reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona naszych maluszków :)

reklama
ja i mój mężczyzna w zasadzie od razu wybraliśmy jedno imię. NICOLA
ponieważ przyszły tatuś nie pochodzi z PL to też mogę poprosić o taki zapis imienia. Bardzo mi się podoba. Jest używane jako imię i damskie i męskie chociaż generalnie jest to imię dla chłopców, ale jak się wgłębiłam w temat to wiem, że może być też dla dziewczynki.
ja już za 4 tygodnie mam rodzić swoją córcię i strasznie się cieszę. Panna Nicola. piękne imię.
generalnie myśleliśmy o Annie lub Wiktorii ale odpada. Ania to moja siostra a że moja matka ma fioła na punkcie mojej siostry (uważa ją za jakąś świętą), to nie chcę pogłębiać tej fascynacji. Z kolei wiktoria to imię moich dwóch prababć i jednej pra pra babci. Piękne ale jak moja koleżanka rodziła 3 lata temu to jej powiedziałam o tym imieniu i właśnie je wybrała dla swojej córki. A że pewnie obie panny będą się razem w życiu sporo bawić, to lepiej nie nazywać obu tak samo. głupio by nam-mamom-rozmawiało się...a co u twojej wiktorii? ;) bo moja wiktoria to...
zatem będzie NICOLA.

szkoda tylko że tyle problemów jest z pisownią. mam nadzieję, że nie znienawidzi mnie za to moja córcia jesli po raz setny ktoś spyta a jak się pisze pani imię?
ja wychodzę z założenia że można wybrać dowolną pisownię i używać jej naprzemiennie. Zatem może być Nikola, Nicola, Nicole, Nikol, Niki, Nici. A jak dla mnie: Nicola = zdrobniale nikolcia :) pisownia nie ma znaczenia. ważna jest tylko w urzędach.
 
Nie wiem czy jest jeszcze jakas mama co waha sie z imieniem dla dziecka ;-) Ja wczesniej nic nie pisalam, bo my jeszcze nie zdecydowani.

Wg moich typow mial byc Kuba albo Tomek, ale jak sobie wczoraj z mezem zaczelismy snuc plany to nam wyszlo jakos, że nie pasuja te imiona do nazwiska tak, jakbysmy tego oczekiwali ;-)

Maz podrzucil mi - Maksymilian :sorry2:
W zyciu bym go nie podejrzewala ze takie imie mu do glowy przyjdzie :blink: Jak dla mnie za malo "polskie".

Tak stawiam na bardziej klasyczne imiona i wczoraj wieczorkiem uświadomilam sobie, że Bartuś mi sie bardzo podobalo :tak: Juz Maciek mial być Bartkiem :-D

Hmmm tak wiec u nas decyzja zapadnie na porodowce albo jak dzidzie zobaczymy ;-) i wtedy dam Wam znac jak to z tym imieniem bedzie :-p


Tylko dla dziewczynki mielismy imie gotowe od dawna - Gosia. To tez nam sie wczoraj przypomnialo ;-)
 
My jeszcze przed ciążą zdecydowaliśmy się na Lenę, ale im dalej tym więcej wątpliwości, bo imię stało się nagle bardzo popularne, ale chyba już nie zmienimy.
 
Do góry