reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.

reklama
Ja z prywatnego gabinetu miałam skierowanie i prenatalne na NFZ. Amniopunkcja jest robiona jak jest wskazanie po prenatalnych. Można zrobić samemu, ale wtedy są płatne.
 
Zazwyczaj prywatny ginekolog pracuje również w jakimś szpitalu wiec na ile wiem to wystawiają. U mnie była taka sytuacja . Poszłam prywatnie , wyszły nieprawidłowości w usg , ryzyko wyszło wysokie to dostałam skierowanie na pappe , betę całkowita, ponowne prenatalne na NFZ i na amniopunkcje ( w moim przypadku zdecydowałam się na biopsje bo było szybciej ) a u ciebie jeśli obraz usg będzie ok i krew też to nie wysyłają na amniopunkcje ze względu na wiek . Może Ci ewentualnie przez wiek wyjść ryzyko pośrednie to zalecają nifty lub sanco (nie wiem czy to samo ) ale wynik musiałby być powyżej 1:300
 
Hej :)
Jestem na samym początku ciąży i jeszcze nie byłam u lekarza, ale zastanawia mnie jedna sprawa. W tym roku stuknie mi 35 lat i wiem, że przysługują mi badania prenatalne na NFZ łącznie z amniopunkcją. Czy lekarz przyjmujący prywatnie, nie posiadający umowy z nfz będzie mógł wystawić mi skierowanie na te badania? Czy musze szukać drugiego na nfz?
Ja chodziłam do prywatnego, a dostałam skierowanie na prenatalne.
Tyle co 35 lat mi wybiło więc nawet nie potrzebne są żadne powody skierowania tylko sam wiek w tym momencie już z automatu upoważnia do takich badań.
Lekarz jedynie musi wypisać skierowanie ze względu na wiek i nic więcej.
 
Ja chodziłam do prywatnego, a dostałam skierowanie na prenatalne.
Tyle co 35 lat mi wybiło więc nawet nie potrzebne są żadne powody skierowania tylko sam wiek w tym momencie już z automatu upoważnia do takich badań.
Lekarz jedynie musi wypisać skierowanie ze względu na wiek i nic więcej.
na prenatalne oczywiście że tak bo 35 latki obejmuje juz to ale na amniopunkcje musza już być wskazania nie ważne ile się ma lat
 
Amniopunkcja nie jest badaniem prenatalnym. Aby została zrobiona, to muszą wyjść wskazania, tj. duże ryzyko wad po wykonaniu badań prenatalnych.
Także skierowania na amniopunkcję nie dostaniesz, tylko na prenatalne.
 
na prenatalne oczywiście że tak bo 35 latki obejmuje juz to ale na amniopunkcje musza już być wskazania nie ważne ile się ma lat
A co do amnio to nie wiem jak to wygląda w innych gabinetach, ale u mnie wyszło zalecenie zrobienia amnio ze względu na Tris21, dostałam wniosek żeby mój ginekolog go wypisał i wtedy gabinet miał mi je zrobić.
Ja akurat z amnio zrezygnowałam mimo wskazań ale to już inna rzecz i tu każda musi sama zdecydować czy chce je robić czy jednak nie.
 
reklama
A co do amnio to nie wiem jak to wygląda w innych gabinetach, ale u mnie wyszło zalecenie zrobienia amnio ze względu na Tris21, dostałam wniosek żeby mój ginekolog go wypisał i wtedy gabinet miał mi je zrobić.
Ja akurat z amnio zrezygnowałam mimo wskazań ale to już inna rzecz i tu każda musi sama zdecydować czy chce je robić czy jednak nie.
no właśnie miałaś ryzyko dlatego dostałaś, bez wskazan nie dostaje się :)
 
Do góry