reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tani wózek? Sensacja cenowa

Rozmawiałem z Narzeczoną, zależy jej na wózku 2 w 1. Naczytała się na grupach ciążowych o wózkach z Adamexa. Podobno są mniej obciążające dla budżetu, a jednocześnie spoko. Zgodzicie się?
 
reklama
Rozmawiałem z Narzeczoną, zależy jej na wózku 2 w 1. Naczytała się na grupach ciążowych o wózkach z Adamexa. Podobno są mniej obciążające dla budżetu, a jednocześnie spoko. Zgodzicie się?
Miałam i nie polecam. Był kijowo zaprojektowany i w gondoli syn ranił stopę zamkiem (jeździlismy w lecie), a spacerówka miala tak beznadziejne pasy, ze w zyciu nie chce tego więcej widzieć.
Czy możesz rozwinąć? W jakim sensie przejechałaś? I czy czasem nie udzielasz się na netkobietach? :p
No ile razy kupilam coś co bylo tańszym odpowiednikiem czegoś, to finalnie stwierdzałam, ze jest beznadziejne i ze lepiej było kupić jednak droższe. Mialam nosidło, bujak i teraz mam krzesełko do jedzenia i zaluję, ze nie kupilam jednak stokke.
 
Moim zdaniem najlepiej wybrać się do sklepu z wózkami, zobaczyć co się podoba i co będzie odpowiadało Waszym wymaganiom. I potem szukać używanego np w komisach (tu zazwyczaj wózek jest już po praniu, przeglądzie, serwisie itd) lub na olx. My tak zrobiliśmy, wybraliśmy sobie wózek (2 w 1) który idealnie sprostał naszym wymaganiom - nowy kosztował ok 3500 zł, kupiliśmy używany w komisie w super stanie za niecałe 1100 zł. I używamy go od około dwóch lat i myślę że spokojnie jeszcze trochę posłuży 😊 Nie ma co się od razu zafiksować na punkcie tego że patrzycie tylko na tanie bo koniecznie trzeba kupić nowy. Często te używane wózki są w na prawdę super stanie, a komfort użytkowania „droższego” wózka jest nieporównywalnie lepszy niż tego taniego, który często wygląda jak zabawkowy.
 
Rozmawiałem z Narzeczoną, zależy jej na wózku 2 w 1. Naczytała się na grupach ciążowych o wózkach z Adamexa. Podobno są mniej obciążające dla budżetu, a jednocześnie spoko. Zgodzicie się?
Idźcie do sklepu, jak ktoś radził... zobaczycie co wam odpowiada i albo nówka albo poszukacie na olx np.

Ja firmy konkretnej nie polecę, bo używaliśmy akurat takiego 3w1 (niestety kiedyś takie były, a to był wózek od kogoś z rodziny, fotelik kupiliśmy własny), nie pamiętam firmy i nie polecam. Córka urodzila się w listopadzie 2022 i w wieku pół roku przeszliśmy na spacerową wersję wózka, mimo że jeszcze nie umiała siedzieć, ale po prostu ledwie mieściła się w gondoli. Może są większe gondole. W gondoli swoją drogą bajerem będzie (ale może to standard, nasz wózek nie miał) otwór w budce, żeby dziecko leżące na brzuchu oglądało świat.
Spacerówka jest wg mnie potrzebna. Potem kupiliśmy sobie samą spacerówkę, łatwo składająca się, lżejszą i odpowiadającą nam bardziej. Mimo że córka chodzi, to i tak używamy jeszcze i pewnie będziemy używać.

Idźcie naprawdę do sklepu żeby się zorientować, co w ogóle jest, może to też zweryfikuje wasze wyobrażenia 😀🙂
 
Są specjalne komisy. Nie wiem skąd jesteś, my akurat swój kupiliśmy w komisie w Łodzi, ale myślę że jak wpiszesz w Google to na pewno znajdziesz coś w swojej okolicy

Czyli szukać komisów dziecięcych? A czy jakieś konkretne modele wózków możecie polecić?
Głównie chodzi o to by wózek był 2w1, dobrze amortyzował i był lekki.
 
Idźcie do sklepu, jak ktoś radził... zobaczycie co wam odpowiada i albo nówka albo poszukacie na olx np.

Ja firmy konkretnej nie polecę, bo używaliśmy akurat takiego 3w1 (niestety kiedyś takie były, a to był wózek od kogoś z rodziny, fotelik kupiliśmy własny), nie pamiętam firmy i nie polecam. Córka urodzila się w listopadzie 2022 i w wieku pół roku przeszliśmy na spacerową wersję wózka, mimo że jeszcze nie umiała siedzieć, ale po prostu ledwie mieściła się w gondoli. Może są większe gondole. W gondoli swoją drogą bajerem będzie (ale może to standard, nasz wózek nie miał) otwór w budce, żeby dziecko leżące na brzuchu oglądało świat.
Spacerówka jest wg mnie potrzebna. Potem kupiliśmy sobie samą spacerówkę, łatwo składająca się, lżejszą i odpowiadającą nam bardziej. Mimo że córka chodzi, to i tak używamy jeszcze i pewnie będziemy używać.

Idźcie naprawdę do sklepu żeby się zorientować, co w ogóle jest, może to też zweryfikuje wasze wyobrażenia 😀🙂
Jak dziecko ma się urodzić w listopadzie to myślę że ten otwór w budce może być zbędny bo ubrania zimowe i tak będą utrudniały leżenie na brzuszku w wózku ;)

Czyli szukać komisów dziecięcych? A czy jakieś konkretne modele wózków możecie polecić?
Głównie chodzi o to by wózek był 2w1, dobrze amortyzował i był lekki.
Pewnie najłatwiej szukać w Google, wpisujesz „komis wózków dziecięcych” i swoją miejscowość lub jakąś większą w Twojej okolicy i szukasz 🤷‍♀️
Ja polecę X-Landera X-Move ale niestety nie jest to lekki wózek. Za to nie do zajechania, amortyzację ma świetną, do tego nie straszne mu żadne lasy, dziury, zaspy. Przejedzie dosłownie po wszystkim. I dla nas ze względu na okolicę w jakiej mieszkamy to było największym priorytetem. Ze spacerówki też nadal korzystamy. Kupiliśmy drugą, poręczniejszą ale tylko do auta na jakieś dalsze wyjazdy, zakupy itd. A tak to na codzień dalej korzystamy z tej z zestawu 2 w 1.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nie ma wózków lekkim z dobra amortyzacja. Albo dobra amortyzacja albo lekki. 🤷🏻‍♀️
Możesz też po prostu na olx szukać, na olx będzie taniej niż w komisie.
No i jeśli chodzi o wózki 2w1 to miej na uwadze, że często tej spacerówki z zestawu 2w1 używa się bardzo krótko, bo jest zazwyczaj duża, ciężka i nieporęczna. Wiele osób po jakichś max 6-8 miesiąca jej użytkowania sprzedaje 2w1 i kupuje lżejsza, wygodniejsza, składana spacerówkę. Starsze dziecko nie wymaga już aż tak dobrej amortyzacji, dla rodzica dużo ważniejsza jest lekkość, poręczność, składanie.
Jesteście kompletnie zieloni jak widać, więc polecam iść normalnie do dobrego sklepu/salonu z wózkami i powiedzieć sprzedawcy swoje wymagania, zobaczyć co Wam zaproponuje i objaśni wady i zalety różnych wózków.
Albo polecam mega grupę na Facebooku
Tu też Warm mega doradzą.
 
Do góry