reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.

reklama
Mam teraz na myśli ogólną morfologię krwi i badanie moczu.
Co miesiąc dostawałam skierowanie i w mojej przychodni pobierali mi krew za darmo .
To możliwe że miał z nimi umowę albo coś, bo tak generalnie nie ma. Właśnie nawet ja robiąc w tej przychodni w poprzedniej ciąży gdzie chodziłam prywatnie na wizyty musiałam płacić za to...
Teraz też chodzę prywatnie i za morfologię I mocz itp. muszę płacić. A mój lekarz nic z tego nie ma, bo mówi ze mam zrobić. Poprzedni możliwe że jakaś prowizje za to dostawał 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️
 
Ja, podobnie jak dziewczyny, dostałam skierowanie z prywatnego gabinetu na badania prenatalne na NFZ. Mam 40 lat, a po 35 roku życia przysługuje refundacja każdej kobiecie, także lekarz po prostu wystawi Ci skierowanie. Badania obejmują test podwójny PAPP-A z krwi (miałam pobranie tydzień wcześniej), a następnie badanie USG. Jeśli w tym badaniu lekarz stwierdzi nieprawidłowości kieruje na dodatkowe badania. Nie musi być to od razu amniopunkcja, bo można wykonać test NIFTY. Drogi, nie refundowany, niestety, ale podobno bardzo skuteczny w wykrywaniu wad.
 
Do góry