reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szanse na przeżycie wcześniaka

A kiedy był posiew? To ważne. Tak skracać się może przy infekcji, której nie widać, wtedy się skraca szyjka i są twardnienia, a nawet mogą być skurcze. Gdybym była na twoim miejscu, to podjechałabym do szpitala, niech oni sprawdza i zdecydują co dalej. Może zostaniesz ma oddziale. Rodziłam w 26t 2d. Miałam dziewczynkę (ponoć są mocniejsze). Dawali jej 10% szans na przeżycie. A była duża, bo miała 900gram. Uwierz mi, że nie chcesz przez to przechodzić. Dlatego zrób wszystko co możesz, by uniknąć przedwczesnego porodu, lub opoznij go najbardziej jak się da. Skrajne wcześniactwo to ciężki kawałek chleba.
Hej a ja mam pytanie ja zrobiłam posiew moczu wynik ok,Crp ok ,leukocyty ok ,badanie moczu ok ,w piątek pobrałam wymaz na bakterie z pochwy taki w diagnostyce za 39 zł to wystarczy czy coś jeszcze trzeba zrobić ,robiłam też gbs i ok
 
reklama
Hej a ja mam pytanie ja zrobiłam posiew moczu wynik ok,Crp ok ,leukocyty ok ,badanie moczu ok ,w piątek pobrałam wymaz na bakterie z pochwy taki w diagnostyce za 39 zł to wystarczy czy coś jeszcze trzeba zrobić ,robiłam też gbs i ok
Mi zawsze gin pobierała posiew na bakterie tlenowe, osobny na beztlenowe. Bo w jednym ci mogą wyjść, w drugim nic.
I chyba trochę więcej te posiewy kosztują niż 39 zl
 
Hej a ja mam pytanie ja zrobiłam posiew moczu wynik ok,Crp ok ,leukocyty ok ,badanie moczu ok ,w piątek pobrałam wymaz na bakterie z pochwy taki w diagnostyce za 39 zł to wystarczy czy coś jeszcze trzeba zrobić ,robiłam też gbs i ok
Jest oddzielne badanie metoda pcr na ureaplasme, mycoplasme i chlamydię.
 
Ok a to w ciąży normalnie można leczyć ? Ludzie mam nadzieję że nie mam tego objawów nie mam absolutnie ale napina mi się ten brzuch k szukam przyczyny wszędzie gdzie się da
Wydaje mi się że była na forum dziewczyna, której w ciąży leczono ureaplasme w szpitalu, ale nie jestem pewna. Te 3 infekcje są właśnie takie paskudne, że mogą nie dawać typowych objawów typu zaczerwienienie, świąd, upławy.
 
Niestety szyjka leci w dół, brzuch twardnieje mimo magnezu. Dbam o siebie jak mogę, ale ryzyko porodu przedwczesnego niestety jest. Mam takie pytanie, w przypadku porodu wcześniaka, to pod kątem szans na przeżycie ważniejszy jest tydzień ciąży, czy jednak masa dziecka? Jestem w 22+3 a waga małej to już 500 g i już tylko to mnie pociesza.
Czesc, ja mam podobnie. Napinanie się, skurcze, twardnienie brzucha. Mam tak w sumie odkąd zaczęłam wyczuwać macicę przez powłoki brzuszne. Pogorszyło się w połowie lutego. Ale to akurat myślę, że pogarsza się wraz ze wzrostem macicy, jest bardziej wyczuwalne.
U mnie powodem jest prawdopodobnie dwuroznosc macicy. Mam już jedno dziecko donoszone, Ur. 40+6. W pierwszej ciąży macica również była reaktywna.
Ja biorę magne b6+ asparginian+ luteina + scopolan doraźnie. Wizyty mam co około dwa tygodnie. Staram się oszczędzać, robię tylko to co muszę, mąż pomaga, leżę większość dnia, bo u mnie gorzej jest gdy chodzę. Jeśli chodzi o szyjkę, to u mnie nie skracała się w pierwszej ciąży, mimo tych wszystkich twardnień i lekarki, która twierdziła, ,e gdybym miała takie skurcze jak mówię, to już szyjki by nie było. Teraz póki co też nie widać jakiegoś wpływu, ma ponad 4 cm. Jestem w 24 tygodniu, więc na identycznym etapie i też boje się co będzie, czy szyjka po porodzie sn będzie trzymała tak dobrze jak w pierwszej ciąży, ale jestem dobrej myśli.
Każdy dzien i każdy tydzień to jakiś sukces. Trzymam kciuki ♥️
 
Hej a ja mam pytanie ja zrobiłam posiew moczu wynik ok,Crp ok ,leukocyty ok ,badanie moczu ok ,w piątek pobrałam wymaz na bakterie z pochwy taki w diagnostyce za 39 zł to wystarczy czy coś jeszcze trzeba zrobić ,robiłam też gbs i ok
Czasem jest tak, że robisz posiewy i są czyste, a i tak nie udaje się ciąży donosić. Nie na wszystko mamy wpływ. U mnie wszystko było niby ok. O 11 byłam u gina, a o 16 odeszły mi wody. Po prostu wstałam, bo chciałam siku i poszło. U mnie nie znaleziono przyczyny przedwczesnego porodu. Czasem tak się zdarza. Wszystkiego medycyna jeszcze nie wie. No i u mnie szyjka trzymała aż do boli partych. Ty robisz wszystko, by było dobrze. Reszta to ta odrobina szczęścia każdemu potrzebna. Ja zrobiłam wszystko, co mogłam. Byłam nawet w szpitalu, ale mnie odesłali. I o to właśnie chodzi, żeby potem wrazie czego nie mieć do siebie pretensji. Bo o to ciężko w takich momentach.
 
reklama
Niestety szyjka leci w dół, brzuch twardnieje mimo magnezu. Dbam o siebie jak mogę, ale ryzyko porodu przedwczesnego niestety jest. Mam takie pytanie, w przypadku porodu wcześniaka, to pod kątem szans na przeżycie ważniejszy jest tydzień ciąży, czy jednak masa dziecka? Jestem w 22+3 a waga małej to już 500 g i już tylko to mnie pociesza.
Hej. Jak sytuacja u Ciebie? Zdecydowałaś się może na passer?
U mnie około 24 tc okazało się, że szyjka skróciła się o 1,7 cm i ma 2,9 cm. Od tego czasu mam głównie leżeć i się oszczędzać. Aktualnie mamy za sobą 28 tc. W między czasie 2 wizyty i szyjka dalej się nie skraca.

Moja znajoma w 23 tc miała płaska szyjkę i lekkie rozwarcie. Spędziła 2 tygodnie w szpitalu. Poród się cofnąć, szyjka wydłużyła do 1,8 cm. Aktualnie jest w 32 tc. Ale cały czas leży. Wstaję tylko praktycznie na toaletę.
 
Do góry