reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolejna ciąża po bliżniakach i CC

maggi81

majowe żuczki:)
Dołączył(a)
1 Lipiec 2012
Postów
286
Miasto
Wro
Dziewczyny jakoś tego tematu mi tutaj brakuje i tak sobie myślę że może warto by było wymienić się opiniami, przemyśleniami i przeżyciami na ten temat. Zastanawiam się ile z was po urodzeniu bliźniaków myśli o jeszcze jednym dziecku i kolejnej ciąży? Czy boicie się że nie dacie rady, albo znów trafią się bliźniaki? Kiedy jest najlepszy czas na to następne? A może są z nami mamy które mają pierwsze bliźniaki a po nich kolejne maleństwa? Czy znów po pierwszym porodzie metoda cc czeka nas kolejne cc czy już normalny poród i ciąża bez komplikacji i ryzyka? Piszcie może nie jestem sama z tymi myślami :-D
 
reklama
Mama- gratuluje podjecia decyzji i szacun za odwage:) zwlaszcza po tym co przeszlas w zwiazku z ciaza blizniacza i przedwczesnym porodem. Ja właśnie z tych dwóch względów chciałabym jeszcze ze dwa lata poczekać i przeżyć spokojna, donoszoną ciążę i normalny poród tylko czy tak się da? Czas pokaże , teraz chyba nie dałabym rady sama z 3 maluchów w domu:-) więc tym bardziej Cię podziwiam:)
 
mama290 - wow:-) Podziwiam, że przy tak licznej rodzince myslisz jeszcze o kolejnym maleństwie, czapka z głowy naprawdę:tak: Powodzenia w staraniach!

Ja osobiście już nie planuje dzieci, choc marzy mi sie dziewczynka...
Jesli chodzi o poród to wszystko zalezy od lekarza i tego jak dziecko sie czuje, znam kobiety które za drugim razem rodziły równiez cc, ale znam tez, że za drugim razem byl sn.

A Ty maggi tez się przymierzasz do starań o rodzeństwo dla bliźniaków?
 
Niuleczka- nie, ja jeszcze chce się wstrzymać z tymi staraniami aż moje chłopaki będą troszkę starsi minimum 3 latka. Tak mnie tylko teraz znów naszło i zastanawiam się jak to jest do ogarnięcia:) no i że fajnie by było jeszcze raz od początku przeżyć to co najpiękniejsze, choć zaraz po porodzie jakoś do teraz mówiłam że nigdy więcej po tym co z chłopakami przeszłam. Jak widać wszystko się w głowie po jakimś czasie układa hihi. Też tak jak ty marzy mi się dziewczynka, skoro już tyle chłopów w domu:-)
 
Maggi - ja pasuje :-) wystarczy mi dobrodziejstwo inwentarza już posiadane :-) aczkolwiek bycie w ciąży i pierwsze miesiące malucha - bezcenne i trochę szkoda, że już tego nie będzie.
Mama290 - szacun wielki :-) Kobitko ty masz jeszcze siły na przytulanki z mężem? Wow :-)
 
Lilonka my spimy w osobnych łózkach:-) I robimy wycieczki;-) nie czuje dużego ciśnienia na dziecko ale chciałabym jeszcze jedno mysle że teraz jest najleszy czas na nie ale czemu chce miec nastepne to nie jestem w stanie wytłumaczyć poprostu czuje taka potrzebę tzn nie potrzebe gromadzenia dzieci czy coś takiego :-) mam nadzieję na spokojną nudną ciąże tylko najpierw trzeba w nią zajść
 
Moja ciąża bliźniacza trafiła się, gdy już miałam jednego urwisa i już mówię stanowcze nie, a gdyby bliźniaki były pierwsze to jak lilonka spasowałabym już wtedy ;-) dlatego podziwiam Was za odwagę dziewczyny :-) Jechać gdzieś z 3 to już coś a dla większej bandy musielibyśmy chyba kupić busa :tak:
 
Ja gdybym mogła, znaczy się gdybym wygrała szóstkę i mogła zrezygnować z pracy to "machnęłabym" sobie jeszcze z dwójkę.....
Wiem, że to nie bardzo w temacie, ale bardzo mnie zszokowałaś mama290:baffled:
Ja mam wyrzuty sumienia, że mając bliźnięta nie poświęcam im indywidualnie czasu...........
Podziwiam Cię, bo masz już dwoje dzieci.
Znaczy się aktualnie czwóreczka.
 
reklama
Rachel auto mam 7 osobowe to jeszcze jedno sie zmieści;-)szczeze mowiac gdybym teraz mieszkała w Pl Inie zdecydowałabym sie napewno na więcej dzieci no chyba że bym wygrała w totka moja sytuacja pozwala mi na to ze moge oprostu pozwolić sobie na dzieci a nawet gdybym popadła w jakąś biede to państwo by mi pomogło finansowo ostatnio oglądałam ten nowy program teen mom I tam jedna dziewczyna starała się o mieszkanie komunalne I chcą jej dać takie które nie ma łazienki I woda na ulicy ciśnienie to mi normalnie rośnie jak słucham jak Tusk pieprzy głupoty że do 2022 Polska będzie w g20 to tak z innej beczki
 
Do góry