reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌸 Listopadowe mamy 2024🤰🌸

Bardzo mi przykro mamisitta i Nika1144. Życzę Wam wszystkiego dobrego.

Właśnie dziś o tym myślałam, ze jak poczuje ruchy, to będę już trochę spokojniejsza mimo wszystko.
Mi dolegliwości jeszcze nie słabną i ogólnie ten miesiąc dla mnie jest można powiedzieć, ze łatwiejszy przez to, ze czekają mnie jeszcze dwie wizyty.
W czwartek mam prenatalne i na koniec miesiąca swojego gin, a później pewnie tez będę miała wizyty co miesiąc.
Może to głupie, ale od kiedy się dowiedziałam o ciąży, to do dziś mi zostało, ze sprawdzam, czy aby na pewno nie ma nigdzie krwi po toalecie itd.
Mam dokładnie tak samo, ale ja liczę, że jak przeskoczę ten 12 TC, to mnie to trochę uspokoi...
Ja bardzo rzadko zaglądam na te artykuły ciąża tydzień po tygodniu 😅 głównie dlatego ,że to moje 3 dziecko i zle sie czuje i nie chce mi sie, nic tam nie piszą nowego a będę sie teraz nakręcać przez nie niepotrzebnie bo piszą tak ,a ja mam inaczej,po co mi to. W 1 ciazy to śledziłam na bieżąco, w drugiej troche a teraz to sprawdzałam może dwa razy 😆

Ja staram sie jeść zdrowo, tzn w ogole lubie warzywa i owoce i jem ich sporo, a że teraz jestem lejzi to kupuje w lidlu gotowe sałatki bo nawet mixu salat nie chce mi sie przyrządzić .
Ale prawda taka że mam też dni że wchodzi mi tylko kanapka z szynką. Nie ma co sobie robić wyrzutów, w ciąży zazwyczaj jest tak że czego organizmowi brakuje to zawoła. Mnie smaczy na kwaśne. Bede robiła jutro smoothe z kiwi , cytryną i bananem ,a dziś kupiłam sobie rabarbar i zjem bez cukru . Ponoc rabarbar w ciazy niewskazany ze wzgl na szczawiany no ale nie bede go jadła kilogramami tylko jeden zjem zaspokoje sie i tyle 😁
W temacie smaka to ja dzisiaj ugotowałam sobie kapuśniak z 1,5 kg kapusty, będziemy jeść ze 3 dni :D
 
reklama
W moim przypadku zbyt wysokie BMI mnie na to skazało według nowych wytycznych, a właśnie zapomniałam się dopytać, kiedy zacząć. Z położną wcześniej rozmawiałam o witaminach to mówiła, że jak jestem już 11+ to mogę brać te dla drugiego trymestru i dała mi kilka opakowań. A ten acard to na noc?
Ja biorę Acard, a raczej chwilowo nie biorę, bo przez plamienia kazał mi na trochę odstawić, ale ogólnie mi również gin powiedziała, że nie ma znaczenia godzina, byle regularnie brać codziennie o tej samej.
Ja poszłam na L4, ale zdecydowałam się na razie na takie zwykłe 80%. Potem zobaczymy. Wiem pieniądze się przydadzą, ale nie chcę, żeby firma huczała od plotek, a zwyczajnie boję się poronienia. Zawsze narzekałam na problemy z żołądkiem, więc i tym razem taka ściema przeszła ;) ja niestety nie mogę sobie pozwolić na pracę zdalną, już w pierwszej ciąży próbowałam, ale oznajmili mi, że nie mają służbowych laptopów, na moim nie zgadzają się zgrać oprogramowania i oddalili wniosek.
Podobno można później wystąpić o wyrównanie tych 20%, ale to jest info, które obiło mi się o uszy, a nie sprawdzona informacja, więc musiałabyś się upewnić :)
 
Hejka w sobote, dziś mam ambitny plan zrobic dzieciom gofry na sniadanie , potem rosol i sernik z brzoskwiniami bo mam twaróg jeszcze ze swiat i do jutra data musze cos z nim zrobić.
Ciekawostka taka , że po wczorajszym maku dziś rano miałam najniższy cukier w historii bo tylko 78 , a zazwyczaj rano mam ok 89. Po godzinie od maka tez zmierzyłam i byl tylko 120, wiec nie taki mak straszny jak go malują 😅 dobrze mi po nim było jakoś tak na żołądku nie ciążyło mi nic a bałam sie że sie nie przyjmie, mała rzecz a cieszy 😁

Jutro skończe 11 tydzień , szaleństwo. Zbliża sie moment w którym będziemy mówić dziewczynkom o rodzeństwie i zamówiłam dwie takie same koszulki na allegro , dostaną na prezent , a potem im zrobie fotki i roześle po rodzinie i inf. rozejdzie sie sama 😁

Miłej soboty, więcej odpoczynku niż pracy 😘
 

Załączniki

  • Screenshot_20240420_080549_Allegro.jpg
    Screenshot_20240420_080549_Allegro.jpg
    136,2 KB · Wyświetleń: 58
Cześć dziewczyny wczoraj miałam wizyte serduszko ❤ biję ciąża według ostatniej miesiaczki dzisiaj 9+2 a według usg dzisiaj 8+0 ale pani doktor powiedziała że wszystko dobrze czy któraś też tak miała?

Ja tak mam. Po prostu owulacja się przesunęła i maluszek jest młodszy. Wszystko w jak najlepszym porządku :)
 
Ja dzisiaj miałam mieć cytologię a lekarz odrazu mnie zaprosił na leżankę i mówi najpierw trzeba sprawdzić dzidziusia i wszystko okej a też się ostatnie 3 dni tak stresowałam. Wyznaczył mi termin USG prentalnego na 30 więc się cieszę bardzo bo nie będę musiała długo czekać. Tylko w zaleceniach mam acard od 12 tygodnia 150. Czy któraś z was też bierze? I podstawowe pytanie od 12 tzn musi być 11+ czy 12+?
W moim przypadku zbyt wysokie BMI mnie na to skazało według nowych wytycznych, a właśnie zapomniałam się dopytać, kiedy zacząć. Z położną wcześniej rozmawiałam o witaminach to mówiła, że jak jestem już 11+ to mogę brać te dla drugiego trymestru i dała mi kilka opakowań. A ten acard to na noc?
Ja biorę acard 150 na noc
 
reklama
Dziewczyny jesteście już na l4? Bo ja obecnie 8 tydzień wizyta w poniedziałek i jakoś boję się że może się skończyć tym że gin mi nie da zwolnienia. Dodam że pracuję w przedszkolu z dzieciakami i nie wyobrażam sobie pracować pomijam fakt wirusów , bakterii i tego że nie mogę się skupić na pracy bo moje zmęczenie jest niestety straszne 😲. Mam nadzieję że gin weźmie to wszystko pod uwagę . Mam również wysokie ciśnienie leczę się od kilkunastu lat na nadciśnienie mój lekarz prowadzący powiedział że absolutnie mam nie wracać do pracy i tyle . Dzięki za odpowiedzi. Buziaki miłego wieczorku ❤️
 
Do góry