jak zrobić taką bajaderkę z tego co zostanie z ciast? bo czasem coś zostanie to do ptaków idzie a tak by się wykorzystało bo ja uwielbiam bajaderki ale nawet nie wiem jak się za to zabrać i co zrobić żeby one tak cudownie mokre były
 
reklama
Dziewczyny , dzięki jeszcze raz. Pierniczki robiłam z przepisu z wielkiego żarcia Wielkie Żarcie - Przepis - Pierniczki pyszne
Miękkie od razu nie były, niestety. Wsadziłam do pojemnika z połówką jabłka i nabrały wilgoci. Wczoraj byliśmy na Wigilii w przedszkolu i zeszły momentalnie, całe szczęście ,że zmiękły, bo bałam się ,że sobie rodzice i dzieciaki zęby połamią ;-) Ale były takie w sam raz, bardzo dobre :)
 
A ja kupiłam takie babeczki
może zrobię na Wigilię albo na 1 dzień świąt

wszystko jest w środku, proste do zrobienia ;-)

 
Jakby ktoś miał ochotę na śledziki to tu jest przepis na śledzie w sosie salsa: (ja robię z kilograma śledzi więc właściwie wszystkie składniki daję w podwójnej ilości, tzn cebule daję 3)

6 filetów ze śledzia Matjas
puszka pomidorów pelati (550g)
łyżka koncentratu pomidorowego
2 cebule
papryka czuszka (nie mogłam dostać więc nie dałam)
świeża kolendra lub natka pietruszki
ocet
szczypta cukru
sól
pieprz cayenne

Filety dobrze wypłukać w zimnej wodzie, zalać wodą z dodatkiem octu i odstawić na 3godz. W rondlu zeszklić lekko cebulę. Pomidory odsączyć, pokroić wrzucić do rondla, czuszkę i kolendrę posiekać i również wrzucić do rondla. Doprawić solą, cukrem i pieprzem. Wszystkie składniki wymieszać, dusić na małym ogniu. Skropić octem. Jak wystygnie wymieszać z pokrojonymi w paseczki filetami. Wstawić do lodówki. Podawać po 24 godzinach.
 
Widzicie laseczki co zostanie to się wykorzysta-na bajaderko-kartofelki:) hi hi w dobrym terminie zaczelyśmy pisać o tych ciachach :)
 
reklama
to masz fajnie klaudoss moj nie lubi ogolnie slodkiego i ciast no chyba, ze nie pije piwa to wtedy zajada sie slodyczami.
ach wy tu o serniku a ja moge sobie pomazyc bo u tescia piekarnik do dupy i ciasto piecze sie ladnie w okolo a na srodku zakalec wrr.
 
Do góry